Садівник-городник > Ягоди > Які необхідні добрива для полуниці

Які необхідні добрива для полуниці

як підживлювати полуницю

Практично всі люблять солодку соковиту ягоду полуницю. І вирощують цю диво-ягоду в різних кліматичних зонах, різними способами і на різних грунтах.

Але, як стверджують фахівці, якщо не використовувати добрива для полуниці, неможливо збирати гідні врожаї. Але які саме добрива потрібно вносити, щоб отримати максимальний урожай і при цьому не нашкодити своєму здоров'ю?


Органічні добрива

Що б не винаходили розумники в хімічних лабораторіях, але кращим добривом для рослин, і для полуниці в тому числі, залишається перегній або гній.

Гній — це суміш підстилки зі стійла свійських тварин з їх послідом, використовуваний для удобрення грунту. Застосовують його в якості добрив тільки в перепрілому вигляді, так як у свіжому гної міститься дуже багато живого насіння бур'янів, яке готове прорости на удобреному грунті.
натуральні добрива

Перегній — це той же гній, тільки повністю розклався та перетворився на темну пухку масу. Саме перегній — найкраще добриво для будь-яких культурних рослин, так як він забезпечує значну концентрацію поживних речовин у формі, найкращим чином засвоюваній рослинами.

До органічних добрив також відносять курячий помет. Кожен садівник знає, що це багате джерело азоту. Для підживлення полуниці робиться слабкий розчин курячого посліду.  Незабаром можна буде побачити, як сильно вона розростеться і порадує великими ягодами.

При приготуванні розчину води шкодувати не слід, і виходити з наступної пропорції: на одну частину посліду брати приблизно 20 частин води. Роблять також зброжений послід: у пропорції 1:1 залишають бродити тиждень-два. Після чого використовують півлітри розчину на відро води.

Мінеральні добрива

мінеральні добрива для суниці

Крім того. полуницю можна підгодовувати і мінеральними добривами, що включають Азот 14%, Фосфор 7%, Калій 27%, Магній 0,5%. Дані добрива запобігають різним захворюванням полуниці. Вони ж є одними з найбільш часто використовуваних. Найбільший ефект надають комплексні мінеральні добрива: їх можна придбати в будь-якому магазині товарів для саду.

Азот

Отже, для того, щоб ягода була великою, червоною і мала відмінні смакові властивості, їй необхідний азот. Дана речовина міститься в аміачній селітрі і сечовині. Сечовина дуже легко розчиняється у воді. Для 10-ти літрового відра знадобиться одна столова ложка сечовини. Перший раз полуницю потрібно удобрити ранньою весною, попередньо забравши сухе листя і пагони. Даний розчин потрібно виливати під кожен кущ в кількості 0,5 літра. Але не варто зловживати даними добривом, тому що його надлишок призведе до втрати цукру ягодою.

Калій

Багато дачників знають про те, наскільки важливі для полуниці калійні добрива. Завдяки їм збільшується термін зберігання ягоди, а також поліпшуються її смакові властивості, збільшується вміст цукру.
Якщо полуниця має листя, кінці яких бурого кольору, то це явна ознака нестачі калію і її потрібно заповнювати. Калієва селітра, деревна зола, хлористий калій, сульфат калію відмінно підходять для цього. Фосфорні та калійні добрива вносять під кущі ягоди навесні.

Порядок внесення добрив

порядок підживлення суниці

Якщо з тим, які добрива для полуниці краще, ви вже визначилися, то виникає наступне питання: коли удобрювати полуницю, навесні чи восени? В принципі, це не має особливого значення. Зазвичай грядки для полуниці перекопують разом з обраним добривом заздалегідь (в зиму або за пару місяців до пересадки). Другий етап підживлення проводять після збору врожаю (саме в цей час зазвичай використовують комплексні мінеральні добрива). Такі корисні добрива для полуниці, як азотні, вносять у грунт залежно від її типу: в глинисту — восени, у легку — навесні. Під час рясного цвітіння і плодоношення рекомендується полуницю не підживлювати.

Ганого живлення полуниця потребує після збору врожаю, для утворення нових коренів і бруньок.
Остаточну підгодівлю даної ягоди виробляють навересні, десь в середині. На початку осені удобрюють вже перебродившим коров'яком плюс на кожне відро додають половину склянки деревної золи. У середині місяця заготовлюється наступний розчин: в 10 літрах води розчиняється склянка деревної золи, дві столові ложки нітрофоски, 20-30 грам калійних добрив. Така система догляду сприятливо вплине на врожай наступного року.

Якщо полуниця висаджується на нове місце, то прийнято вносити в цю землю до 8 кілограм органічних добрив і 30 грам мінеральних.

Отже, вносячи добрива, можна істотно підвищити врожайність культури. Однак слід точно дотримуватися кількості внесених добрив і терміни.

підживлення суниці

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Які необхідні добрива для полуниці: Один коментар

  1. Нонна on коментує:

    Що не кажи, а полуницю підгодовувати потрібно. Ех, за 2-3 тижні задоволення потрібно працювати цілий рік))) але ця ягода коштує того!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *