Садівник-городник > Ягоди > Як доглядати за полуницею сорту Вікторія весною. Підгодівля і посадка

Як доглядати за полуницею сорту Вікторія весною. Підгодівля і посадка

полуниця сорт Вікторія

Вікторія — це один із сортів полуниці садової, який відрізняється солодким смаком і прекрасним ароматом.

За полуницею потрібен хороший догляд, особливо після зими, тому що саме в цю пору року починається її інтенсивний ріст. І саме зараз можна закласти основу для великого врожаю цієї смачної ягоди.


Весняний догляд за полуницею сорт Вікторія

З настанням весни потрібно:

 • Прибрати вимерзлі кущики. Цей процес неминучий, тому що не всі рослини витримують зиму.
 • З кущиків потрібно видалити сухе і пожовкле листя для того, щоб залишилися тільки молоді лсточки.
 • Очистити грядку від стерні старої трави. Це гарний спосіб запобігти розмноженню шкідників на ділянці.
 • Добре розпушити грунт, прочистити міжряддя, прибрати старі кущі, залишивши молоді. Найкраще, коли між кущиками залишається відстань 30 см.
 • Підгодувати азотними добривами, щоб полуниця змогла збільшити зелену масу. За два тижні до цвітіння важливо підгодувати фосфорними добривами, які гарно впливають на підвищення врожайності.
 • Поливати. Робити це необхідно приблизно раз на тиждень. Якщо погода видається дуже спекотною, то потрібно дивитися по тому, наскільки сухий грунт.

Висадка полуниці сорту Вікторія весною

висадка полуниці сорту Вікторія

Найчастіше висадка полуниці сорт Вікторія відбувається навесні. Для того щоб висадити кущі, необхідно виконати декілька дій:

 • Перш за все, слід підготувати грунт. Його готують ще з осені, вносячи на кв. метр 1,5 ведра перегною, по дві жмені нітроамофоски або азотного добрива (наприклад, карбаміду). Добрива слід ретельно премішати з грунтом.
 • Якщо грядка готується навесні, почекайте тиждень-два, доки земля трохи просяде, щоб після посадки коріння кущиків полуниці не опинилося на поверхні, коли грунт дасть усадку.
 • Для того, щоб полуницю було зручно вибирати та здійснювати за нею догляд, необхідно залишити міжряддя 50-60 см. Ряди можна робити парними або навіть по 4 зближених. Таким чином економиться площа. У ряду відстань залиште 30 см, між зпареними рядами — 30-35 см. як садити полуницю
 • Саджанці необхідно обережно посадити такми чином, щоб коріння не опинилося на поверхні після поливу, бо рослина загине. І навпаки, слідкуйте, щоб не було занурено її занадто, інакше серединка засиплеться землею та кущик перестане рости, з часом пропаде.
 • Не рихліть землю глибше 5 см, коли настане час боротьби з бур'янами: коріння полуниці знаходиться на поверхні грунту, і ви його пошкодите.
 • Буде дуже добре, якщо плантацію буде замульчовано: це сприяє збереженню вологи, розмноженню корисних мікроорганізмів та дощових хробаків, запобігає перегріву грунту.
 • Кущі першого року не плодоносять. Якщо вони навіть зацвітуть, квіти краще видалити, щоб не послаблювати кущ.

Підживлення полуниці сорт Вікторія: правила та особливості

висадка полуниці Вікторія навесні

Як вже було сказано вище, величезну роль відіграє правильне підживлення грунту. Після зими полуниці потрібно якомога більше мінералів і води.

Саме тому важливу роль відіграє підгодівля. І здійснювати її потрібно до того моменту, поки рослина не почне інтенсивно рости:

 • Треба взяти одну столову ложку сульфат амонію, змішати її з двома склянками гною (причому коров'ячого) і отриману масу додати в десять літрів води. Після цього необхідно добре розмішати, і під кожен кущ вилити приблизно по три склянки отриманої маси.
 • У травні, незадовго до того, як полуниця почне цвісти, потрібно підгодувати її ще раз. Для цього буде потрібно взяти чайну ложку сульфату калію і дві столові ложки нітрофоски. Отриману масу розбавити десятьма літрами води, і вливати по 2,5 склянки під кожен кущ.

Від того, наскільки добре був проведений весняний догляд за полуницею сорт Вікторія, буде залежати її врожайність. Не варто лінуватися, бо рослина оцінить ваші труди і дасть прекрасний смачний урожай.

Відео про полуницю сорту Вікторія:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Як доглядати за полуницею сорту Вікторія весною. Підгодівля і посадка: 2 коментарі

 1. Нонна on коментує:

  Вот смотрю я на людей, которые мульчу делают из соломы и восхищаюсь. У меня почему то под соломой все начинает загнивать. Или я неправильно делаю, или солома такая(((

 2. Садівник on коментує:

  Нонна, солома очень рыхлая, стромкая. Ее не использовала. А вот скошеное сено, опилки — отличная мульча. Может, ты слишком много поливаешь? Под мульчей влага сохраняется дольше, может стоит просто сократить полив?

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *