Садівник-городник > Ягоди > Вирощування полуниці в грунті

Вирощування полуниці в грунті

 

Розмноження полуниці

Полуниця є однією з найбільш популярних ягідних культур завдяки своєму унікальному смаку, аромату, безперечній користі для здоров'я і можливості вирощувати не тільки в грунті, але і в домашніх умовах.


Полуниця може бути розділена на дві категорії: разового плодоношення за сезон і повторюваного. Перша категорія зацвітає рано, а збирати урожай можна в кінці травня і влітку. У районах з помірним кліматом можливо плодоношення на початку осені невеликими дрібними плодами. Серед цієї категорії існують ранні, середні та пізні різновиди. Щоб отримати можливість збору врожаю все літо, садівники зазвичай вирощують відразу кілька сортів полуниці на ділянці.

Різновиди повторного плодоношення дозволяють збирати ягоди з весни до кінця вересня, але зазвичай ця категорія не дає рясний урожай.

Особливості вирощування та догляду за полуницею

Перед посадкою полуниці дуже важливо правильно вибрати місце, так як одному місці рослина вирощують кілька років. Найкраще розвивається і плодоносить культура на повному сонці, в півтіні цвітіння слабке, а ягоди не такі солодкі й ароматні.

Рослина любить родючі, багаті гумусом грунти з хорошою водопроникністю. Оптимальна pH від 5,5 до 6,2. На грунтах закислення або занадто лужних полуниця не росте і не плодоносить.

Культура досить витривала, але в холодні, безсніжні зими може вимерзати, тому краще вкрити її перед морозами агроволокном, яке прибирають на початку весни. Однак, ранньоквітучі сорти можуть бути порушені весняними заморозками і через небезпеку замерзання квітів насадження краще вкривати на ніч.

Вирощування полуниці в грунті

Багато садівники вистилають грунт навколо кущів соломою, тирсою або мульчують, щоб запобігти висиханню грунту, зменшити ріст бур'янів і уникнути забруднення і гниття ягід. Якщо ви не використовуєте мульчу, то необхідні прополки і розпушування, яке проводять не дуже глибоко, щоб не пошкодити коріння. Ви також повинні регулярно видаляти відводки (вуса), так як вони виснажують материнську рослину.

Якщо грунт достатньо живильна, то підгодовувати можна тільки калієм, який стимулює плодоношення. Полив важливий під час росту насаджень та дозрівання плодів. Відсутність достатньої кількості води в грунті може призвести до дозріванню дрібних ягід. У серпні та вересні, коли суцвіття формуються на наступний рік також необхідно стежити, щоб грунт не пересихав. По можливості, будьте обережними під час поливу, щоб не замочити вся рослина, так як це підвищує його сприйнятливість до грибкових захворювань.

На другий - третій рік вирощування полуниці в грунті можна видалити всі листи. Така процедура сприяє омолодженню рослини, знижує ризик розвитку захворювань і полегшує боротьбу зі шкідниками. Процедуру проводять якомога швидше після збору врожаю. Листя вирізують гострим інструментом або просто скошують не надто низько, щоб не пошкодити нирки зростання - на висоті близько 5-7 см.

У різновидів з повторним плодоношенням наземна частина видаляється навесні після появи перших квітів. Приблизно через два тижні виростають нові, сильні і здорові листя і суцвіття.

Посадка полуниці

 

Посадка полуниці

Полуницю найкраще висаджувати весною, коли грунт добре просякнутий вологою і є час повністю вкоренитися до зими. Оптимальний місяць для посадки квітень-травень, як правило, в цей час вже досить тепло. Перед весняною посадкою необхідно з осені підготувати грунт, добре перекопавши її з додаванням гною. Якщо ви вирішили посадити саджанці восени, то робити це краще у вересні, додавши в землю компост або біогумус.

Посадка суниці
Вибирайте рослини з потужною кореневою системою. Відстань між кущиками 30-50 см, а між рядами 50-70 см. Грунт навколо кущів рясно поливають.

Придбання саджанців полуниці

У садових центрах багатий вибір насіння або готових до посадки кущів в горщиках. Наприклад, саджанці полуниці в Україні з кращих розплідників Польщі, Італії чи Великобританії, у тому числі і ремонтантні сорти. Всі вони характеризуються рясним врожаєм і витривалістю.

Розмноження

Розмноження полуниці

Полуниця найбільш часто поширюється за допомогою відводок. Кращі молоді рослини отримують з материнських кущів у перший рік після посадки. Коли довжина вусів досягає 40 см, ви можете вибрати найсильніші з них і прикріпити до землі дротяними зажимами на відстані приблизно 15-20 см від материнської рослини, а потім замульчувати землю на висоту 1 см. Після вкорінення (4-6 тижнів), вони можуть бути обрізані від старого куща.

Якщо грунт достатньо пухкий, то молоді рослини легко вкорінюються самі. Якщо ви хочете пересадити їх на нове місце, то робити це краще в похмурі дні навесні або восени, щоб уникнути в'янення.

Сорти, які не вигоняють пагони, можна розмножувати поділом кущів. У вересні обережно викопайте кущик і розділіть на дві частини. Кожна деленка повинна мати свої власні корені і принаймні одну точку росту. Залиште три або чотири листка, решту видаліть. Полуницю висаджують відразу на постійне місце.

Захворювання полуниці

Захворювання полуниці

Сіра гниль - це захворювання зустрічається на всіх частинах надземної частини рослини, але в основному уражаються квітки і плоди. Заражені частини швидко темніють і засихають, а плодові бруньки буріють. Зрілі плоди м'які, покриті гниючими плямами. Зараження відбувається під час цвітіння і хворобу ми бачимо тільки під час збору врожаю.

Щоб запобігти розвитку сірої гнилі, слід забезпечити хорошу вентиляцію між насадженнями. Важливо також обмежити підгодівлі азотом, своєчасно видаляти старі, заражені листя навесні і уражені плоди під час збору врожаю. Поливати вранці, щоб денне сонце добре висушило кущики. Як боротися з сірою гниллю? Добре допомагає процедура повного видалення наземної частини, профілактичний полив до цвітіння настоєм цибулиння.

Борошниста роса. Тяжкість симптомів залежить від погодних умов, а саме - надлишку вологи і вогкості. Для запобігання виникнення цієї хвороби слід використовувати тільки здоровий посадковий матеріал і уникати надмірного загущення насаджень.

Червона коренева гниль - ще одне грибкове захворювання, викликане фітофторою. Його розвитку сприяють висока вологість і відносно низька температура (10 - 15 ° C). Восени і навесні грибок поширюється за допомогою спор. Хвороба розвивається досить повільно, тому її ознаки можна помітити тільки на наступний рік. Заражені рослини майже не ростуть, листя жовтіє і засихає, кущ вмирає часто до збору врожаю. На жаль, це захворювання важко усунути і насадження краще викопати і спалити.

Червона плямистість — червоні плями покривають листя. Внаслідок захворювання рослина стає слабкою, зменшується врожай. Боротьба — знищення уражених рослин та листя, обробка плантації розчином бордоської суміші.

Про шкідників читайте тут.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *