Садівник-городник > Ягоди > Виноград вальок Вишневецького: особливості вирощування та догляду

Виноград вальок Вишневецького: особливості вирощування та догляду

виноград вальок фото

Вальок являє собою гібридну форму винограду. Цей сорт був виведений селекціонером-аматором, мешканцем Кіровоградської області, Вишневецьким Н.П. Селекціонер вивів цей сорт завдяки схрещуванню таких видів винограду: Кеш 1, Зоряний, Різамат.


Зовнішні характеристики винограду вальок

Цей сорт винограду належить до тих сортів, час дозрівання яких настає дуже швидко. Вже через 105 днів виноград вальок можна збирати. Друга половина липня а також перша половина серпня — ідеальний час для збору врожаю цього винограду.

Цьому сорту винограду властиві досить великі за розміром і міцні грона. Вага однієї такого грона може коливатися від одного до двох кілограмів. А в деяких випадках одне гроно може важити і два з половиною кілограми. З роками кисті стають все більші і масивніші.

Вальок характеризується великими ягодами, які можуть важити близько 14-16 грам. Ці ягоди мають м'яку, овальну форму, розмір яких складає приблизно 31х26 мм. Усередині ягоди знаходиться м'яка, м'ясиста м'якоть. Вона має приємний солодкий грушевий запах з мускатним відтінком.

виноград вальок

Сама ягода красивого яскраво-жовтого кольору. Шкірка дуже товста, їстівна, така ж смачна, як і сама м'якоть.
Цей сорт винограду досить рідко страждає від різних грибкових хвороб і гниття. Вальок здатний пережити зиму, навіть якщо температура сягне -24° С. Зазвичай цей виноград дає дуже великий урожай. При пересадці і перевезенні з ним також не виникає проблем.

Вальок має досить гарний, яскравий, привабливий зовнішній вигляд, солодкий приємний смак, завдяки чому його так люблять виноградарі.

Виноград вальок: особливості вирощування та догляду

Для того щоб виростити здоровий, сильний, густий кущ винограду вальок, потрібно його правильно посадити. Ями для посадки необхідно викопувати, оснащуючи їх дренажем і забезпечувати рослині полив коренів на глибині.

У загальних рисах, догляд за цим сортом винограду мало чим відрізняється від догляду за іншими сортами цієї культури. Він полягає у здійсненні таких процедур:

  • Регулярна прополка грунту
  • Розпушування землі
  • Полив в літню пору року
  • Обламування, прищипування пагонів
  • Обрізка
  • Підживлення грунту

Полив рекомендується робити не більше трьох разів протягом літа, однак якщо літо занадто спекотне, краще підтримувати вологість землі. Протягом року після посадки робити обрізку не потрібно.

виноград вальок вишневецького

Обламування необхідно для того, щоб позбутися від поганих (сухих, хворих або слабких) пагонів на рослині, так як вони заважають нормальному надходженню потрібної кількості води і поживних речовин до здорових, плодоносних пагонів.

Рекомендується обламувати пагони вже після того, як утворюються вусики і суцвіття, але раніше, ніж пагон біля основи затвердіє та стане майже дерев'яним. Починати обламувати слід від основи куща, поступово просуваючись до рукавів. Здорові, сильні, плодоносні пагони не потрібно зачіпати, вони згодяться для подальшого оновлення рослини.

Далі зберігається необхідність в прищипування пагонів, обламуванні пасинків і проріджуванні листя. Ці заходи по догляду за виноградом вальок сприяють надходженню води і неорганічних поживних речовин до здорових паростків. Також ці процедури допоможуть уникнути неправильного росту і розвитку рослини.

Суть прищипування полягає в тому, щоб позбутися від верхньої частини зеленого пагону. Цю процедуру роблять за пару днів до цвітіння для того, щоб кущ не виріс занадто високим. Це дозволяє воді і неорганічних речовин надходити до суцвіть. Пасинки також потребують регулярного виламування.

вальок виноград вишневецького

Листя, які лежать на поверхні грона, закриваючи її від прямих сонячних променів, необхідно обрізати. Це сприяє швидкому дозріванню винограду і підвищенню в ньому рівня цукру. Таку процедуру потрібно робити за кілька тижнів до того, як виноградні грона дозріють. Близько до кожного грона рекомендується обрізати по п'ять листків (або навіть менше), щоб не нашкодити рослині.

Восени, після того, як опаде листя, можна робити обрізання. Якщо цим нехтувати, то кущ може розростися і ягоди винограду вальок, які зазвичай великі і м'ясисті, можуть на наступний сезон вирости маленькими і сухими.

Тоді ж можна приступити до підгодівлі рослини за допомогою добрив. Для цього необхідно наповнити добривом траншею з поглибленням до 65 см, вириту недалеко від рослини.

Підживлення повинне потрапити максимально близько до коренів винограду. Пропорція має бути такою: на 1 м. кв. поверхні, вкритої лозою, потрібно 6-8 кг гною і 80-100 грам деревної золи.

До настання холодного періоду, перед морозами, обрізану лозу потрібно нагнути і забезпечити їй тепло за допомогою лапника або убезпечити руберойдом. Таке укриття слід надійно закріпити, а з приходом зими — засипати снігом. Після того, як сніг навесні розтане, потрібно розкрити лозу. Це краще зробити до або після заходу сонця або під час хмарної, похмурої погоди. Хоча вальок рідко піддається грибним захворюванням, не завадить окропити поверхню лози спеціальними хімічними розчинами.

Солодкі, смачні ягоди винограду вальок, а можливо і пляшечка домашнього вина — це результат великих старань, нагорода за клопіт і працю на дачній (або городній) ділянці. Кожен господар полюбляє цей сорт за його корисні властивості і приємний, солодкий смак.

Дивіться, як збирають урожай винограду сорту вальок, на відео:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Виноград вальок Вишневецького: особливості вирощування та догляду: Один коментар

  1. Оксана on коментує:

    Ото ягідки, майже по п'ять копійок. Ще й швидкостиглий сорт, просто розгубилася: стільки гарних сортів пропонуєте посадити, неможливо встояти!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *