Садівник-городник > Ягоди > Виноград Подарунок Запоріжжю: опис, особливості догляду, обрізки, захисту від морозів

Виноград Подарунок Запоріжжю: опис, особливості догляду, обрізки, захисту від морозів

подарунок запоріжжю виноград фото

Ніхто б не відмовився скуштувати смачний виноград, а якщо він вирощений без пестицидів в екологічно чистому місці, то й поготів. Існує багато популярних столових сортів, одним з яких є Подарунок Запоріжжю. Що це за виноград і наскільки легко його виростити самостійно, з'ясуємо докладно.


Опис винограду Подарунок Запоріжжю

Сорт Подарунок Запоріжжю з'явився завдяки селекціонеру Ключикову. Являє собою столовий виноград і характеризується такими особливостями:

 • Час дозрівання — середній (до 140 днів)
 • Маса грон — 0,6-2 кг
  Має світло-зелені ягоди, кожна —.10-20 гр, довжина — до 4 см
  Цукристість — 16-18%
  За смаком нагадує яблуко

Сорт вважається сильнорослим. Посадивши саджанець такого виду винограду, садівники відзначають, що розростається він швидко, плодоносить вже на наступний рік. При цвітінні запилення проходить добре при будь-якій погоді, по функціоналу — жіночий тип.

Грона мають конічну або циліндро-конічнe форми, радують своїх господарів соковитими, великими м'ясистими ягодами. Колір перестиглих плодів залишається також зеленим. Ягоди мають щільну шкірку, яка не розтріскується при впливі природних опадів. Плодоносить Подарунок Запоріжжю добре, показники сягають 70%.

Недолік: врожай вимагає обережного перевезення. Необхідно укладати грона в ряд по ємностях, не нагромаджуючи одне на інше, інакше ягоди відірвуться від плодоніжки.

подарунок запоріжжю догляд

Переваги даного сорту:

 1. Має привабливий ринковий вигляд
 2. Стійкий до грибкових хвороб, таким, як оїдіум, мільдью і т.д.
 3. Не боїться сильного зниження температури. Витримує -24 градуси.
 4. Всі ягоди мають однаковий розмір.
 5. Не боїться дощової погоди.
 6. При розмноженні всі живці вкорінюються.

Врахуйте, що максимальні показники можуть бути досягнуті при правильному догляді за виноградом і дотриманні всіх рад фахівців.

Як доглядати за сортом

За виноградом Подарунок Запоріжжю необхідний добрий регулярний догляд, що дозволить домогтися високої врожайності від молодого куща. Почати слід з грунту: удобрити, окропити від збудників хвороб, прибрати всі бур'яни.

Зростаючу лозу необхідно прив'язати до кілка, щоб вона розвивалася вертикально. Нещодавно висаджену рослину обрізають (залишають 3 пагони на кожній гілці), все інше прибирають.

Восени (при мінусових показниках) сорт готують до зимівлі:

 1. Залиште лозу довгою до 1 м.
 2. Розстеліть сіно або інший утеплювач по землі
 3. Пригніть рослину до вкритої землі.
 4. Укрийте шаром хвойної тирси.
 5. Розстеліть водонепроникну тканину, поліетилен або рубероїд.
 6. Зробіть насип із землі на виноградні лози.

При настанні весняного тепла утеплення приберіть, підв'яжіть лозу на шпалеру. Видаліть всі новоутворення — росяні кореневища, які розташувалися біля поверхні грунту на підземних штамбах. Такі коріння заважають повноцінно розвиватися нижнім корінням, до того ж вразливі до низьких температур. Якщо рослина молода, то повторити процедуру катаровки необхідно і в літній час.

З надземного штамба за допомогою залізної щітки акуратно приберіть шар старої кори, але не пошкодьте деревину. Ще один етап — виконання карбування пагонів (укорочення до листа з нормальним розвитком). Для цього знадобиться садовий ніж або секатор. Оптимальний час для проведення процедури — липень-серпень.
Карбування необхідне для посилення живлення зимуючигого вічка і поліпшення умов визрівання лоз і дозрівання грон сорту.

Не зволікайте з цією процедурою. Подарунок Запоріжжю зможе радувати активним і здоровим ростом, якщо своєчасно виконувати пасинкування. Вкорочувати коштує той кущ, який характеризується надмірним розростанням пагонів, наприклад, при осінній вологості. Це також профілактика від хвороб.

Такі правила не складають труднощів навіть у початківця садівника, а результат буде відчутним: сильний кущ з активним цвітінням і плодоношенням.

Правила обрізки кущів

подарунок запоріжжю виноград

Обрізка перед морозами ділиться на 2 етапи для того, щоб точно впевнитися, що залишені лози — сильні і зможуть забезпечити високі врожаї. Після того, як ви приберете весь урожай, необхідно очистити гілки від ланок, слабких пагонів і вовчків. Оптимальний для цього час — через два тижні після опадання листя. Головне, щоб у момент обрізки не було температури мінус 4 градуси, інакше лоза буде ламкою.

Порядок дій:

 1. На початку вересня приберіть молоденькі пагони до рівня перших дротів (0,5 м від грунту).
 2. Пагони, розташовані на наступному дроті, вкоротіть на 10-12%, обрізайте пасинки з боків.
 3. В середині осені, коли листя опало, залиште 2 сильних пагони на аналогічній висоті.
 4. Необхідна обрізка нижнього пагона, який виріс зовні рукава. Залиште 3-4 вічка. Це буде пагон заміщення.
 5. Верхній (на звороті) зріжте до 5-12 вічок. Цей пагон буде плодовою стрілкою.
  Залиште по 1-2 бруньки про запас, на той випадок, якщо будуть сильні морози і існує ймовірність, що в районі зрізів гілки промерзнуть.
 6. Зверніть увагу, щоб під час обрізання зрізи робилися на внутрішніх сторонах пагонів (які «дивляться» в середину куща). Такі ранки швидше заростають. В іншому випадку знизиться сокорух і врожай буде не таким, на який ви розраховуєте. Зрізайте рівно, щоб не виникало шорсткості.

Спираючись на теоретичні знання, ви зможете обрізати кущі винограду правильно, за рахунок чого урожай сорту буде високим.

Виноград Подарунок Запоріжжю — досить популярний завдяки багатьом позитивним характеристикам. Але необхідно регулярно, а головне, правильно, доглядати за рослиною, яка неодмінно стане гордістю вашого саду.

Дивіться цікаве про сорт винограду на відео:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Виноград Подарунок Запоріжжю: опис, особливості догляду, обрізки, захисту від морозів: Один коментар

 1. Оксана on коментує:

  Подарунок Запоріжжю ще не вирощували. Зацікавилася. Дуже хочеться отримати такий врожай зеленого винограду.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *