Садівник-городник > Ягоди > Виноград чорний палець або найбільший безнасінний сорт

Виноград чорний палець або найбільший безнасінний сорт

Виноград чорний палець

З кожним роком зростає популярність аматорського виноградарства. Всі, хто вирощує цю культуру на своїх ділянках, намагаються відстежувати всі новинки, які пропонують селекціонери. Іноді переваги і недоліки сорту або гібридної форми доводиться виявляти вже шляхом досліджень, коли рослину придбано і посаджено на ділянці. Постараємося розібратися, чим хороший сорт винограду чорний палець, в його основних перевагах і недоліках.


Зміст:

  • Виноград Black finger або чорний палець, опис сорту
  • Як посадити виноград чорний палець
  • Деякі особливості вирощування винограду Black finger або чорний палець
  • Виноград Black finger або чорний палець, опис сорту

З урахуванням того, що у виноградарів завжди цінувалися безнасінні форми винограду, то поява кожного нового сорту викликає інтерес у любителів цієї культури. Повною мірою це торкнулося гібридної форми винограду під назвою Black finger або чорний палець. За цією гібридною формою закріпилася репутація найбільшого безнасінного сорту.

Розмір ягід дорівнює 2,6 см, вражає їх вага, вона досягає 12 - 14 грамів. Для порівняння - найбільший безнасінний виноград кишмиш білий, який так само як і чорний палець випробовувався чилійськими виноградарями, має вагу ягід близько 4 гр. Авторство у виведенні сорту закріплено за ізраїльською дослідною установою Volcani Center. Сьогодні це одна з лідируючих організацій у виведенні і випробуванні нових сортів сільськогосподарських культур.

Безнасінний сорт винограду чорний палець належить до найбільш пізніх сортів з групи безнасінних сортів. Термін дозрівання близько 145 днів. Щоб отримати економічно виправданий урожай, до збору якого приступають на початку жовтня, його рекомендують вирощувати в південних регіонах з достатньою кількістю теплих і сонячних днів. Кущі рослі, грона великі.

Виноград чорний палець

Забарвлення ягід - чорне, форма округло - овальна, шкірочка середньої щільності, м'якоть пружна, ароматна. Смакові якості добрі, смак гармонійний, вміст цукру до 20%, кислотність до 7 г / л. Основною перевагою сорту є розмір ягід і відсутність в них кісточок. Саме такі сорти сьогодні затребувані на європейському і американському ринку винограду і ціна на них тримається на досить високому рівні.

До недоліків можна віднести слабку стійкість до деяких грибкових уражень. Крім того, отримати великі безнасінні ягоди можна, якщо при досягненні ягодами розміру в 0,5 см, обробити грона розчином гіберелліна. Більш докладно про цей прийом буде розказано трохи нижче.

Як посадити виноград чорний палець

Виноград чорний палець вирощування

Важливим моментом в посадці винограду чорний палець є придбання посадкового матеріалу. У зв'язку з тим, що сорт запатентований ізраїльським центром, саджанці реалізуються по його ліцензії. Тому довіряти можна тим продавцям саджанців, які мають такий документ. Інакше під виглядом чорного пальця можна купити схожий сорт селекціонера А. П. Терещенко під назвою Оленка. Об'єднує ці сорти темне забарвлення і великий розмір ягід.

Різниця між ними в тому, що чорний палець не має насіння, а в Оленці насіння хоч і в малій кількості, але є. Ділянка для посадки винограду повинна бути орієнтована на південь і добре захищена від вітру.
Для цього, можливо, доведеться вибудувати суцільний паркан до 2,0 м заввишки. Якщо на ділянці спостерігається близьке залягання ґрунтових вод, то перед посадкою потрібно зробити високі гряди. Найкращий час для посадки - весна. Якщо саджанців 1 - 2, то готують посадочні ями. При великій кількості кущів потрібно викопати посадкову траншею.

При посадці винограду обов'язково:

  • відокремити частину верхнього шару грунту
  • додати в нього 5 - 6 кг перепрілого гною, перегною
  • покласти 1 - 2 ст. ложки комплексного мінерального добрива
  • перемішати і повернути все в яму
  • встановити саджанець
  • закрити коріння, що залишилося, грунтом

Коренева шийка при посадці повинна залишитися поверх землі. Добре пролити саджанець і замульчувати пристовбурні кола. Посиленого поливу виноградні кущі вимагають тільки в перші два сезони після посадки. З огляду на те, що чорний палець відноситься до сильнорослих сортів, то при його вирощуванні потрібно дотримуватися кількох правил.

Деякі особливості вирощування винограду Black finger або чорний палець

Виноград чорний палець догляд

Обробка гіберелліном

Ще в 60 - 70 роках минулого століття виноградарями була помічена фізіологічна активність розчину препарату гібереллін при обробці винограду на стадії формування ягід. Основні випробування почалися ще в 1962 році. Вражаючі результати були отримані при обробки безнасінних сортів з переважанням жіночих квіток.

Це викликало збільшення розміру ягід в два рази, що призводило і до збільшення врожаю. Цей же прийом був використаний і ізраїльськими селекціонерами. У період росту ягід сорту чорний палець його грона потрібно обробити гіберелліном. Для отримання результату потрібно розвести 20 мг препарату в літрі води і обприскати кисті, коли розмір ягід не перевищує пів сантиметра. При дозріванні оброблені кисті чорного пальця матимуть ягоду в 2 - 2,5 рази більше, ніж необроблені.

Особливості вирощування

Крім того, при вирощуванні сорту чорний палець бажано уникати укриття на зиму землею, це може спровокувати грибкові та вірусні ураження лози. Так само для кущів цього сорту актуально нормування врожаю і видалення зайвої зав'язі, а так само своєчасна обрізка пагонів на 8 очок.

Вирощувати найкраще на шпалерах з пристроєм на них козирків. Переважне застосування ягід сорту чорний палець - це вживання в свіжому вигляді, можливе використання в домашньому консервуванні для приготування компотів і джемів.

Відео про сорт винограду Чорний палець:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *