Садівник-городник > Ягоди > Полуниця Максим: докладний опис сорту, правила вирощування

Полуниця Максим: докладний опис сорту, правила вирощування

Полуниця сорт Максим

Багато людей вирощують у себе на городі полуницю, так як вона має унікальний смак. Цю культуру полюбили садівники, при цьому вирощувати її неважко. Але перед посадкою необхідно визначитися з сортом, а їх існує чимало. На сьогоднішній день вважається досить популярною полуниця Максим, яка виділяється великими і смачними плодами.


Зміст:

  • Опис сорту
  • Умови вирощування
  • Правила посадки розсади в грунт
  • Догляд за полуницею

Опис сорту

Це не рання рослина, вона розростається у вигляді великого куща. Квітконоси мають великі розміри, а вуса товсті. Рослина здатна вирости до півметра у висоту. Кореневище сорту Максим також досягає великих розмірів. Якщо порівнювати між собою крупноплідну полуницю, то можна помітити, що у даної рослини коріння набагато товще.

Ягоди, які з'являються першими, мають великі розміри. Їх вага може досягати до 125 грам. Вони фарбуються в яскравий червоний колір, на смак солодкі, з суничним присмаком. Наступні ягоди вже в 2 рази менше. З одного куща можна зібрати близько 1 кг полуниці.

Полуниця сорту Максим

Ягоди можна заморожувати. Після цього вони не втратять свої смакові якості. З цієї причини багато людей вибирають саме такий спосіб зберігання врожаю. Можна виділити такі переваги полуниці Максим:

  • Великі плоди
  • Гарна врожайність
  • Звабливий зовнішній вигляд, тому часто такі ягоди продають на ринку
  • Відмінний смак

Сорт Максим може нормально переносити морози, практично не піддається хворобам. Багато садівників хвалять цю полуницю, так як ягоди досягають великих розмірів, їх легко перевозити. Тому сорт можна вибирати тим, хто планує продавати полуницю.

Але всі кращі якості не виявляться, якщо неправильно доглядати за рослиною. Важливо також надати їй необхідні умови для розвитку. Слід пам'ятати, що ягоди можуть постраждати від сонячного опіку, кліщів, слимаків і гнилі.

Умови вирощування

Багато садівників вибирають цей сорт для вирощування, так як він може подарувати великий урожай. Але для цього необхідно дотримуватися певних правил. На одному місці цю культуру можна вирощувати протягом 8 років, що є величезною перевагою, якою не можуть похвалитися інші сорти.

Полуниця Максим не є вибагливою рослиною. Вона здатна розвиватися практично на будь-якому грунті. Природно, якщо він буде неродючим, а господар не буде прибирати бур'яни, поливати рослину, тоді не варто мріяти зібрати відмінний урожай.

За короткий період кущ здатний добре вирости, на ньому з'являється багато вусиків. Досвідчені городники радять видаляти вуса, це дозволить поліпшити урожай.

Полуниця не любить кислий грунт. Якщо така проблема є у вас, рекомендується землю вапнувати. Для цього використовується вапно, крейда та інші матеріали. Але не варто забувати, що процедуру вапнування не варто проводити разом з підгодівлею гноєм. Вносити добрива краще в осінній період, а вапняні матеріали - в весняний.

Правила посадки розсади в грунт

Спочатку необхідно посадити розсаду в грунт. Для цього рекомендується зробити суміш із землі та глини, в яку потрібно вмочити кореневище саджанців. Після цього необхідно викопати лунки. Їх розмір варто підбирати такий, щоб помістилися коріння. Головне, не пошкодити кореневище під час посадки.

Відео про догляд за полуницею сорту "Максим":

Рослині необхідний певний час, щоб вкоренитися і адаптуватися. Йому можна трохи допомогти. Для цього варто не забувати про полив, розпушування грунту, прибирання бур'янів. На кожному саджанці повинно бути мінімум 3 листка на черешку. Тільки в такому випадку розсада вважається нормальною.

Кореневище варто розправити, а далі засипати грунтом. Землю потрібно надавати зверху. Рослини, які тільки посадили, потребують рясного поливу. Між рядами має бути близько 20 см, а між кожним кущем - 10 см. У проміжках варто посипати сіно або компост.

Посадка полуниці Максим здійснюється в осінній або весняний період. Але досвідчені садівники радять висаджувати розсаду з кінця серпня до середини вересня. Якщо здійснити посадку пізніше, підвищується ризик загибелі кущів, так як їм важче прижитися. Вирощувати полуницю можна за допомогою насіння. Рослина виросте таким же, як і при посадці розсадою.

Догляд за полуницею

Догляд за полуницею сорт Максим

Полуниця може постраждати від сірої гнилі. Щоб цього не сталося, не варто в перший рік після посадки здійснювати підживлення за допомогою азотних добрив. Крім цього, такі добрива впливають на більший ріст листя, але не кореневища, що небажано для молодих рослин. У такому віці краще використовувати калійні або фосфорні підгодівлі. Вносити їх в грунт потрібно навесні.

Щоб полуницю не знищили шкідники, а вона не страждала від хвороб, варто своєчасно видаляти сухе листя. Це призведе до швидкого розвитку кущів. Досвідчені садівники радять розкласти солому в проміжках між рядами, коли полуниця починає цвісти. У цей час необхідно добре поливати рослину й удобрювати його за допомогою мінеральних добрив.

Полуниця Максим потребує вологого грунту, тому не варто забувати про полив. Його треба здійснювати близько 3-4 разів на тиждень. Бажано проводити мульчування, це дозволить утримувати вологу тривалий час. Регулярно необхідно видаляти бур'яни, захищати полуницю від слимаків, робити підгодівлю. Рекомендується розсипати тирсу між кущами, якщо немає соломи для мульчування

Щоб регулярно був хороший урожай, рекомендується прибирати вусики. Через деякий час необхідно оновлювати грядки, так як з часом урожай може знижуватися.
Отже, полуницю полюбила величезна чисельність людей. Це смачна і корисна ягода. Одним з найпопулярніших сортів вважається полуниця Максим. Щоб збирати хороший урожай, необхідно користуватися простими правилами вирощування.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *