Садівник-городник > Ягоди > Підживлення малини весною: органічні, мінеральні добрива

Підживлення малини весною: органічні, мінеральні добрива

підживлення малини навесні

Отримати хороший урожай малини без ряду заходів неможливо. Хороший догляд за малинник включає боротьбу з бур'янами, обрізку, підкормку. Необхідний достатній полив, захист від шкідників. Проте, це найневибагливіша рослина у нашому саду.


Підготовка малини до першого підживлення

Весняне підживлення — ключова процедура для отримання якісного, рясного врожаю. Перед її проведенням необхідно провести попередню підготовку:

 • Видаліть гілки, які підмерзли за зиму.
 • Позбирати листя, що залишилися з осені.
 • Бур'яни, що з'явилися навесні, просапайте вручну, щоб не пошкодити кореневу систему.

Пам'ятайте: початок квітня — пора для першого підживлення (за умови достатньої кількості вологи в грунті). В цей час бажано внести азотні добрива приблизно 70-90 грам на квадратний метр, підсіяти їх на грунт навколо кущів.

Проведіть мульчування за допомогою торфу, компосту або напіврозкладеного гною. Це дасть можливість утримати вологу, з'являться дощові черв'яки, які робитимуть грунт пухкою, насиченою повітрям.

Коли порібне додаткове підживлення: діагноз за зовнішнім виглядом

Відносно подальшого підживлення, то потрібно спостерігати за зовнішнім видом листя і пагонів малини, вони зможуть підказати, яких саме речовин не вистачає рослинам.

підгодівля малини навесні

Будьте уважні до наступних сигналів:

 • Якщо листя малини дрібні, бляклі, помітно сповільнили зростання, рослинам не вистачає азоту.
 • Величезне листя темно-зеленого кольору сигналізує про можливу надлишкову наявність азоту, що може призвести до різкого зниження рівня врожайності. Недозрілі плоди в таких випадках просто обсипаються.
 • При появі дрібного пожовклого листя з темними жилками слід знати, що це ознаки дефіциту заліза в грунті.
 • Коли листя сповільнило зростання, почало жовтіти від середини до країв, рослина повідомляє вам про брак магнію.
 • Слабенькі, тонкі і бліді пагони — це свідчення дефіциту фосфору в ґрунті.
  Якщо листя виглядають так, ніби у них обпалені краї, значить, рослина терпить недолік калію. Також це ризик не перенести зиму.
 • Бліді верхівки кущів малини свідчать про недостатню наявність кальцію в грунті.

Вчасно зреагувавши на сигнали, які подає рослина, можна скорегувати склад весняної підгодівлі малини і встигнути отримати гарний урожай ягід. Крім цього, своєчасна допомога підготує рослину до подальшого нормальному росту і розвитку.

Органічне підживлення весною

як підгодувати малину навесні

Ефективним, екологічно безпечним способом підживлення є внесення навесні органіки. Це може бути розчин коров'яку з водою у співвідношенні один до десяти або пташиного посліду з водою в пропорції один до двадцяти.

В якості мульчівного шару можна ранньою весною навколо кущів малини зробити покриття зкошеною травою, буде гарно розсипати кісткове борошно.

Добре використовувати готовий препарат Кеміра, три ложки якого потрібно розвести в десяти літрах води. Кущі малини полити цим розчином з розрахунку один літр на кущ.

Дешевим та ефективним засобом для підживлення є настоянка бур'янів. Для цього необхідно подрібнити кропиву, живокіст (краще брати саме ці рослини, оскільки вони багаті на азот, калій).
Один кілограм суміші залити десятьма літрами води і настоювати тиждень-півтора, щодня перемішуючи. Але використовувати можна будь-який бур'ян, що не встиг сформувати насіння. Розчин, що перебродив 10-14 днів, розвести водою в пропорції один до десяти - п'ятнадцяти і полити кущі малини (два літри під кущ).

Поради від досвідчених садівників:

 • Вносьте органіку в прохолодний похмурий день.
 • Якщо ґрунт сухий, то перед внесенням органічних добрив необхідно його зволожити.
 • Уникайте потрапляння рідких розчинів органіки на стебла і листя рослин.
 • Коли будете готувати настоянку з бур'янів або пташиного посліду, коров'яку, не допускайте щільного закривання ємності, доступ повітря — обов'язковий, інакше процес бродіння призупиниться.

Весняне підживлення малини органічними речовинами позитивно позначиться на розмірі та якості ягід майбутнього врожаю, вони будуть більшими, солодшими.

Мінеральне весняне підживлення малини

весняне підживлення малини

Мінеральні добрива необхідно проводити навесні для одержання максимально позитивного впливу на рослини. Малина потребує фосфату, калійних і азотних солей.

Калійні добрива можна успішно замінити золою. Вона живильна, не містить шкідливих речовин, економічна. Золу вносять навесні з розрахунку 100-150 г на квадратний метр площі як в сухому, так і у вигляді розчину.

мінеральне підживлення малини навесні

Азотні добрива рекомендовано вносити навесні (15-18 г на квадратний метр площі).
Якщо є бажання використовувати комплексне мінеральне підживлення, то його готують з селітри аміачної, калію і суперфосфату в пропорції 1: 1: 2. Сто грамів суміші розводять десятьма літрами води.

Застосування такого комплексу мінералів можна проводити одноразово ранньою весною або внести двічі — на початку весни і під кінець. Досвідчені садівники практикують використання мінеральних та органічних добрив одночасно, але потрібен постійний моніторинг реакції рослин.

Якщо врожайність малини перевищує один кілограм ягід з куща, підгодівля проводилася правильно.

Відео про правильну підгодівлю малини:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Підживлення малини весною: органічні, мінеральні добрива: Один коментар

 1. Василь on коментує:

  Підживлення малини цією весною проведу згідно ваших рекомендацій: придбав врожайні сорти, вже третій рік зростають, хотілося б багатого врожаю )

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *