Садівник-городник > Ягоди > Пересадка малини — це просто!

Пересадка малини — це просто!

пересадка малини

Напевно, практично кожній людині на пострадянському просторі відомий чаруючий смак малини. Але малина відома не тільки завдяки чудовому смаку, але і своїм корисним властивостям, протизапальною та сечогінною дією, взимку вона вилікує вас від застуди, влітку поповнить запас вітамінів на будучий рік.


Техніка пересадки малини

Кожен дачник хоче отримати хороший урожай малини, але для цього треба постаратися: вчасно пересаджувати, полоти, підгортати, мульчувати, поливати і робити ще багато різних дій, зате результат буде вартий витрачених зусиль.
Малину необхідно обов'язково пересаджувати хоча б кожні 10 років, так як ця рослина сильно виснажує грунт, особливо в прикореневій зоні. Кращим грунтом для пересадки малини вважається той, де перед цим росли помідори, картопля або цибуля. Також грунт треба скопати, прополоти і внести мінеральні та органічні добрива (амофос, зола, гній).

малина як пересадити

Техніка пересадки малини така:

В першу чергу треба вирити ями для посадки з розмірами 50 х 50 х 50 см, в кожну яму додаємо добрива в пропорції 40г амофосу, 80г золи і 10кг перегною. Пересадку малини робимо рядами, траншейним методом при відстані 1,2 м між траншеями. Кожен кущ може поглинути до 8л води. Серед початківців-дачників існує думка, що малину можна пересаджувати цілий рік, але досвідчені садівники оптимальним для цього вважають місяць вересень.

Відбір пагонів для пересадки теж має значення: відбираємо розвинені пагони і обрізаємо верхівку на 15см, далі прив'язуємо стебла до шпалери. Але не всі сорти звичайно потребують підв'язки — тільки високорослі гнучкі сорти.
Через кілька діб робимо мульчування грунту торфом або дрібної соломою, це допоможе зберегти вологу і знищити бур'яни, що проклюнулися. Полив малинових кущів робимо по необхідності. За умови дотримання всіх перерахованих вище рекомендацій пагони повинні прижитися до настання холодів, і згодом випустити нові молоді паростки.

Другий спосіб пересадки малини

Однак, існує й інший спосіб пересадки малини. Відразу після отримання першого врожаю влітку робимо видалення старих рослин, при цьому молодим паросткам залишаються старі коріння для поліпшеного отримання поживних речовин із ґрунту.

Далі пересаджуємо пагони на нове місце, прикріпивши їх до шпалери. Догляд за малиновими кущами такий же, як зазначено раніше. Не забуваємо, що надмірний полив тільки зашкодить рослині: вона може захворіти. Під час осінньої пересадки беруть тільки молоді рослини, при цьому мульчуючи грунт і поливаючи її, поки молодий кущ не вкорениться. При весняній пересадці ви отримаєте осінній урожай малини, який буде багатшим, ягоди будуть смачніші.

Пам'ятайте, що в догляді за малиною її пересадка відіграє величезну роль: для отримання доброго врожаю та високоякісних ягід потрібно робити її вчасно і дотримуючись головних принципів.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Пересадка малини — це просто!: Один коментар

  1. Рустам on коментує:

    Пересадку малини ще ніколи не робив, виявляється, головна умова — додержуватися того ж рівня грунту, при якому зростав кущик. Зрозуміло, що землю краще приготувати поживну, додавши добрива. Дякую за поради!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *