Садівник-городник > Ягоди > Найкращі сорти малини в Україні

Найкращі сорти малини в Україні

малина ремонтантна

Малина — ягода, яка має безліч корисних властивостей. Не тільки її ягоди мають лікувальну властивість, але і листочки з гілочками теж цінні для нашого з вами здоров'я. Проте якщо говорити про вирощування малини багато років тому, люди дбали не про корисність цього продукту, її вирощували в першу чергу через неперевершені макові характеристики.


З ягоди завжди робили безліч вкуснощів таких, як джем або компот, її також заморожували, щоб потім використовувати для десертів або в інших цілях. На сьогоднішній день з'явилися сорти малини в Україні, які дозволяють збирати врожай два рази за один сезон.

Сучасна селекція не зупиняється на досягнутому, з'являється більш широкий вибір необхідних сортів, який зможе задовольнити вимоги будь-якого споживача. Можна придбати певний сорт малини в різних місцях — це може бути ринок, магазин, або ще є один сучасний спосіб — покупка через інтернет (вона теж дуже цікава, тому що можна побачити фото рослини та детальну характеристику сорту).

Ремонтантна малина

Такий вид малини дозволяє збирати два врожаї за сезон. Переваги ремонтантних сортів полягають у тому, що така малина дає ароматну ягідку в той час, коли звичайні сорти вже відплодоносили. Найчастіше її зрізають восени, щоб навесні отримати молоді пагони, які дадуть врожай вже наприкінці літа — початку осені. Але деякі садоводи залишають паростки малини, отримуючи ранню ягоду і другий врожай восени.

сорти ремонтантної малини

Сортів ремонтантної малини на сьогоднішній день є дуже багато, серед них можна виділити:

 • геракл
 • рубінове намисто
 • золота осінь
 • пінгвін
 • золоті куполи та інші

Якщо ви вирішили вирощувати таку малину, будьте впевнені: вона віддячить вам неймовірно рясною та смачною ягодою, можна скористатися наступними порадами:

 • Для початку можна придбати кілька сортів, а саме частину середньоранніх та частину средньопізніх сортів малини. Якщо говорити про звичайні сорти малини, то вони дають результат лише через два роки. Ремонтантні ж дають урожай в перший же рік, це велика перевага для людей, які хочуть побачити результат на ранньому етапі.
 • Найкраще все ж-таки зрізати малину восени під самий корінь. Таким чином забеспечується гарна зимовка, зберігаються сили рослини на активний рост навесні. Цей спосіб підходить тим, хто хоче отримати багато ягід восени, коли малина підвищується в ціні. Але якщо ви хочете отримати просто ранню ягідку, проредіть стовбури малини, залишивши по два-три пагони на кущ. Верхівки теж слід зрізати на 10-15 см зверха. Другий врожай також буде, але не такий рясний, порівняно с першим методом.
 • Для того, щоб збільшити врожайність малини, використовують агротехнічні прийоми. Окрім осіньої зрізки, непогано буде вдобрювати грунт, розсипаючи восени гній поміж рядами. Гарний ефект надає мульчування, зберігаюче вологу.
 • Пам'ятайте: малина потребує гарного зволоження. В засушливий період необхідні рясні поливи.
 • Збирати малину слід регулярно, інакше почнуть розвиватися гнилі на перезрілих ягодах.

Ремонтантна малина дозволяє досить легко отримати товарну ягоду, яка висока за ціною, дуже цінується на ринку, завжди бажана на сімейному столі.

Кращі сорти малини

кращі сорти малини

Сортів малини в Україні дуже багато і кожен з них по-своєму особливий.

«Жовтий гігант» — ця ягода жовтого кольору, вважається однією з найбільших, про це навіть назва говорить. Малина даного виду займає одне з перших місць по врожайності, але тільки в тому випадку, якщо дотримуватися всіх умов правильної агротехніки.

Ягоди даного типу досягають розмірів волоського горіха. Цей сорт росте потужними кущами і сягає розмірів у висоту до 2,5 метрів. Восени вершки рослини обрізають, щоб наступного року отримати більш багатий урожай. Малину не потрібно на зиму вкривати, так як рослина не боїться морозу.

«Міраж» — має середній розмір ягід. Легко вирощується, так як погода в основному не впливає на врожайність рослини.

«Малинове дерево» — неймовірна рослина висотою 1,8 метрів. Має гладкі листочки, шипів взагалі не спостерігається. Ягоди середньої величини розташовуються дуже тісно одна до одної, особливо це спостерігається на верхівках. Небезпечними є холод і затяжні дощі.

«Кардинал» — ягоди цього сорту досить великі, довжина деяких сягає до 10 сантиметрів. Має червоний колір, але ягоди самі по собі не дуже солодкі. Рослина дає крупні плоди, через те об'єм врожаю декілька менший порівняно с мілкоплодними сортами.

"Діамантова" (бриллиантовая) — відрізняеться конусовидними крупними ягідками с високою лежкістю, при відриві не розсипається, має витончений смак та аромат. Легко розростається, тому розвести її доволі просто.

Є ще дуже багато хороших сортів малини, які користуються популярністю в українських садах і дарують своїм господарям гарний урожай. Сьогодні кожен зможе знайти для себе особливий сорт малини, який би відповідав всі вимогам. Нескладну агротехніку вирощування ремонтантної малини легко засвоїть навіть початківець, тому насправді варто посадити таку корисну рослину в своєму саду.

Порівняння найпопулярніших сортів малини на відео:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Найкращі сорти малини в Україні: 2 коментарі

 1. Оксана on коментує:

  У нас також ростуть сорти "Жовтий гігант" та "Діамантова". Особливо полюбляють діти незвичну жовту ягідку, вона дуже солодка та соковита, ароматна.

 2. Марина on коментує:

  Найкращі сорти малини важко виділити. Напевно, кожен садівник має свою думку з цього приводу. Але згодна, діамантова та жовтий гігант надзвичайні.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *