Садівник-городник > Ягоди > Малина Брусвяна — улюблениця садівників

Малина Брусвяна — улюблениця садівників

малина сорт брусвяна

Хто не любить та не куштував ніколи малину? Смачна, корисна, надзвичайно приваблива! Вона різноманітна у своїх видах, але все найчастіше дачники вибирають сорт Брусвяна, так як їй не має рівних.


Опис сорту малини Брусвяна

Малина Брусвяна — ремонтантний сорт, який створили вітчизняні біологи. Деревовидні кущі цього сорту славляться своєю висотою, які досягають майже 2 метрів і дуже сильно розгалуженні. Цей сорт має мало шипів, а пагони стоять прямі завдяки своїй товщині, що дуже зручно при збиранні врожаю. Пагони повністю покриваються ягодами.

Сорт Брусвяна дає найбільші ягоди з усіх існуючих різновидів малини, по вазі вони досягають 15 гр. Ягода гарно виглядає, коли вона тільки наливається своїм малиновим відтінком. Вона проходить змінює колір починаючи від зеленої маленької ягідки до красивої малинової, кисло-солодка на смак.

Важливою якістю ягід малини цього сорту є твердість, завдяки їй з них можна робити варення, ягода збереже свою форму. Гарна транспортабельність, що надає можливість використовувати Брусвяну для продажу на ринку.

переваги сорту малини брусвяна

Що дуже важливо для всіх дачників і чому саме вони обирають цей сорт? Відповідь у тому, що малина Брусвяна дає два врожаї на рік. Перші плоди можна збирати раннім літом, приблизно 15 червня, а другий урожай починають збирати в третьому місяці літа і до глибокої осені. Так як малина Брусвяна має хороший урожай (приблизно 7 кг з одного куща), її часто вирощують в комерційних цілях, тому що малина завжди мала попит на ринку.
Також цей сорт малини має неприємні якості, наприклад, неприємний запах, який відходить від кущів, а також кислуватість ягід. Не кожен погодитися їсти кисло-солодку ягоду.

З усього сказаного можна підкреслити основні позитивні сторони малини Брусвяна:

 • Потужні паростки
 • Висока плодоносність
 • Дворазове плодоношення
 • Незвичайний смак
 • Транспортабельність
 • Невелика кількість колючок

Посадка і догляд за малиною Брусвяна

брусвяна сорт малини

Посадку цього сорту можна здійснювати два рази на рік — в середині осені та навесні, тобто у жовтні і квітні. Якщо саджанці вирощені в спеціальних контейнерах, то їх посадку можна робити в будь-який час року, так як вони абсолютно не вибагливі.

Малина Брусвяна любить світлі сторони городу. Якщо її посадити в тіні, то її пагони будуть витягуватися вгору, але плодів на них від цього багато не буде, а взимку верхівки замерзнуть і загинуть. Вибираючи місце для малини, потрібно враховувати також, що вона не любить вітру і тому місце має бути захищене від нього.

посадка малини

Перед тим, як посадити саджанці, готуємо траншеї. Для початку прибираємо всі багаторічні бур'яни ретельно, інакше вони завдадуть шкоди кореневій системі. Тепер готуємо саму траншею, її ширина приблизно 50 - 60 см, глибина 45 см.

Для того, щоб саджанці добре прийнялися і в майбутньому давали великий урожай, потрібно в саму траншею додати добриво — це може бути компост або перепрілий гній. Шар добрива повинен становити не більше 10 см. Також можна додати мінеральні добрива, наприклад, подвійний суперфосфат, а на самий верх кладемо біогумус.

Тепер беремо саджанці і садимо їх по прямій - кожні 30 см по одному пагону. Висота саджанців на момент посадки повинна бути не менше 15 см, але не вище 20 см, інакше їм буде важко прижитися.

Догляд за цим сортом такий же, як і у простої малини:

Якщо правильно провести посадку, а в майбутньому проводити належний догляд, то одна гілочка малини відповість вам 45 ягодами подяки.

Корисність малини Брусвяна

малина брусвяна

Будь-який сорт малини, в тому числі і Брусвяна не тільки дуже смачний, а й корисний. Він містить в собі великий список корисних речовин:

 • Сахароза, фруктоза, глюкоза
 • Вітамін С, А, В2
 • Солі калію, заліза,
 • Пектин
 • Клітковина
 • Органічні кислоти
 • Саліцилова кислота

Малина має чарівну дію на наш організм. Найчастіше її приймають при простудних захворюваннях, так як вона має жарознижуючу, протизапальну дію. Також вона є сечогінним засобом.

Завдяки великому вмісту вітамінів її можна їсти просто свіжою протягом усього літа, тим самим наповнюючи організм потрібними речовинами для майбутньої зими. Ця ягода виручає і при зниженні апетиту, це найкращий противорвотний і болезаспокійливий засіб.

Але не тільки ягода корисна в малині, а й самі листочки наповнені великою кількістю корисних речовин. Часто листя малини використовують у різних аптечних чаях. У косметології: листя врятують від вугрів, різних видів висипки і від шкірної алергії. Потрібно просто прикладати свіже листя на пошкоджену шкіру. А якщо пора року не дозволяє цього зробити, то можна заварити міцний настій з листя малини і після прикладати марлеві тампони на потрібні вам місця. Якщо свіжу малинку нанести на обличчя і походити з нею 15 хвилин, а після змити, то обличча буде здаватися свіжим і більш підтягнутим.

Малина Брусвяна — один з кращих сортів малини в усіх сенсах. Легка при посадці, догляд не вимагає великих сил, а користі в ній — ніякі ліки ніколи не будуть потрібні. Порятунок наш, більше нічого тут не скажеш!

Дізнайтеся більше про елітні сорти малини з відео:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *