Садівник-городник > Ягоди > 3 способи прискорити плодоношення винограду

3 способи прискорити плодоношення винограду

Як прискорити плодоношення винограду

Чи можна отримати урожай винограду на другий рік після посадки? Досвідчені виноградарі дадуть відповідь однозначну - можна.

✔Однім з таких способів вважається рання посадка винограду в прогріті посадочні ями. Для цього рано навесні копають посадкову яму і накривають її склом або плівкою. Через один-два тижні можна садити виноградні кущі.


Майте на увазі, що укриття не можна знімати після посадки. Його треба залишити до тих пір, поки пагони не доростуть до укриття. Потім укриття можна зняти, а замість нього поставити дуги і накрити їх плівкою. В результаті підвищується зростання в кілька місяців, і на наступний рік виноград дасть сигнальні ягоди.

✔Вторим прийомом прискореного вступу виноградних кущів у плодоношення вважається рясне харчування з перших днів життя. Як зазначив Негруль А.М .: «... закладка плодових бруньок спостерігається в липні - серпні. Тому в цей час кущі треба посилено підгодовувати нітрофоскою, коров'яком або курячим послідом ». В цей же час кущі необхідно як слід забезпечувати вологою і, по можливості, світлом, прибираючи зайві пагони і пасинки. Внесення фосфорно-калійних добрив активізує формування зачатків суцвіть.

В інституті В.Є. Таїрова встановили, що збільшення дози добрив в 1,5-2 рази при оптимальній вологості грунту призводить до плодоношення кущів вже на другий рік життя. На дослідних плантаціях брали: 6 кг гною, 100 г суперфосфату і 40 г сірчано-кислого амонію на 1 м2.

✔Третій спосіб прискорити вступ винограду в плодоношення - це вкорінення живців на підвіконні. Заради цього їх садять в пляшки вже в січні - лютому. У результаті до травня у вас на руках будуть потужні саджанці з метровими приростами. Залишається тільки їх загартувати і висадити на постійне місце. Такі великовозрастні саджанці забезпечать вас пробними кистями вже на другий рік і масово почнуть плодоносити на третій.

Як прискорити плодоношення винограду

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *