Садівник-городник > Своїми руками > Як зробити грядку під огірки

Як зробити грядку під огірки

як підготувати грядку під огірки

Огірки — рослини теплолюбні. Від середньодобової температури великою мірою залежить схожість насіння, нормальний розвиток рослин і активність їх плодоношення. Вирішити проблему перепаду температур цілком можна своїми силами, знаючи як зробити грядку під огірки. Може бути попрацювати доведеться трошки більше, але витрачений час незабаром окупиться прекрасним урожаєм.


Для приготування грядки під огірки потрібно навесні, як тільки можна буде копати грунт, розмітити грядочку, довжину відміряємо за власним бажанням, а ось ширина повинна бути 1 метр. Відзначаємо кордони грядки і по них копаємо траншею в 1-1,5 багнета лопати. На її дно товстим шаром закладаємо гілочки, минулорічні траву і листя, бадилля, інші відходи з грядок. Потім рясно заливаємо траншею водою.

Грунт, вийнятий з траншеї, перемішуємо з перегноєм, додаємо в нього мінеральні добрива, трохи попелу відповідно до нормативів, засипаємо поверх відходів, закладених в траншею. Якщо є підручні матеріали, можна зробити навколо нашої піднесеної грядки бордюрчик. Можна просто оформити її земляним насипом, зробивши поглиблення посередині. Така гряда може підніматися над ґрунтом сантиметрів на 15-20.

Зверху можна полити грунт розчином «Байкалу ЕМ-1», накрити грядку плівкою і залишити днів на 10-12. За цей час грядка добре прогріється, корисні для рослин мікроорганізми встигнуть адаптуватися і розмножитися.

Сюди добре висаджувати розсаду огірків, вирощену в стаканчиках в теплиці або навіть на вікні. Пересаджувати рослини потрібно дуже акуратно, виймаючи їх з грудкою землі. Потім потрібно буде накрити гряду покривним матеріалом, проникним для вологи і повітря, але що підтримує тепло. Щоб рослини відчували себе комфортно, нетканий матеріал потрібно укладати з припуском, щоб він не заважав росту розсади.

Розповідаючи про те, як потрібно зробити грядку під огірки, потрібно зауважити, що всю її поверхню рекомендується закласти мульчою, для якої можна використовувати солому, сіно або просто скошену траву. Мульча прекрасно збереже вологу і стабільну температуру грунту, в якому ростуть огірки. Як тільки огірки почнуть квітнути, покривний матеріал потрібно зняти.

як зробити грядку під огірки

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Як зробити грядку під огірки: 2 коментарі

  1. Софья on коментує:

    Мы всегда делали тёплую грядку из навоза. но в этом году его нет, придётся из подручных материалов, как вы написали делать. По другому у нас огурцы не растут, холода долго могут быть.

  2. Данил on коментує:

    Сьогодні вже не встигну, завтра зроблю грядку під огірки, додержуючись ваших порад. Дякую!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *