Садівник-городник > Своїми руками > Створюємо грядку, яку не потрібно буде перекопувати!

Створюємо грядку, яку не потрібно буде перекопувати!

Грядка без перекопування

1. Грядки повинні знаходитися на освітленому місці, з півночі на південь. При такій орієнтації рослини будуть менше притіняти одна одну, так як вранці і ввечері сонце освітлюватиме гряду з боків, а вдень сонце високо.


2. Інший обов'язковий елемент технології - абсолютна горизонтальність гряд. Довжина їх може бути будь-якою.
Незалежно від розміру овочів, ширина гряд - 40-50 см.

3. Оптимальна ширина проходів - 90-100 см. Якщо землі мало, проходи можна звузити до 70-80 см, та й то лише в умовах повної освітленості городньої ділянки. При ще більш вузьких проміжках між грядами метод втрачає свій сенс.

4. Ставляться бортики висотою 20-30 см., стінки яких можуть бути на ваш вибір: цегла, колоди, бруси, дошки, камінь, шифер.
На папір (картон) розкладається рівномірно пісок. Зверху накладаються грубі рослинні рештки кукурудзи, соняшника і т. п.

5. Важливий момент! Існує технологія поливу «саморозподіл води», при якій шланг вкладається в грядку на даному етапі.

6. Пофарбувати гряду або побілити (щоб сонце не нагрівало землю, і не гризли комахи). Зараз продається фарба для фасадів на водній основі.

7. Потім укладати рослинні залишки інших культур: моркви, капусти, картоплі (бадилля) і т.д. Незалежно від того, заражені вони хворобами чи ні - ефективні мікроорганізми перероблять всі болячки. Не можна з цією метою використовувати багаторічний бур'ян, тому що в ньому зберігаються насіння. Не бажано використовувати біодобриво і т. д.

8. Далі пролити настоєм гною або трав'яним настоєм. Зверху кладемо землю (8-10 см). Грядка готова.

Грядка без перекопування

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *