Садівник-городник > Своїми руками > Робимо водоспад на дачі своїми руками: покрокова інструкція

Робимо водоспад на дачі своїми руками: покрокова інструкція

Водоспад на дачі своїми руками

На ділянці заміського будинку або дачі з кожним разом дедалі популярнішими стають куточки з водоспадами, водоймами і фонтанами. Внести розмаїтість на дачну ділянку можна за допомогою самостійно виготовленого водоспаду. Шум струмуючої води допоможе відпочити, розслабитися від міської суєти.


Варіанти облаштування водоспаду

У ландшафті гармонійно виглядатимуть чаші для водоспаду неправильної або злегка зігнутої форми. Важливо, щоб форма була підібрана з урахуванням рельєфу ділянки, доповнювала або стала його продовженням. Обов'язкова вимога - водоспад повинен органічно вписуватися в природні умови. Можна застосовувати будь-які матеріали для влаштування водоспаду. Вибирати місце для розташування водоспаду найкраще з ухилом. Якщо такого місця немає на дачній ділянці, то можна зробити штучний насип. Місце для насипу слід вибирати таке, де сонце буде до 11 ранку і після обіду. Вода на сонці швидко нагрівається, що призведе до зацвітання. Якщо планується завести рибок, то їм буде недостатньо кисню.

Існує кілька способів облаштування водоспаду:

  • Каскад. Для водоспаду у вигляді каскаду потрібно декілька ступенів, по яких буде стікати вода. Яруси можна зробити з каменів або східчасто розташувати 2-3 судини. За ним буде спадати вода завдяки системі перекачування.
  • Падаючий струмінь. Є найпростішим і доступним варіантом пристрою водоспаду. Струмінь падає в нижню чашу з системи водооборота, яка розташована в кам'яній піраміді.
  • Два басейни. Для створення басейнів знадобиться 2 чаші, які будуть розташовуватися на різних рівнях. Насос буде подавати воду з нижньої чаші у верхню, а після вода стікатиме вниз струменем. Її розмір і швидкість залежать від влаштування верхньої чаші.

У всіх трьох варіантах вода перекачується за допомогою насоса. Вода стікає в басейн, а звідти відбувається зворотний забор в систему водооборота.

Який вибрати насос для водоспаду

 

Водоспад своїми руками

Оптимальна висота водоспаду 1-1,5 метри. Для такого водоспаду знадобиться насос потужністю не більше 70 Вт. Якщо влаштований каскад буде вищим, то насос слід вибирати більшої потужності. Існують різні види насосів. Деякі мають функцію регуляції потоку струменя. Так можна налаштувати з якою швидкістю буде текти вода. Насос може бути погружний або поверхневий. Погружний встановлюють в сам басейн, а поверхневий розміщують поруч з водоспадом.

Слід вибирати насос з фільтром, в іншому випадку система водооборота швидко зламається. Крім елетронасоса знадобиться трансформатор, від якого буде «харчуватися» насос. Його розміщують в приміщенні. Вибрати якісний насос допоможуть консультанти спеціалізованого магазину.

Основні етапи робіт

Визначившись з формою і розміром басейну, можна починати рити котлован. Для початку за допомогою кілочків слід позначити контур басейну. Кілочки вставити в землю і по заданому периметру протягнути нитку. Земля після риття надалі ще знадобиться. Як тільки яма буде готова, на дно висипати пісок товщиною 10-12 см і добре утрамбувати. Щоб стіни басейну не обсипалися, їх потрібно часто змочувати водою та ущільнювати.

На наступному етапі - установка гідроізоляції. В якості гідроізоляційного шару використовують плівку ПВХ. Це ідеальний і довговічний матеріал. По краях потрібно залишити близько півметра. Також можна застосовувати бутилкаучукову гуму, бетон. Слід пам'ятати, що при використанні гідроізоляційної плівки, воду на зиму потрібно спустити. Так як обсяг води збільшується при замерзанні, то це призведе до розриву плівки.

Поверх ізоляційної плівки викласти металевий каркас басейну. Потім для зміцнення нижньої частини дно залити бетоном. Після застигання бетону через кілька днів можна заливати стіни.

При влаштуванні водоспаду у вигляді каскаду слід передбачити невеликий отвір для зливу води. При покупці готової чаші її слід встановити на піщаний шар. Важливо за допомогою рівня стежити за тим, щоб чаша сіла горизонтально. Пристрій каскадного водоспаду припускає використання плит з натурального каменю. Можна брати піщаник або граніт. Якщо хочете, щоб потік води був пласким і плавно стікав по поверхні, то краще використовувати пласкі і невеликого розміру камені.

Дно басейну викласти дрібними каменями, а бічні сторони зміцнити більшими каменями. Відстань між ними засипати галькою. При влаштуванні каскаду сусідні камені з'єднати між собою цементним розчином. Щоб вода стікала і розбивалася на струмки, необхідно зробити уступи висотою не більше 30 см. Спочатку викладають уступ внизу басейну. Всі уступи слід викладати на цемент. Щоб вода пінилася і летіла вниз з шумом, шланг необхідно розмістити на верхньому ярусі.

Проміжок між сусідніми каменями повинен бути невеликим, уступи робити не потрібно. Насос для подачі води потрібно встановити так, щоб всі його елементи були непомітні. Один шланг приєднується до насосної конструкції, а другий простягається до вершини. На заключному етапі водоспад можна задекорувати.

Декор водоспаду

Щоб надати стиль і дизайн водоспаду, використовують різні матеріали і підручні засоби. В якості декору застосовують декоративну плитку, дикий камінь, скульптури з різних матеріалів і т.д. Для органічного вписування в дизайн саду, водоспад прикрашають не тільки камінням, але і багаторічними рослинами. Водоспад може нести як естетичну, так і практичну функцію. Високий водоспад можна використовувати як літній душ. Щоб навколо водойми не росли бур'яни, слід викласти невеликий граніт або гальку. Бортики басейну з різнокольорової плиткової мозаїки будуть ефектно виглядати. У дизайні також використовують скляний камінь або плитку з кераміки.

Водоспад і басейн можна оформити в різних стилях. Для цього використовують різні мармурові, керамічні, скляні або дерев'яні скульптури. Дуже популярні рибки, гноми, гриби, равлики і т.д. Природнього вигляду можна додати за допомогою висадженої рослинності. Рослини повинні добре переносити вологість, тому в основному використовують папороті, живучки, лилейники та ін. Каскад можна прикрасити хвойними карликовими породами або злаковими культурами.

Рослини висаджують групами. Якщо басейн проглядається тільки з одного боку, рослини потрібно садити з іншого. Ефектно і незвично буде виглядати підсвічування. Його можна розташувати на березі або розмістити на дні басейну. Сяючі ліхтарики у вигляді квітів можна розташувати на поверхні. Підводне підсвічування може бути різних кольорів. Це додасть оригінальності і неповторності. Водоспад, оформлений креативно і зі смаком, а також зроблений своїми руками, додасть дачі або заміському будинку шарму і привабливості, вразить не лише сусідів, а й гостей.

Відео з прикладом водоспаду на дачній ділянці:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *