Садівник-городник > Шкідники та хвороби > Захист розсади перцю від шкідників

Захист розсади перцю від шкідників

шкідники розсади перця боротьба

Соковитий, пекучий, солодкий і запашний — всі ці характеристики відносяться до одного унікальному овочу — перцю, який додасть будь-якій страві нотку пікантності. І як приємно з'їсти солодку скибочку перцю в салаті або відчути його гостроту в мексиканському супі. Але ще приємніше отримати хороший врожай з власної грядки.


Процес вирощування перцю нескладний, а ось його захист вимагає певних знань. Тому сьогодні я хочу поділитися інформацією про шкідників розсади перцю і способами боротьби з ними.

Шкідники розсади солодкого та гострого перцю

Посадивши насіння, ми з нетерпінням чекаємо появи паростка. І ось настав той день: стеблинка пробилася, зазеленіла, почала рости. З горщика ми починаємо висаджувати розсаду в теплицю або безпосередньо на грядку. Ось з цього моменту і виникає небезпека. Перець починають атакувати шкідники:

 • Попелиця
 • Павутинний кліщ
 • Оранжерейна білокрилка
 • Дротяники
 • Капустянка
 • Слимаки голі
 • Попелиця (тля)

Попелиця або тля

попелиця шкідник розсади перцю

Попелиця (тля) є найпоширенішим шкідником, вражає пагони, листя, суцвіття, викликає скручування та опадання зелені, недорозвинення плоду. Оптимальними умовами для життя попелиці є температура +22 - +25 градусів Цельсія і вологість повітря в межах 75 - 85%. Це період вологого літа. За весь сезон родючості перцю попелиця може дати більше 20 поколінь, які будуть травмувати рослину аж до знищення всього врожаю.

Павутинний кліщ

авутинний кліщ шкідник перця

Цей шкідник воліє вражати розсаду перцю в тепличних умовах. Тут для них створені всі кліматичні умови. Шкідник поселяється на нижній частині листа і запутує його тонкою павутинкою. В результаті листок втрачає колір, скручується і обпадає. При цьому кліщ не гине, він продовжує харчуватися клітинним соком стебла, що сприяє загибелі суцвіття і самого плоду.

Періодом появи кліща є друга половина червня, коли повітря сухе і рослини не отримують потрібної вологи. На відміну від попелиці, для розмноження одного покоління кліща необхідно від тижня до одного місяця. Тому кількість поколінь даного шкідника значно менша.

Оранжерейна білокрилка

оранжерейна білокрилка шкідник розсади перця

Білокрилка — найнебезпечніший шкідник розсади перцю, так як з-за свого розміру в 1.5 мм і непомітного блідого тіла, вона зовсім непомітна. Тіло цієї комахи покрито восковим нальотом і виділяє медяну росу, насичену цукристими речовинами. Саме вони забруднюють поверхню листя, витягають і них вологу, в результаті рослина засихає.

Дротяники

дротяники шкідники розсади перцю

Личинка комахи щелкуна отримала назву дротяників. На відміну від зазначених вище шкідників, дротяники вражають корінь самої розсади. Вони живуть і розмножуються в грунті на глибині 10 - 15 см протягом 5 років. Вражаючи перець, вони повільно його вбивають. Інфікована рослина починає відставати в рості і в швидкості гине.

Капустянка або медведка

медведка капустянка шкідник перця

Капустянка, медведка — це шкідник розміром до 5 см, темно-бурого кольору, який воліє жити в сирому грунті, багатим перегноєм. Небезпека цієї комахи полягає в тому, що вона починає знищувати рослини з самого їх посіву. Шкідники прокладають собі підземні ходи, перегризають корінь і стебло.

Слимаки голі

слимаки голі шкідники перця

Для любителів вирощування перцю в плівкових парниках і теплицях необхідно знати про слимаків голих — шкідників розсади перцю, які віддають перевагу занадто зволоженому грунту і нічному харчуванню. Слимаки поїдають в основному листя, вигризаючи великі дірки і з'їдаючи їх повністю. Після поїдання зелені вони знищують квітки і молодий плід.

Методи боротьби зі шкідниками розсади перцю

Боротьба з шкідниками — це важлива складова процесу вирощування овочів. Напевно, немає такого періоду, коли урожай вдалося виростити без втручання. Завжди знайдеться шкідник, який захоче зіпсувати рослину.

Знання методів боротьби з шкідниками розсади перцю допоможе уникнути загибелі овоча і збереже урожай.

Методи боротьби з попелицею

попелиця на розсаді перця

Найефективнішим способом боротьби з попелицею є обприскування рослини відваром полину, деревію або розчином пестицидів.

Для відвару полину знадобиться:

 • 1кг подрібненої і висушеної полину.
 • Вода
 • Протягом 15 хвилин полин кип'ятять. Охолодивши відвар, проціджують і додають 10 літрів води.
 • Щоб відвар був більш липкий до листя, можна додати кілька грам мила. Таким розчином обприскують листя перцю, вбиваючи шкідника.

Рецепт з деревію:

 • 800 грам висушених рослин
 • Кип'ячена вода
 • Подрібнений деревій заливають на 2 доби окропом, потім проціджують і додають 20 грам мила на кожні 10 літрів рідини. Такий засіб є дуже ефективним, оскільки тіло попелиці покривається пекучим мильним розчином і комаха гине.

Методи боротьби з павутинним кліщем

боротьба з павутинним кліщем на розсаді перця

Самим перевіреним способом боротьби з цим шкідником є попередня обробка теплиць хлорним вапном. На 10 літрів води використовують до 200 грам порошку. Оскільки кліщ добре зимує, така дезінфекція вб'є личинки.

Також в боротьбі з кліщами застосовується біологічний метод: розводять кліщ фітосейлюса. Він вбиває суперника, при цьому не травмучи рослини.

Як боротися з дротиком

У процесі боротьби з дротиком використовується дуже хитрий спосіб. Між рядами рослин розкладаються купки трав і овочів для залучення жуків: соломи, буряка, моркви, картоплі. Все це приваблює шкідників. Через 2 - 4 доби комах, що зібралися в трав'яному лігві, витягують і вбивають.

Як знищити Медведку

Один з надійних способів боротьби з медведкою — установка пасток. Після збору врожаю, в ями глибиною до 40 см насипають гній. Як відомо, він дуже добре тримає температуру, тому капустянки на зиму роблять тут «офіс». Навесні ці ділянки відкопують та шкідників знищують. Ще цих шкідників розсади перцю лякає запах гасу і нафталіну. Місця скупчення шкідника можна обробити цими засобами.

Методи боротьби зі слимаками голими

як боротися зі слимаками

Оскільки цей шкідник воліє тепличної і парникової середи, не варто сильно зволожувати грунт, слід частіше провітрювати приміщення, не допускати проростання бур'янів, обприскувати грунт сумішшю вапна і тютюну.

Гарною пасткою для слимаків буде пласка тарілка зі звичайним пивом. Щоранку перевіряйте, чи не з'явилися "гості" на "званий пир", збирайте їх та знищуйте.

Слимаки також полюбляють ховатися під товстим шаром зкошеної трави. Розкладіть по міжряддях такі схованки та перевіряйте їх щодня.

Виконання всіх цих дій — запорука здоров'я розсади перцю.

Для правильного догляду за розсадою перцю будуть корисні деякі поради, представлені в цьому відеоматеріалі. Приміром, ви дізнаєтеся, як правильно висадити перець і який грунт варто підготувати для посадки.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Захист розсади перцю від шкідників: Один коментар

 1. Олег on коментує:

  Захист перцю від шкідників для мене завжди був складною справою, тепер бачу, що не все так погано. Цієї весни швидко впораємося, скористаюся порадами.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *