Садівник-городник > Шкідники та хвороби > Як позбутися від дротяників на своїй ділянці

Як позбутися від дротяників на своїй ділянці

Як позбутися дротяника на городі

Як позбутися від дротяників? Це питання цікавить багатьох городників.

Проволочник це доросла личинка жука-щелкуна. Весь цикл розвитку у цих жуків займає п'ять років. Спочатку навесні самка відкладає яйця і з них виводяться личинки, які в перший рік харчуються


перегноєм і посадкам не шкодять. На другий рік вони стають жорсткими жовтого кольору тонкими черв'яками, що нагадують дріт і ще два роки зростають (до 20мм.)

Найбільшої шкоди коренеплодам і молодим рослинам заподіюють якраз дорослі личинки (дротяники). На четвертий рік в кінці літа вони стають лялечкою і восени з'являється нове покоління жуків -щелкунов. На п'ятий рік вони знову відкладають яйця.

Жук-щелкун невеликого розміру, чорного кольору. Коли перевертається зі спини, видає клацання, за що і отримав свою назву. Тепер, коли ми знаємо шкідника в обличчя, давайте дізнаємося як позбутися жука щелкуна.

Як позбутися від дротяників і жука-щелкуна на своїй ділянці

Дротяник фото

Ось так виглядає дротяник

Способів боротьби з ним чимало, але перш ніж воювати, подумайте, чому на вашій ділянці багато дротяників?

Вони розводяться при постійній посадці картоплі на одному місці, при неправильному сівозміні, любить кислі грунти і бур'яни, особливо пирій. Помічено, що на бідних, виснажених грунтах, засмічених бур'янами, проволочника багато.

Основні методи профілактики від дротяника

 • Дотримуємося сівозміни.
 • Оздоровлюємо грунт сидератами.
 • Не залишаємо коренеплоди на зиму в землі.
 • Знижуємо кислотність грунту.
 • Позбавляємося від бур'янів.
 • Садимо бобові рослини.
 • Залучаємо на ділянку ворогів жука-щелкуна.
Вибирайте дротяника руками

Дротяника можна просто вибирати руками

А тепер пройдемося по кожному пункту.

 • Правильна сівозміна - цей прийом необхідний для вирощування здорового і багатого врожаю. Грунти виснажуються і в них накопичуються хвороби і шкідники. Якщо щороку садити в одному місці одну культуру. Часто під картоплю відводять постійну ділянку, тим самим даючи дротяникам постійно улюблений коренеплід.
 • Сходи гірчиці. Посів сидератів - найкраще сіяти гірчицю, дротяники її не люблять. Спочатку сіють восени, після збирання врожаю. За місяць-півтора гірчиця виростає до 10см., Її зрізують плоскорізом і закладають в землю на зиму. Ранньою весною теж посійте гірчицю, до початку посівного сезону вона встигне підрости. Перед посадкою рихлять землю і сходи гірчиці заорюють в землю. При перегниванні трава гірчиці удобрює землю і її ефірні масла відлякують проволочника та інших комах.
 • Не залишаємо коренеплоди в землі на зиму - адже цим ми даємо дротяникам можливість комфортно зимувати на нашій ділянці. Так як їжі вдосталь.
 • Зниження кислотності грунту - проволочник любить кислі грунти, тому потрібно стежити за кислотністю ділянки. Є рослини індикатори, які ростуть на кислих грунтах. Найвідоміші, це подорожник, кінський щавель і хвощ. Кислотність грунту нейтралізується додаванням котельного шлаку, вугільного пилу, деревної золи, вапна, крейди. Так само добре допомагає від дротяника яєчна шкаралупа, просто подрібнюйте і розсипайте її по всій ділянці все літо. Яєчна шкаралупа відмінно позбавляє і від слимаків. Для них вона як гостре скло!
 • Позбавляємося від бур'янів - самки жука-щелкуна люблять відкладати яйця в основаннях лопухів і пирію. Молодим личинкам там комфортно. І дорослі личинки люблять збиратися в густих коренях пирію. Тому намагайтеся очищати свою ділянку від цього бур'яну.
 • Садимо бобові рослини - проволочник не любить горох, боби і квасолю. Тому намагайтеся висаджувати їх уздовж грядок, квасоля добре росте разом з картоплею. А боби, зростаючі по периметру всієї ділянки і вздовж грядок, захистять не тільки від дротяників, але і від кротів. Також бобові рослини збагачують грунт азотом, тому горохові грядки добре робити після рослин, які забирають з грунту багато харчування (томати, капуста).
 • Залучаємо на ділянку ворогів жука-щелкуна - природними ворогами жука щелкуна і його личинок, в першу чергу є птахи. Це шпак, горлиця, вівсянка садова, трясогузка, грак, дрізд, ворона. Тому ставте шпаківні, залучайте помічників в боротьбі з проволочником на ділянку. Звичайно, дрозди люблять ягоди не менше жуків, тому основні наші пернаті помічники в садах - це шпаки і синиці. На початку літа при вирощуванні пташенят вони багато різних личинок, гусениць і жуків збирають.
 • Жука-щелкуна їдять хижі земноводні та ящірки. Жаби також люблять поїдати слимаків. Так що якщо ви обладнаєте їй маленьку водойму (досить закопати тазик в землю і постійно доливати води) в тінистому містечку, то жаба із задоволенням оселиться на вашому саду!

Хижі комахи: павуки, мухи, мурашки, клопи, жужелиці теж є ворогами проволочника і поїдають, як личинок, так і дорослих жуків. Жужелиця взагалі дуже корисна хижа комаха для городників. Справа в тому, що жужелиця м'ясоїдна і дуже ненажерлива комаха. Тобто вона не їсть рослини, а тільки різних жучків, личинок і т. П., Тому подивіться, як виглядає жужелиця, щоб помилково не прийняти її за садового шкідника! Колір може бути різний, зелений, чорний, коричневий, навіть фіолетовий!

жужелиця бронзова

Жужелиця бронзова добре знищує лічинки жука-ковалика

Також кроти і землерийки із задоволенням їдять дротяників, але нам вони не потрібні на ділянці!

При дотриманні цих нехитрих правил ви грунт оздоровите, зробите більш родючим і дротяників виведете. Потрібно постійно з року в рік спрямовувати зусилля не на боротьбу з жуком, а на профілактику його появи на ділянці. Але це не зробиш відразу, якщо проволочник є тут і зараз, потрібні більш кардинальні заходи.

Боротьба з жуком-щелкуном

Боротьба з дротяником

Зробіть дротянику пастки, розклавши по городу шматочки картоплі чи інших овочів

 • Вибираємо вручну - якщо личинок багато, то при розпушуванні і перекопуванні землі вибирайте їх вручну.
 • Розкладаємо пастки - візьміть старі картоплини, замочіть їх у будь-якому инсектециді на добу і закопайте по кілька штук в різних місцях. Позначте місця паличками і кожні два дні збирайте проволочника.

Можна взяти невеликі скляні банки (до 0,5 л.) і покласти в них шматочки картоплі або моркви, закопати по вінця в землю. У них будуть збиратися жуки й личинки, регулярно перевіряйте і прибирайте їх. Начинку потрібно міняти за потребою.

Хороша приманка з шматочків картоплі, моркви чи буряка, нанизаних на дріт. Довжина робиться по ширині грядки. Навесні, перед посадкою прикопайте дріт у грядки на глибину 10 см. Через 3 дні діставайте приманку з личинками, можна віддати курям ці овочі. Так можна приманювати проволочника весь сезон.

Дорослі жуки-ковалики люблять ховатися в сирих, тінистих місцях. Розкладіть навесні по ділянці купки трави або гною, через кілька днів зберіть разом з жуками і спаліть. А восени повторіть цей прийом, нехай купки полежать до холодів. Потім їх збирають і спалюють. Влітку залиште дошки на землі, під ними зберуться не тільки жуки-ковалики, але й слимаки.

Садимо отруйне насіння - ще дротяники дуже люблять збиратися близько молодих сходів кукурудзи, ячменю, пшениці, вівса. Можна просто посіяти їх і, висмикуючи молоді рослини, видаляти з ними шкідників. Підсівати нові рослини протягом літа. Також це насіння можна до посадки замочити в инсектециді і посіяти. Проволочники гинуть від отруйного частування. Звичайно, не залишайте отруйні рослини, а висмикніть потім і спаліть.

Поливаємо землю марганцівкою - допомагає позбутися дротяника слабкий розчин марганцівки. Їм поливають лунки і борозни грядок перед посадкою. Відро такого розчину ділять приблизно на 20 лунок.
Сподіваюся, ці поради допоможуть вам позбавитися від дротяника на ділянці назавжди та насолоджуватися плодами землі, що не пошкоджені цим надокучливим шкідником.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *