Садівник-городник > Шкідники та хвороби > Шкідники черешні: поширені види, методи боротьби з ними

Шкідники черешні: поширені види, методи боротьби з ними

Шкідники черешні

Одним з найсмачніших та найкорисніших фруктів є черешня. Існує величезна кількість сортів, проте всі з них піддаються хворобам, а також поразці різними шкідниками, з якими необхідно постійно вести боротьбу.


Найпоширеніші шкідники черешні

Шкідники черешні вражають не тільки листя, пагони, кореневу систему, але й плоди:

 1. Одним з найпоширеніших шкідників є чорна вишнева попелиця, яка скручує листя рослини, а також вкорочує верхівки молодих пагонів. Зазвичай чорна блискуча попелиця розташовується на нижній стороні листа. Для боротьби із зазначеним шкідником застосовується метод обприскування спеціальними препаратами, який слід здійснювати в кінці лютого, знищуючи яйця попелиці.чорна вишнева попелиця
 2. Найбільш неприємним шкідником є вишнева муха, личинки якої розташовуються безпосередньо в м'якоті свіжого плоду, руйнуючи її зсередини. Поява цього шкідника на черешні пов'язана з довколишніми трав'яними насадженнями, в яких вона живе. вишнева муха
 3. Досить рідко черешню вражає слизистий пильщик, який виїдає листя. Сантиметрові чорні слизові личинки знищують тільки верхній шар листя, залишаючи нижній шар, а також листові жилки. З цим неприємним шкідником можна впоратися шляхом обприскування спеціальними засобами.слизистий пильщик
 4. Ще одним шкідником є вишневий слоник, що виявляється у вигляді дрібних дірочок на поверхні плодів. Ці мікроотвори робить самка з метою відкладення яєць всередині плоду. Дозрілі з яйця личинки виїдають внутрішність черешневої кісточки. До моменту збору врожаю з личинки з'являється жук і покидає плід. Тому при появі ознак ураження цим шкідником плоди необхідно зняти передчасно і знищити.

Всі перераховані вище, а також багато інших шкідників черешні є небезпечними, тому щорічно необхідно здійснювати профілактичне обприскування.

Способи боротьби з вишневою мухою

 1. Постарайтесь садити тільки ранні сорти вишень та черешні. Плоди ранніх сортів вишень і черешень пошкоджуються менше, тому що до часу їх збору мухи ще не встигають приступити до відкладання яєць. Середньо- і пізностиглі сорти вишні пошкоджуються набагато сильніше.
 2. Навесні, влітку і восени ретельно рихліть грунт коло пристовбурних кіл під вишневими або черешневими деревами. Цим нехитрим агроприйомом можна значно зменшити чисельність вишневої мухи.
 3. Якщо зараженість зазначеним шкідником у вашому саду висока, то доведеться вдатися до обприскування інсектицидами. Необхідно провести не менше двох обробок. Перше обприскування проводиться на початку масового вильоту вишневої мухи, коли грунт вже досить прогрівається, а температура навколишнього повітря вище +18.
 4. Визначити масовий виліт мухи можна по цвітінню акації. У цей час важливо обприскувати і грунт, звідки виходять мухи. Можна скористатися жовтими клейовими пастками, розвішеними на дереві. Їх дуже просто виготовити самим: на картон наклейте яскраво-жовтий папір і нанесіть поверх жовтого кольору клей АЛТ, який застосовується в ловчих поясах, а також проти мишей. Як тільки на пастках виявиться більше двадцяти комах, це буде означати, що масовий виліт мухи почався.

Повторне обприскування постарайтеся зробити через 10-15 діб. Треба встигнути за 2 тижні до дозрівання врожаю. Для обробки черешневих дерев проти мухи можна використовувати будь-який інсектицид, який справляється з літаючими комахами: Іскра, Блискавка, Карате, Актара і багато інших. При повторних обприскуваннях намагайтеся чергувати препарати, щоб у шкідників не було звикання до препарату. Також не забувайте, що для дотримання правил безпеки незалежно від того, коли ви проводили обробку, зібрані плоди перед вживанням в їжу ретельно мийте.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Шкідники черешні: поширені види, методи боротьби з ними: Один коментар

 1. Марина on коментує:

  Шкідники черешні здатні знищити та пошкодити весь врожай. Щоб цього не сталося, необхідно завчасно подбати про захист цих чудових фруктів.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *