Садівник-городник > Шкідники та хвороби > Обробка смородини від шкідників у весняний період

Обробка смородини від шкідників у весняний період

обробка смородини навесні від шкідників

На початку садово-городнього періоду дуже важливо оцінити всі свої насадження, щоб своєчасно виявити можливі проблеми в рості і розвитку рослин, а також запобігти їх. Це стосується як дерев, так і кущів. Плодові кущі досить-таки часто піддаються впливу найрізноманітніших шкідників, тому їх доводиться обробляти спеціальними засобами для отримання бажаного врожаю. Це стосується і корисної для людського організму смородини, яка є багатим джерелом вітаміну С та інших корисних мікроелементів, що просто необхідні для здоров'я та сили кожного члена сім'ї.


Обрізка — перший етап перед обробкою смородини

Перед тим, як починати обробляти рослину різноманітними засобами, необхідно їх ретельно очистити від сухих і пошкоджених гілок.
Обрізка непотрібних гілочок є запорукою того, що в процесі росту енергія і життєві сили рослини будуть витрачатися на повноцінні гілки куща, на яких будуть рости великі ягоди.

обробка кущів смородини від шкідників

Якщо на кущі є гілки, які були притиснуті до землі в наслідок випадання великої кількості снігу, то їх також необхідно обрізати до першої бруньки. Це стосується і підмерзлих пагонів, якщо їх верхівки були обморожені взимку. Такі гілочки також бажано обрізати до першої бруньки. Досвідчені садівники-любителі схиляються до тієї думки, що на середньому кущі смородини може бути до 13-15 гілок різного віку.

До речі, обрізані пошкоджені гілки відразу ж необхідно спалити, їх не варто зберігати біля плодово-ягідних рослин навіть протягом короткого періоду часу. Це пов'язано з тим моментом, що всі шкідники живуть як раз саме в зіпсованих частинах здорової рослини і вони є оптимальним середовищем для їх розмноження. Щоб шкідники за час зберігання обрізаних гілок не встигли перебратися на здорові рослини, їх необхідно відразу ж спалювати.

Після цього етапу догляду за смородиною навесні, необхідно скопати землю біля кущів і міжряддях. Цей процес не тільки подрихліть землю, але ще і зруйнує гнізда і місця скупчення личинок і "діток" комах, які надалі можуть принести шкоди самому кущу. Перекопана земля також дозволяє добривам безперешкодно проникати вглиб грунту для оптимального добрива рослин.

Боротьба зі шкідниками (обробка інсектцидами та окропом)

обробка смородини у весняний період

Обробка смородини від шкідників в принципі почалася ще на етапі обрізання пошкоджених гілок і перекопування землі. Подальша обробка залежить виключно від того, від яких шкідників необхідно позбутися:

  • Найчастіше садівники обробляють рослини від розповсюдження попелиці. Робити це необхідно ще до того, як почали розпускатися бруньки. Цю процедуру можна провести за допомогою фуранона, а також з використанням звичайного окропу, для чого просто кущі обприскують окропом. Важливо робити це ще до моменту дозрівання бруньок, щоб не нашкодити  листочкам, що розпускаються. Самим же гілкам окріп не принесе ніякої шкоди.
  • Якщо ж листя вже встигли розпуститися, адже весна може бути дуже ранньою та бруньки можуть дати життя новим листочками буквально за ніч, то рослину можна сміливо обробляти тим же фураноном, карбофосом, рови-Куром, Танреком. Цими препаратами можна обробляти рослини вже після того, як розпустилися листя, але ще до цвітіння.
  • Для боротьби з борошнистою росою дуже часто використовують розчин мідного купоросу, який готується по інструкції, але оптимальними пропорціями вважаються 100 г порошку на 10 літрів води. Також борошниста роса зникає після обробки смородини розчином фундазола, який також необхідно розбризкувати на кущі до цвітіння. Готується такий розчин з розрахунку 15 г на 10 літрів води.

Народні рецепти для обробки смородини від шкідників

 

обробка смородини від шкідників навесні

Багато садівників-любителів все частіше відмовляються від хімічного впливу на плодово-ягідні дерева, адже їх складові в тій чи іншій мірі проникають через кору в рослину, а значить надалі ними будуть просякнуті і ягоди смородини. Але народні рецепти по боротьбі зі шкідниками ніхто не відміняв і ефективність таких рецептів досить висока.

Одним з поширених способів очистити кущі смородини від шкідників — обробити їх настоянкою часнику.
Готується така настоянка з 100 г часнику і 1 літра води. Часник дрібно порубати і змішати з водою, настояти 24 години, а потім процідити. Цю рідину також необхідно розвести ще з невеликою кількістю натертого на тертці господарського мила з розрахунку 15 г мила на 4 літри настоянки часнику. Якщо приготувати 5 літрів такого розчину, то цього буде цілком достатньо для того, щоб обробити 10-15 кущів смородини.

Деякі садівники обробляють кущі смородини та інші рослини розчином марганцівки, який можна по праву назвати безпечним для смородини, в тому числі якщо вона була оброблена в період цвітіння.

Народні рецепти по боротьбі з шкідниками тим гарні, що їх можна використовувати в різні вегетативні періоди росту та розвитку рослин, а їх вплив на самі ягоди мінімальний.

Цікаве і корисне відео на тему: "Обробка смородини від шкідників у весняний період":

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Обробка смородини від шкідників у весняний період: 2 коментарі

  1. Нонна on коментує:

    Яка спокуслива смородина у тебе Надюша))) Так би зараз і з'їла її)))

  2. Садівник on коментує:

    Дякую, Нонна! Дуже скоро настане сезон ) А поки маємо подбати про безпеку майбутнього врожаю!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *