Садівник-городник > Рослини в парниках та теплиці > Правила посіву помідорів на розсаду

Правила посіву помідорів на розсаду

правила посіву помідорів на розсаду

Від вірних дій городника залежить майбутній урожай: як правильно посіяти помідори на розсаду, щоб знизити трудовитрати в процесі подальшого вирощування і отримати здорові рослини, розповість ця стаття.

Часто городники не беруть до уваги дуже важливі, здавалося б, дрібниці, від чого пізніше сильно зменшується урожай. Вклавши масу праці і свою любов, ми часто не отримуємо віддачі, від якої радіє серце. Сподіваюся, мій досвід допоможе вам уникнути багатьох помилок.


Підготовка насіння помідорів до посіву на розсаду

Перш за все необхідно захистити наші сіянці від несприятливих погодних умов, хвороб і шкідників. Для цього використовуйте сучасні препарати, придбані в спеціалізованих магазинах. які зарекомендували себе (останні роки стала постійним клієнтом мережі "Зелений світ").

Прийшла до цього рішення після щорічних масових захворювань посадок помідор фітофторозом, що буквально викосили наші городи. Помідори стали бажаною метою для колорадського жука, гусениць і навіть сороконіжок!

Тому перед посівом раджу обробити насіння необхідними складами. Строго по інструкції, дотримуючись дозування, приготуйте розчин:

  • Фітоспоріну (забезпечить гарний захист завдяки активним корисним бактеріям) з додаванням
  • Гумісолу (підвищує стійкість до хвороб, покращує імунітет рослини за рахунок необхідних йому мікроелементів, забезпечує харчуванням. Ці препарати можна змішувати, шкоди для насіння не буде.
  • Щоб потрібні речовини не змивалися, краще додати прилипач (наприклад, Ліпосам).

як підготувати насіння для посіву

На певну кількість води, необхідну для замочування насіння, візьміть потрібну міру Фітоспоріну, додайте рідкий Гумісол. Замочування потрібно проводити протягом години-двох, не більше.

Якщо перетримати, насіння встигнуть прорости (так-так, я не жартую, активні компоненти розчину сприятливо впливають на швидкість проростання, так що не забувайте про залишені на час підопічних).

Зливши воду, підготовлене в розчині насіння потрібно просушити, залишивши в тіні ненадовго. Краще викласти тонким шаром на похилій дерев'яній поверхні. Проте чекати до сипучості доведеться довго, тому можу порадити: коли стече вода, зібрати його, додати трохи сухого піску. Він вбере в себе зайву вологу, що зробить посів легким і зручним.

До того ж, додавання піску знижує витрату насіння, дозволяючи посіяти його рідше. Такий метод позбавить пізніше від трудомісткого і тривалого проривання зайвих сходів.

Як правильно посіяти помідори на розсаду

Сіяти будемо тільки в доспілу, прогріту землю. Завчасно поставлені плівкові тунелі (парники) вже довгий час накриті плівкою, навіть встигли прорости бур'яни. Поки наші насіння замочуються, у нас є час підготувати землю. Після осіннього перекопування землю необхідно глибоко розпушити сапкою. Потім ретельно розпушити всі грудки граблями.

Після того, як земля стала пухкою, поверхню вирівняли, приступаємо до нарізки рядів для посіву. Використовую для цього плоскоріз, найменший з чотирьох типорозмірів. З його допомогою виходить зробити рядочки на відстані один від одного приблизно 10-12 сантиметрів. Глибина ряду близько 5-6 см (з урахуванням "гірки").

як сіяти розсаду помідорів

На фото — сірниковий коробок

Беремо насіння і не сильно густо сіємо. Не варто звичайно занадто "розтягувати", тому що деякі можуть не зійти, деякі зіпсують шкідники. Відстань між посіяним насінням намагаємося зробити приблизно 0,5-1 см. Ширина посівного ряду близько 2-3 см.

Якщо ви помічали, що в колишні роки розсада місцями не сходила, значить її "з'їли" шкідники. Щоб запобігти псування цього року, можна зробити обприскування вже посіяного насіння розчином "Престижу" (використовується для обробки бульб картоплі, замочування коренів розсади). Дозування використовуємо як для замочування розсади.

Після обробки "Престижем" ряди закриваємо зворотною стороною грабель. Оскільки ряди неглибокі, після вирівнювання глибина загортання насіння виходить близько 2 см, іноді навіть 1 см. Тому намагайтеся акуратно притискати землю над насінням, щоб вона була досить щільною.

Створюючи перешкоду при зростанні сходів, земля зніме з них лусочки. Якщо цього не відбудеться, сім'ядольні листочки не зможуть розправитися, рослинка загине. Використовуйте всі рекомендації, як правильно посіяти помідори на розсаду, щоб незабаром радіти дружним здоровим сходам!

як правильно посіяти помідори на розсаду

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Правила посіву помідорів на розсаду: 2 коментарі

  1. дуже корисна інформація.як раз шукала відповідь на це питання. хочу багатий урожай!))) а помідори ніколи не вирощувала сама.

  2. Катерина on коментує:

    Помідори садимо щороку, цієї весни вирішила самостійно виростити розсаду. Дякую за поради!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *