Садівник-городник > Рослини в парниках та теплиці > Правильний полив розсади помідорів у парнику

Правильний полив розсади помідорів у парнику

полив розсади помідорів

Після того, як ми посіяли насіння помідорів в плівковому тунелі, потрібно ретельно стежити за волого-температурним режимом всередині. Дуже важливо знати, як поливати розсаду помідорів із самого початку її розвитку (від посіву).

У всій спецлітературі агрономи радять дотримуватися основних рекомендацій: не поливати по листю, поливати рідко і рясно, тільки підігрітою водою. Чесно кажучи, не кожен городник здатний створити ідеальні умови для своїх улюбленців томатів. Нам доводиться знаходити середнє арифметичне з усіх вихідних факторів.


Плівковий тунель — не сама комфортне середовище для теплолюбних помідорів. Різкі коливання температур між денною та нічною, сильне підвищення температури в сонячну погоду, непровітріваємість звичайно ж не корисні нашим улюбленцям. Однак можна знайти компромісне рішення, коли городник зберігає свої сили, а розсада виходить міцною і здоровою.

Як поливати майбутню розсаду помідорів після посіву

як поливати посіяні помідори на розсаду

 1. Коли сіємо у вологу землю, насіння можна відразу не поливати. Особливо якщо підтискають терміни, потрібно посіяти велику площу, а незабаром передають похолодання. Зайва волога не буде корисною. Краще швидше накрити парник плівкою, щоб убоге сонечко встигло прогріти тунель до похолодання.
 2. Якщо ж посів проводиться у вже злегка пересушену землю (так буває, коли погодні умови не дозволяють працювати, а під плівкою земля гріється і пересихає), потрібно поливати. У перший час я обходжуся звичайною городною лійкою, хоча незабаром переходжу на полив з шланги дрібним дощуванням за допомогою водного пістолета. Отже, посіяне насіння помідорів потребує вологи, і наше завдання забезпечити їх комфортними умовами, наскільки це можливо.
 3. Поливати слід так, щоб земля не забивалася, вода не накопичувалася в калюжі і не застоювалася. Так поверхня землі залишиться м'якою. Забита земля не пропускає кисень, помідори будуть "задихатися", не зможуть вбирати корисні, необхідні мікроелементи і органічні сполуки. Крім того, сформується небезпечна для сходів поверхнева кірочка. Це сприяє зайвому випаровуванню вологи за рахунок капілярного руху в грунті. Якщо скоринка пересохне, земля потріскається, а загорнуті вгору краї тріщин можуть пошкодити коріння молодих рослин.
 4. Щоб уникнути цього неприємного явища, потрібно щодня перевіряти стан грунту в парнику, бажано вранці, коли вже досить тепло. Найкраще проводити полив в безвітряну сонячну погоду, хоча звичайно ідеальні умови бувають рідко.
 5. У середині березня зазвичай прохолодно, поливати доводиться через два-три дні. Однак коли припікає сонечко, навіть якщо зовні температура не вище п'ятнадцяти, всередині парника вже цілком може бути двадцять - двадцять п'ять. Грунт висихає швидко, особливо у вітряну погоду. Тоді поливати доводиться щодня.
 6. Я поливаю водою з річки, вода ключова, холодна. Ніколи не грію воду. Спробувала, це величезна праця, низькопродуктивна, віднімає час, силу, та до того ж не безкоштовна. Звичайно, хто може організувати природний нагрів на сонці у великих ємностях, це буде краще. Однак таке дозволити собі може дуже рідкісний городник. Зауважу на користь холодного поливу наступне: при розприскування в дрібні краплі вода встигає трохи прогрітися в повітрі (так само, як тепла охолонути). Нехай земля злегка стане прохолодніше після поливу, вона швидко нагріється, коли тунель знову буде накритий. Холодний полив загартовує майбутню розсаду, адже покупці, висаджуючи її в землю, не гріють воду. Навіщо ж її балувати?
 7. Буває, що довгий час тримається вітряна, холодна, похмура погода. Вітер висушує землю під плівкою, постає питання: поливати чи ні? Відповідь однозначна: так. Холод помідори легше переносять, ніж недолік вологи. Згадайте, ми обробляли насіння Гумісолом. Він дозволяє рослинам легше переносити холоду, засвоювати корисні речовини. Поливаємо ближче до полудня, щоб парник до вечора встиг прогрітися. Полив в холодну погоду корисний ще й тим, що при заморозках вода буде тримати накопичене за день тепло, не дозволяючи різко знижуватися температурі.

Як потрібно поливати розсаду помідорів після сходів

розсада помідор як поливати

 • Коли з'явилися перші сходи, ряди ще важкорозрізнювані. Намагайтеся зробити мілкодисперсне розпилення води, щоб дрібні крапельки лягали легко, не прибиваючи сходи до землі. Якщо поливаєте лійкою, робіть швидкі рухи вперед-назад уздовж рядів, щоб послабити тиск падаючих крапель і рослини знову ж таки не прогнулися під вагою водяного потока.
 • Поступово сходи стануть дружними, ряди чітко сформуються. Тоді вже можна буде направляти струмінь води в міжряддях, щоб не навантажувати зайвий раз ніжні рослини. Однак нетривалий полив дрібними краплями по листю корисний: він змиває пил, освіжає листя. Крім того, своєю поверхнею листочки помідорів також здатні вбирати воду, що вельми позитивно позначається на здоров'ї рослин.
 • Полив по листю шкідливий тільки через небезпеку поширення грибкових захворювань, фітофторозу. Хвороби розвиваються при занадто щільній посадці рослин і відсутності провітрювання при високій температурі. Тому щоб попередити захворюваність помідорів фітофторозом та іншими хворобами, їх слід вчасно проривати для того, щоб повітря вільно проходило між рослинами, провітрювати тунель при зовнішній температурі повітря вище 20 ° C. Звертайте увагу на температуру всередині парника. Підвищення її небезпечно ще й тим, що ніжні рослини можуть отримати опіки від перегріву. Тому спочатку выдкривайте краї тунелю, а після і зовсім знімайте плівку на весь день, накриваючи парник тільки на ніч. Тоді загартовані рослини не будуть боятися поливу по листям.
 • Коли розсада підніметься вище 10-15 см, а ряди помідорів зімкнуться, закривши міжряддя листям, рослини вже будуть достатньо міцними, щоб не побоюватися за їх стійкість під час поливу. Однак і тут слід дотримуватися обережності: дрібне дощування поєднуйте з швидким переміщенням напрямку струменя вправо-вліво, зворотніми рухами поливаючи ділянку до глибокого зволоження. У цей час уже досить тепло, і рясні поливи потрібні будуть кожен день. У наше спекотне літо інакше не можна, пекуче сонце і вітер висушують землю. Помідори дуже чутливі до нестачі вологи, що негативно може позначитися на майбутньому врожаю. Тому поливати слід в міру необхідності, постійно підтримуючи грунт вологим (але не влаштовуйте "болото", це теж шкідливо) .

Користуючись цими простими правилами, кожен рік отримую міцну і здорову розсаду. Вона не хворіє довго після пересадки, легко приймається і йде в зростання вже через кілька днів. Думаю, мої рекомендації, як поливати розсаду помідорів, здорово полегшать вашу працю, якщо залишилися питання — питайте, із задоволенням відповім.

як поливати розсаду помідор у парнику

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Правильний полив розсади помідорів у парнику: 3 коментарі

 1. Марія on коментує:

  Я вирощую розсаду помідорів уперше. Тільки-но посіяла, тепер буду знати, як краще поливати, дякую.

 2. Софья on коментує:

  Дуже корисні поради. Я вдома теж завжди поливаю молоду розсаду з розпилювача, помідоркам подобається. Побачила вашу статтю і згадала, що треба посіяти ранні томати. Зовсім забула.

 3. Рита on коментує:

  Від правильного поливу залежить стан рослин, їх зростання та врожайність. Дякую за поради!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *