Садівник-городник > Рослини в парниках та теплиці > Технологія самостійного вирощування огірків у теплиці

Технологія самостійного вирощування огірків у теплиці

вирощування огірків у теплиці

Тепличні огірки, як правило, сильно поступаються за своїми смаковими якостями тим, що вирощені на грядці під відкритим небом. Сьогодні різноманіття сортів дозволяє легко виростити цей овоч. Невибагливі сорти не вимагають великих зусиль по їх вирощуванню.


Технологія вирощування огірків у теплиці дещо інша, ніж при вирощуванні у відкритому грунті, але якщо все зробити правильно, то можна виростити цілком гідну продукцію. Для того щоб отримати хороший врожай, необхідно знати, що ця культура полюбляє простір, тому рослини навіть в тепличних умовах повинні рости на достатній відстані між собою, переважно 40-60 см — оптимальна відстань у рядку. Між рядами беруть 1,2-1,4 м.

Насіння сіють приблизно в березні, для цього готуються горщики з родючим грунтом, в кожен з яких поміщається одне зернятко. Диметр горщика повинен бути не менше 8 см. Пророщення огіркових насіння найкраще відбувається при температурі 20 -25 градусів.

Технологія вирощування огірків у теплиці включає в себе кілька етапів:

  • це посадка
  • догляд
  • збір врожаю.

Після того, як розсада підросла, її необхідно обережно перевалити з горщиків в грунт, глибина лунки близько 12 см. Огірки дуже чутливі до протягів, тому варто їх оберігати від перепаду температур ранньою весною, для цього часто створюють захисні відсіки. Після того, як у рослин почнеться активне зростання, їх необхідно рясно поливати, уникаючи надмірного перезволоження грунту. Не завадить провести підгодівлю огірків спеціальним добривом.

Головний пагон підв'язують до опори, в нижній частині, на висоті приблизно півметра необхідно прищипувати бічні пагони. У тепличних умовах огірки ростуть дуже швидко, тому, уже в травні місяці можна отримати перший урожай і збирати плоди аж до жовтня місяця. Врожай краще зрізати секатором, щоб не пошкодити стебла.

технологія вирощування огірків у теплиці

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Технологія самостійного вирощування огірків у теплиці: 2 коментарі

  1. Софья on коментує:

    Жодного разу не пробувала в теплиці огірки садити, завжди на грядці просто ростуть. На фото у вас дерева просто огіркові!

  2. Садівник on коментує:

    Це є такі спеціальні сорти для теплиць з довгими великими плодами. Хоча я вирощувала такі і просто на грядці, дуже солодкі і смачні огірочки вийшли!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *