Садівник-городник > Рослини в парниках та теплиці > Огірки на гідропоніці: основні етапи вирощування

Огірки на гідропоніці: основні етапи вирощування

огірки на гідропоніці вирощування

Зазвичай висаджені на грядці огірки займають досить велику площу. Будучи від природи в'юнкою рослиною, огірок, не маючи під собою опори, тягнеться по поверхні грунту. Але, саджаючи огірки, можна витрачати кожен шматочок земельної ділянки розумно! Для цього і була придумана гідропоніка. Власне, при такому методі посадки можна взагалі обійтися без грунту, так як рослина отримує всі поживні речовини із спеціального розчину.


Огірки на гідропоніці вирощуються в кілька етапів

  1. Посів насіння огірка в касети. На даному етапі касетні пробки просочуються живильним розчином, потім в їх центр поміщається одна огіркова насінина. Для створення оптимального вологого середовища поверх насіння слід насипати невеликий шар вермикуліту. Протягом трьох днів касети слід тримати прикритими прозорим поліетиленом і підтримувати температуру повітря в межах 23-25 ​​° С.
  2. Посадка молодих паростків в кубики. Кубики також потрібно просочити розчином поживних речовин. Коли насіння огірка проросте і досить зміцніє, на що потрібно близько семи днів, його пересаджують в підготовлені кубики. Росток не потрібно звільняти від пробки, все разом слід акуратно перевалити в кубик. Пророщування рослини в таких умовах буде відбуватися протягом 1-1,5 місяця. Температуру повітря можна знизити на 1 ° С.
  3. Пересадка зміцнілої огіркової розсади в мати. Знову ж, мати просочуються розчином. В упаковці матів слід обов'язково прорізати отвори, які будуть служити для дренажу. Температура повітря в тепличному приміщенні повинна підтримуватися на позначці 22-25 ° С. Огірки на гідропоніці після проростання коренів слід вирощувати при температурі повітря зниженою до 21 ° С.

Це досить незвичний для нас спосіб отримати врожай навіть у квартирі. Але у цьому разі знадобиться додаткове освітлення. Краще для цих цілей виділити спеціальне приміщення. Але звичайно, порівняти такі огірки з вирощеними на грядці, неможливо. Тому що найкраще — те, що виросло в природніх умовах, без використання штучних грунтів.

огірки на гідропоніці

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Огірки на гідропоніці: основні етапи вирощування: 2 коментарі

  1. Тамара on коментує:

    Виявляється, огірки на гідропоніці вирощувати досить легко. Найважча операція — полив :) Хоча дійсно, такі корисні, як на грядочці, вони не будуть.

  2. Дуже цікаво. Я якось не пробувала, в основному саджу по-старому - у відкритий грунт або під пластикову пляшку. Може спробую поєднати ці 2 способи, добре, що у мене шланг поливочний по всій ділянці розтягнутий, труднощів з поливом немає.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *