Садівник-городник > Рослини в парниках та теплиці > Чим підживити розсаду томатів Рецепти правильного підживлення

Чим підживити розсаду томатів Рецепти правильного підживлення

Чим підживити розсаду помідорів

Cьогодні поговоримо про те, чим підживити розсаду томатів при наявності ознак «голодування» рослин.

Будь-який дачний сезон в кінці зими або ранньою весною починається з вирощування розсади. Від якості сіянців безпосередньо залежить урожай культури.


Можна піти шляхом найменшого опору і придбати вже готову розсаду, безпосередньо перед висадкою її у відкритий грунт, парник або теплицю.

Однак багато городників бажають вирощувати розсаду самостійно, з перевіреного матеріалу, таким чином, страхуючи себе від пересортиці і інших несподіванок.

Висаджене в лютому-березні в посадочні ємності насіння томатів починає свій вегетативний період, радуючи городника дружними сходами. Якщо ви використовували високоякісну родючу грунтосуміш, багату усіма необхідними поживними сполуками, а насіння попередньо знезаразили і обробили спеціальним розчином для активізації зростання і збагачення мікроелементами, то підживлення ваші вихованці не потребують.

Чим підживити розсаду томатів

Надлишок окремих елементів може привести до зворотного від бажаного результату - рослини нарощують потужну зелену масу, але при цьому кількість плодів на кожному кущі мінімальна. Показником нормального розвитку сіянців служить їх зовнішній вигляд. Темно-зелений насичений колір листочків і щільна структура стебел з легким фіолетовим відтінком свідчать про здоров'я вашої розсади.

Але іноді, в умовах квартири, коли коренева система саджанців тривалий час перебуває в обмеженому просторі, до того ж при дефіциті світла, листя в нижній частині кущиків починають жовтіти, а рослини стоншуються і витягуються вгору. У таких випадках слід провести підживлення необхідними речовинами, вибір яких залежить від стану розсади.

Ознаки дефіциту поживних речовин у розсади помідорів

Чим підживити розсаду помідорів рецепти

 1. Дефіцит азотних сполук. На недолік азоту рослини реагують пожовтінням нижнього ярусу листя і його обпаданням. При цьому надлишок даних речовин проявляється пожовтінням всієї зеленої маси саджанців.
 2. Дефіцит фосфору. На брак цього з'єднання сіянці реагують фіолетовим кольором нижньої сторони листового апарату і прожилок.
 3. Дефіцит калію. Недолік калійних складових в грунтовому складі проявляється зморкуватістю молодих листочків. Якщо рослини не підживити, то дозрівати плоди будуть нерівномірно. Слід зазначити, що томати досить вимогливі до калію.
 4. Дефіцит заліза. Рослини хворіють хлорозом при надмірному освітленні. Цілодобове досвічування розсади також шкідливе, як і недолік освітлення.

За відгуками бувалих городників, підживлення томатів проводять (з урахуванням перерахованих ознак) через 10-12 діб після пікіровки. Друге підживлення здійснюється через 2 тижні. Зазвичай достатньо 2-3 підживлень до моменту висадки розсади на постійне місце.

Чим підживити розсаду томатів

Ознаки дефіциту поживних речовин у розсади помідорів

Комплексні добрива, наявні в широкому асортименті, застосовуються, коли саджанці мають хворобливий вигляд і ознаки дефіциту кількох речовин одночасно:

 • Розчин сечовини або аміачної селітри доцільно використовувати при нестачі азоту. На 5 літрів чистої відстояної води береться по 2 гр складу.
 • Розчин суперфосфату застосовують при дефіциті фосфору. У 5 літрах води розчиняють 16-18 гр кристалів.
 • Розчин сульфату калію корисний при ознаках нестачі калійних з'єднань. На 5 літрів води використовують 6 гр добрива.
 • Рослинна зола - чудова альтернатива фосфорних і калійних добрив. Бувалі городники поливають розсаду томатів зольним настоєм. На 5 літрів води додають 5 ст. ложок просіяного попелу (склад настояти 3-5 діб).
 • При дефіциті мікроелемента залізо кущики обробляють з пульверизатора гипотонічним розчином (натрію хлорид, 0,2-0,5%).

Перед будь-яким підживленням розсаду потрібно якісно полити.

Додаткові рецепти підживлення розсади помідорів

Рецепти підживлення розсади томатів

 1. Розчин йоду активізує процеси росту, підсилює імунітет рослин (захищає від фітофторозу) і сприяє визріванню більших плодів. На літр води береться 1/4 л незбираного молока і 2-4 краплі спиртової йодної настоянки.
 2. Позакореневе підживлення розсади з йодом (застосовується для рясного обприскування рослин) готується в такий спосіб: у відрі води розчиняють літр молока плюс 15 крапель спиртової настоянки йоду.

Знаючи чим підживити розсаду томатів та інших овочів, ви зможете при необхідності легко це зробити, а зелені вихованці, в свою чергу, порадують вас рясним плодоношенням влітку.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *