Садівник-городник > Рослини в парниках та теплиці > Чим і коли підгодувати розсаду перцю і баклажанів

Чим і коли підгодувати розсаду перцю і баклажанів

Чим і коли підгодувати розсаду перцю і баклажанів

Про те, чим і коли підгодувати розсаду перцю і баклажанів, ми поговоримо сьогодні.

На питання, чи потрібне проведення підгодівлі розсади перцю в період їх зростання в домашніх умовах, однозначної відповіді немає. Існують методики вирощування розсади як без внесення додаткових елементів живлення, так і з поливом удобрюють складами.


Згідно агротехніці культури, висаджений в високородючий почвогрунт перець, як правило, внесення мінеральних добрив не потребує. Однак досвідчені городники проводять перші дві-три підгодівлі на стадії вирощування розсади, відзначаючи, що саджанці формують міцніші паростки, які згодом легше адаптуються у відкритому грунті.

Після процедури пікіровки розсади перцю коренева система рослин починає активно розвиватися. Саме в цей період зростає потреба в азоті і фосфорі. Азотні сполуки дієво стимулюють процес формування зеленої маси, а фосфорні - активізують формування міцної кореневої системи.

Підживлення мінеральними та органічними составами

Коли потрібно вперше підгодувати розсаду перцю та баклажанів

Початкову підгодівлю мінеральними добривами роблять на стадії формування перших двох листочків. Розчин готують так: 1 гр хлористого калію або калімагнезії, 3 гр суперфосфату і 1/2 гр сечовини або аміачної селітри розводять в літрі відстояної води, що має кімнатну температуру в 22-24 °.

Другий раз треба підгодувати, через 14-15 днів, збільшивши дозу мінералів вдвічі. Для зміцнення саджанців можна зробити ще одне внесення мінеральних речовин за кілька діб до пересадки на постійне місце. Розчин готується, як вдруге, лише доза калійних добрив збільшується до 8 гр.

Внесення мінеральних речовин проводять вранці, не забуваючи після цього полити саджанці чистою водою. Намагайтеся уникати попадання розчину на листя, акуратно проливаючи під корінь.

Підживлення мінеральними та органічними составами

Замість мінеральних препаратів найчастіше використовуються рослинні засоби. З органічних добрив для підгодівлі застосовують зольний розчин - джерело калію, фосфору і цінних мікроелементів і / або зброджений настій молодої кропиви - висококонцентрована альтернатива аміачним складам. Підживлення цими засобами проводять з інтервалом в 2 тижні, в ранкові години, поєднуючи з поливом.

Знаючи чим і коли підгодувати розсаду перцю і баклажанів, дотримуючись усіх правил агротехніки перців, ви обов'язково отримаєте рясний урожай цих надзвичайно популярних культур.

Баклажани підживлення

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *