Садівник-городник > Посадка рослин > Посадка та вирощування розсади петунії самостійно

Посадка та вирощування розсади петунії самостійно

Як посадити петунію на розсадуЦя яскрава і ніжна квітка все активніше завойовує сучасні міські вулиці: різнокольорові клумби, багаті кашпо і шикарні композиції для контейнерів.


Сьогодні петунії можна зустріти і в дорогих кафе, і у вітринах магазинів, і на балконах простих городян. Саме тому питання про те, як посадити петунію на розсаду в домашніх умовах, все частіше виникає не тільки у досвідчених квітникарів, а й у новачків. Звичайно, навесні у квіткових магазинах продається готова розсада петунії, до того ж професійні садові центри забезпечують відмінний асортимент: забарвлення, розмір, форма найрізноманітніші. Але ціна на такі рослини зазвичай кусається.

Як без зайвого клопоту виростити розсаду петунії

Якщо необхідні всього дві-три рослини для оформлення балкона або віконного контейнера, то можна дозволити собі такі витрати, але якщо квітів потрібно багато, то варто запам'ятати кілька наступних порад.

  • Як вибирати насіння. На посадковому матеріалі економити не варто. Насіння у петунії дуже маленьке, на ґрунті помітити самотнє насіннячко дуже важко. Тому зручніше працювати з насінням, яке знаходиться в кольоровій оболонці.
  • Де вирощувати розсаду петунії. Краще всього використовувати спеціальний контейнер для розсади, але можна обійтися й звичайним пластиковим стаканчиком з кришечкою (наприклад з-під сметани). Кришечка необхідна для забезпечення підвищеної вологості, необхідної для комфортного проростання петуньї. Глибина посадки не менше 5-6 см.
  • Як посадити петунію на розсаду. Заповнювати контейнер землею потрібно повністю, не досипатючи до краю буквально один сантиметр. Суміш підійде будь-яка, легка або універсальна, призначена для вирощування розсади або кімнатних квітів. Грунт перед висаджуванням насіння потрібно добре полити і дати воді вбратися. Якщо в одному контейнері вирощується кілька рослин, насіння потрібно розташовувати на відстані близька 2-3 см. Ємність з насінням бажано поставити на світле місце. Температуру бажано підтримувати від 18 до 25 градусів. Зійти розсада повинна через 2-3 тижні.
  • Як доглядати за розсадою петунії. Тільки-но проклюнуться паростки, укриття необхідно зняти, щоб уникнути грибкових і вірусних захворювань. Для паростків потрібна температура, нижча 10-15 градусів і якомога більше світла. Петунію рекомендується розсаджувати, коли діаметр молодих паростків буде дорівнювати близька 2-3 см.

к самому виростити розсаду петунії

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Посадка та вирощування розсади петунії самостійно: 2 коментарі

  1. Георгій on коментує:

    Вирощування розсади петунії насправді не складне. Ми вже кілька років вирощуємо розсаду на продаж.

  2. Олег on коментує:

    Переконуюсь вже в котрий раз, що не святі горщики ліплять )

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *