Садівник-городник > Посадка рослин > Як поливати помідори після посадки в грунт

Як поливати помідори після посадки в грунт

Як поливати помідори висаджені в грунт

Сьогодні розповім, як поливати помідори після посадки розсади на постійне місце. Правильний режим поливу здатний уберегти рослини від захворювань і загибелі, сприяє гарній приживлюваності, швидкій адаптації на новому місці.


Щоб посаджені помідори почували себе добре, слід виконувати нескладні правила поливу і температурного режиму. Купуючи розсаду, поцікавтеся: де її вирощували, у теплиці або холодному парнику. Адже від того, в яких умовах росли саджанці помідорів, залежить подальший догляд за ними.

Якщо ж розсаду вирощували самі, вам вже легше буде зорієнтуватися в правильності догляду за ними. Вирощені в будинку на підвіконні, помідори потребують додаткового загартування. Добре, якщо виносили їх вдень на вулицю, щоб вони звикли до вітру і сонцю. Якщо ні, при посадці рослини будуть сильно боліти, якщо зовсім не загинуть. Те ж і з тепличною розсадою: зніжені листочки будуть дуже страждати від дії прямих сонячних променів і потоків свіжого повітря.

Як потрібно поливати помідори після висадки їх у грунт

Як поливати помідори після висадки в грунт

Не забудьте, що полив помідорної розсади, що висаджується, залежить від кількох факторів:

  1. Якості розсади помідорів (томатів), що висаджується;
  2. Фізичних якостей грунту;
  3. Погодних умов.

Загартована розсада не вимагає притінення, поливати її можна один раз на добу рясно. Середня витрата води наступна: 2,5-3 літри води на кожну луночку (одне відро води на 4 лунки). Якщо рослини висаджувалися в траншею, витрати розраховуйте по числу рослин в траншеї. Поливати краще вранці, до настання спеки. Якщо палюче сонце встигне висушити землю до вечора, то полити можна і після спадання спеки, витрата приблизно 1,5-2 літри на рослину.

Так ви забезпечите саджанці вологою, зберігаючи легкість грунту: корінню необхідний також кисень. Якщо грунт дуже ущільниться, помідори почнуть страждати від нестачі кисню. Тому не варто занадто їх заливати. Досить забезпечувати легку вологість землі, цього буде достатньо, щоб рослинки могли харчуватися і вкорінюватися.

Щоденні поливи проводять протягом 7-10 днів, поки розсада помідорів прийметься і почне зростати. Коли ви помітите, що рослини прийнялися, можна провести розпушування грунту. У лунці розпушування проводять дуже обережно, щоб не пошкодити коріння (на глибину не більше 3 см). Це так званий "сухий полив". Так ви порушите капілярні системи, зменшивши випаровування з поверхні землі плюс доставите кисень до коріння помідорів.

Чергуйте рясні поливи водою з розпушуванням і спокоєм: після того, як пройдетеся сапкою, добре розпушивши землю, можна не поливати 3-7, іноді до 10 днів (при похмурій погоді). Коли помідори стануть високими, потужними, краще зовсім замульчувати грунт: покрити його молодою травою шаром 5 см. Так ви збережете грунт від перегрівання, відпаде потреба в боротьбі з бур'янами, поливати доведеться рідше: волога буде зберігатися в землі набагато довше.

Коли висаджуєте в грунт незагартовану розсаду, слід подбати про її притененення. Для цього її прикривають від сонця і вітру агроволокном або спандбондом на час, поки вона не прийметься. Поливи потрібні будуть вранці і ввечері, під кожну рослину близько 1,5-2 літрів, в залежності від погоди, складу грунту.

поливаємо помідори після висадки в грунт

Посадка в мокру землю, "грязюку"

Пам'ятайте прості правила контролю якісного поливу:

  • Вода не повинна довгий час застоюватися: інакше грунт ущільниться і закисліє;
  • Вологи має вистачити хоча б до вечора, коли будете поливати вдруге при необхідності. Якщо земля ввечері набагато темніше тієї, що навколо лунки, можна поливати тільки вранці. І навпаки: світлий колір, майже такий же як і навколо, говорить про те, що потрібно поливати;
  • Якщо через добу після поливу ви виявили, що земля ще дуже мокра, ущільнилась і потріскалася, витрати води потрібно скоротити.

Коли помідори прийнялися і пішли рости, необов'язково поливати їх вручну. Цілком прийнятний полив по листю дощуванням з шланги за допомогою водяного пістолета, вертушкою та іншими пристосуваннями. Якщо залишилися питання, як поливати помідори після посадки в грунт, питайте, обов'язково відповім.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *