Садівник-городник > Посадка рослин > Виноград Різамат — столово-ізюмний сорт

Виноград Різамат — столово-ізюмний сорт

виноград  сорт Різамат

Якщо ви любитель поїсти солодкі і смачні фрукти, то виноград Різамат обов'язково вам буде цікавий. Його вирощування приносить велике задоволення, адже отриманий результат переважить всі труднощі при його вирощуванні.


Виноград різамат є столово-ізюмним сортом винограду, який має раннєсередній період дозрівання. Цей сорт отримав назву на честь відомого виноградаря з Узбекистану на ім'я Різамат Мусамухамедов.

Листя середнього розміру, п'ятилопасне, округле, знизу голе й слабкорозсічене. Черешкова виїмка відкрита і зведена з відкритою основою. Квітки цього сорту двостатеві. При дозріванні виноград має великі грона, гіллясті, конічні, середньої щільності. Ягоди досить великі, досягають 14 гр. Кожна ягода має циліндричну форму, рожевого кольору та один бочок більш інтенсивно забарвлений. Можна звернути увагу на восковий наліт середньої густини. Шкірочка у винограду дуже тонка, його солодка м'якоть хрустка і щільна.

Особливості догляду

Різамат має дуже слабку морозостійкість, при цьому також у нього слабка стійкість до оїдіуму. Якщо має місце розтріскування ягід, то причиною переважно є перепади вологості в грунті, які відбуваються в період дозрівання. Не варто перетримувати на кущах грона. Краще зрізати їх при перших ознаках зрілості.

При вирощуванні даного сорту знагодиться знати деякі хитрощі. Пасинки неодмінно слід видаляти, при цьому повністю треба виключити прищіпку пагонів. Якщо ви бажаєте отримати високу врожайність зі свого куща, то необхідно підтримувати високий агрофон. Регулярні підживлення, рихлення землі, навіть мульчування, щоб запобігти перегріву грунту та його пересиханню, не будуть зайвими.

Пам'ятайте про весінні обробки від шкідників та хвороб до розпускання бруньок, оприскування по зеленому листю. Дбайливий догляд дозволить отримати високий врожай соковитої ягоди.

виноград Різамат

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Виноград Різамат — столово-ізюмний сорт: Один коментар

  1. Оксана on коментує:

    Сорт Різамат дуже подобається чоловіку, та й вино з нього дуже смачне виходить. Навіть сок робили, смачно!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *