Садівник-городник > Посадка рослин > Розмноження троянд живцями поточного року та минулорічними

Розмноження троянд живцями поточного року та минулорічними

розмноження троянд живцями

Троянди — квіти, які уособлюють собою красу, любов, елегантність і витонченість. Практично кожна людина хоче, щоб троянди росли у неї на дачі, в приватному будинку і т.д. Ось тільки мало у кого може вийти виростити ці прекрасні квіти, так як процес їх вирощування досить складний. Важливо знати, коли їх висаджувати, як краще це робити і т.д. Є кілька порад, що допоможуть без особливих турбот здійснити посадку цих квітів.


Розмноження троянд живцями

Один з найбільш відомих та надійних способів виростити троянди на своєму городі — це застосувати живцювання. Більшість городників використовують саме цей спосіб, так як про нього відомо найбільше, та й зробити це не особливо складно, хоча є й свої нюанси.

Варто відзначити, що для посадки може використовуватися два види живців — це минулорічні (їх ще називають здеревілими) і живці поточного року (напівздеревенілі). Залежно від того, який сорт троянди людина хоче посадити, їй потрібно вибрати той чи інший вид.

Для того щоб отримати черенок, необхідно зробити кілька дій:

 • Дочекайтеся найкращого часу для того, щоб справити живцювання. Зазвичай це період від того моменту, коли утворилися бутони до самого кінця їх цвітіння.
 • Візьміть секатор, уважно огляньте та виключіть будь-які захворювання або дефекти у вибраного куща троянд (зазвичай це найгарніший кущ у саду).
 • Виберіть найкращий пагон на кущі. Як правило, для цього вибирають середню частину гілочки, на якій росте не менше п'яти листків.
 • Після цього зріжте нижню частину квітки і її верхівку.
 • Зріжте два нижніх листи, так як цією частиною живець буде посаджений у землю.
 • Всі інші листя необхідно зрізати наполовину. Зробити це потрібно для того, щоб зберегти якомога більше вологи в рослині.
 • Після всіх здійснених попередніх дій посадіть живець в горщик із заздалегідь підготовленим матеріалом для посадки троянд (добре зволожений садовий грунт), обов'язково зануривши його попередньо у порошок корневину (або гетероауксину).
 • Коли живець посаджено, його накривають обрізаною пластиковою пляшкою або будь-якою скляною ємністю. Робиться це для того, щоб створити підвищену вологість, було краще проростання бруньок та коренів, менше випаровувалася волога.
 • Стежте за тим, щоб грунт не висихав і постійно (щодня) обприскувайте пагон.

розмноження троянд живцями

Через два тижні (зазвичай це трапляється так) починають з'являтися перші корінці, які через ще два тижні зміцняться в землі дуже добре. Після того, як пройшов місяць, живець потрібно помістити в темне місце, де він буде стояти до самої весни. Звичайно, необхідно стежити за тим, щоб земля не висихала. Але поливати щодня не обов'язково.

Дотримуючись порядку цих дій, можна виростити прекрасні троянди на своїй ділянці. Головне не забувати поливати, та й вибрати треба хороший відросток, щоб час було не витрачено даремно.

Напівздеревінілі, або зелені живці

Якщо ви вирішили посадити троянди шляхом живцювання і взяти для цього зелені живці, то потрібно пам'ятати, що беруться вони з пагонів, які утворилися в поточному році. Зазвичай, робиться це (проводиться живцювання) в період з моменту утворення бутонів на квітці, або ж до початку цвітіння.

Брати варто середню частину пагону. Живець не повинен бути довшим восьми сантиметрів. Звичайно, більш досвідчені садівники беруть повністю весь пагон і поділяють його на дві або три частини, на кожній з яких розташована брунька.

розмноження троянд зеленими живцями

Обов'язково потрібно пам'ятати, що нижня частина повинна зрізатися навскоси, а верхня прямо. Всі інші дії будуть такими, як були описані вище, тобто ставити на два тижні в землю, постійно зволожувати. Коли минуть два тижні, ставити в темне місце. Іноді деякі люди ставлять живець у воду. Ефект, в принципі, такий самий. Ось тільки потрібно постійно стежити за тим, щоб вода в ємності була чистою, можна видержувати живець у розчині біостимуляторів росту коріння.

Здеревенілі, або минулорічні живці

розмноження троянд здеревілими живцями

Якщо ви вирішили вибрали для посадки торішні живці, то потрібно пам'ятати, що висадити і виростити такі троянди буде набагато складніше, оскільки процес вкорінення можливо просто не вдасться.
Брати живці слід в той момент, коли кущі троянд готують до зими (зазвичай глибока осінь).

Після того, як був обраний кущ, пагон і вирізано живець, його потрібно загорнути в целофан, в якому буде або торф, або ж мох (причому вологий). Попередньо також буде не зайвою обробка корневином або витримка в його розчині близко доби. Після цього його потрібно поставити в холодильник, де зберігати до самої зими. Допускається зберігання в землі, якщо температура повітря буде не нижче 0 градусів. До моменту настання весни живці повинні дати коріння.

Коли відбудеться зміцнення корінців, живець потрібно посадити в землю. Потім, завдяки постійному і дбайливому догляду, виросте гарний кущ троянди.

Садити троянди — заняття дуже копітке, але під силу кожній людині. Квіти потрібно просто любити настільки, щоб не шкода було приділяти їм час і увагу. Але ті, хто займається цим постійно, прекрасно знають, що хоч і виростити троянду з живців дуже важко, але результат говорить сам за себе. Така краса гідна тих зусиль, які прикладаються. Головне, вибрати той сорт і той колір, який ви хочете бачити у себе на городі!

Хочете вирощувати троянди живцями? Дивіться відео про тонкощі кільчування:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Розмноження троянд живцями поточного року та минулорічними: Один коментар

 1. Оксана on коментує:

  Тепер розумію, чому у мене не виходило розмножувати троянди живцями. Цього разу неодмінно буду дотримуватись усіх наданих рекомендацій.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *