Садівник-городник > Овочі > Який сорт часнику краще садити на продаж? Часник Олексіївський гігант

Який сорт часнику краще садити на продаж? Часник Олексіївський гігант

Часник ОлексіївськийІснує більше 18 сортів озимого часнику. Одним з найкращих вважається Олексіївський гігант, районований з 1998 р Даний сорт дає рекордні врожаї і характеризується стійкістю до хвороб, що вражають дану овочеву культуру, зокрема, до фузаріозу. Головки, однозубки і бульбочки прекрасно зберігаються в зимовий період. Цибулини мають вагу до 180 гр, складаються з 4-5 зубчиків, довгастої конфігурації, зверху закриті блідо-сірими лусочками.


Смакові якості Олексіївського гіганту на вищому рівні - гострий і разом з тим солодкуватий насичений смак, аромат тонкий часниковий. Цей сорт має переваги перед іншими: велике широке листя, що досягає метра у висоту, і стрілки з великою кількістю бульбочок (виростають до 1,5 м). Розмір головок на порядок більше відомого своїми посівними якостями сорту Рокамболь, який на відміну від Олексіївського гіганту, вимагає більш тривалого періоду для розмноження.

Оригінальна технологія одночасного вирощування часнику із зубків і бульбочек

Олексіївський часник вирощування

Грядки слід підготувати до початку жовтня, піднявши їх на 10-15 см над поверхнею городу. Посадковий матеріал (цибулини) впорядкувати, відібравши неушкоджені, щільні і якісні головки. Розділити їх на зубки. Зробити в землі отвори завглибшки 10 см на відстані 15 см один від одного. Між посадовими рядами залишити по 20 см. Отвори зручніше робити за допомогою палиці з обмежувачем. У кожну лунку покласти один зубок, присипавши землею, але не до кінця.

Залишити виїмку глибиною приблизно 3 см, в яку кладеться по одній бульбочці, а потім вже повністю присипати грунтом і вирівняти грядку. Після вирівнювання слід покрити посадки шаром заздалегідь підготовленої суміші: перегній, компост, висушений курячий послід, деревний попіл і суперфосфат. Озимий часник холодостійкий, однак, при відсутності сніжного покриву в грудні-січні, він може вимерзнути, тому таке покриття це і мульча - і утеплення грядки, і одночасне внесення необхідних поживних речовин.

Мульчування даної сумішшю допоможе вашим посадкам ранньою весною, коли зійде сніг. Грунт під мульчею набагато швидше набере достатню кількість тепла для проростання, так і цілюща волога добре збережеться, а крім того, грядки будуть застраховані від утворення щільної грунтової скоринки, що заважає сходженню часнику. Цей агротехнічний прийом дозволяє підвищити врожайність приблизно на 15-17%. Завдяки великій кількості поживних сполук в землі (і тут мульча нам підсобила), в квітні грядка зазеленіє першими паростками, які досить активно почнуть рости.

Часник Олексіївський

Кінець весни ознаменується появою широкого соковитого пір'я, без найменших ознак жовтизни на кінчиках. Посадки не потребують додаткових підживлень. На початку червня часник випускає списоподібні стріли. Одночасно від бульбочек проростають билиночки, які до початку літа досягають товщини в 2-4 мм. Так як відстань між посадженими рослинами достатня, то прополка бур'янів і розпушування не завдасть особливих труднощів. Не забувайте про регулярний полив часнику, що в значній мірі сприяює його активному росту.

Прибирання часнику припадає на останній тиждень липня, але терміни можуть і трохи зрушити, в залежності від погодних умов поточного літа. Викопуються і повноцінні великі цибулини, і однозубки, що досягають величини невеликого горішка. Переваги такого одночасного способу вирощування полягає в тому, що під однозубки, одержувані з бульбочек, не доводиться виділяти окрему грядку, що економить корисну площу городу і вашу працю. З цибулин-однозубок на майбутній рік ви отримаєте повноцінний урожай великого сортового часнику. Крім того, саме вони мають найбільший гострий смак і соковитість, які так необхідні для приготування різних приправ в період літньої консервації.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *