Садівник-городник > Овочі > Які є шкідники часнику, їх ознаки та способи боротьби з ними

Які є шкідники часнику, їх ознаки та способи боротьби з ними

шкідники часнику

Про часник знають усі. Практично кожен вживає в їжу і багато вирощують. Звичайно розмноження часнику займає багато часу. І тому від цієї праці завжди хочеться отримати відмінний результат.


Але підгодівлі, поливу і правильного вирощування недостатньо. Буває таке, що в городі заводиться "небажаний гість", який дуже хоче зіпсувати результат. Що ж з ним робити і як виявити, який саме це шкідник? Таке питання цікавить багатьох. А все дуже просто. Всю детальну інформацію про них розкриває ця стаття.

Кореневий кліщ

кореневий кліщ

Кореневий кліщ відноситься до одних з найбільш небезпечних шкідників. Зовні він маленької овальної форми (0,7х0,5мм) з 8 ногами. Колір тіла як каламутне скло. Відкладає свої яйця білої овальної форми. За один раз може відкласти до 800 штук. За півмісяця яйця розвиваються, а за місяць вже сформований новий дорослий кореневий кліщ вражає рослини. Улюблене місце, де він може нормально розвиватися, це вологий грунт.

Ознаки кореневого кліща

Коли кореневий кліщ харчується часником, його луска покривається бурою потертю, в кінцевому результаті донця загніваются. Якщо цибулина зберігається і там вже мешкає кліщ, то в підсумку вона просто висихає.

Як боротися

Влітку, коли склад для посадкових культур повністю звільнений, роблять обкурювання сірчистим газом або хлорпікрином. Тобто роблять свого роду дезінфекцію приміщення. Всі відходи і сміття, яке зібралося на складі, просто потрібно спалити. Також не забувати про зміну місця посіву насіння і їх постійному обстеженні перед посадкою, а також при перших ознаках зараження - видаляти (спалювати) зараженний посадковий матеріал.

Стеблева нематода

стеблева нематода

Практично перше місце за шкідливістю і поширенню серед всіх шкідників належить стебловій нематоді. Вона настільки небезпечна, що доводить овочеву культуру до повного засихання. Дуже живуча: без їжі проживає близько року, а якщо земля суха — до 5 років. Зовні це білий ниткоподібний хробак, який по максимуму досягає розмірів довжиною 1,5 мм і шириною 0,04 мм. Харчується вона соками рослин. Сам часник (зубчики) може бути "домом" для нематоди, де вона перебуває в сухій лускі (може так жити близько 2х років), а при попаданні в землю знову "ожити" і продовжувати розмножуватися, відкладати яйця. Іншим "будинком" є заражений грунт.

Ознаки стеблевої нематоди

часник уражений стеблевою нематожою

Листя покривається довгими світлими смугами.
Потім вони починають жовтіти, скручуватися і зсихатися.
Від грядки посаджених рослин виходить дуже різкий запах.
Часник спочатку стає рихлим. Після донця стають трухлявими і голівка повністю відпадає і згниває (висихає).

Як боротися

Одне з головних правил — садити в землю тільки здорові зубки. Для цього потрібно ретельно обстежити зубчики і зробити "дезінфекцію". Для цього насіння потрібно прогріти приблизно 10 годин при температурі 45 градусів. Після чого охолодити перед посадкою. Заражений нематодою грунт може бути непридатний для посадки овочевих культур навіть десятки років, але там можна сіяти багаторічні трави. Якщо десь серед рослин побачили пошкодження нематодою — відразу видаляється зараджена рослина. Післяврожайні залишки завжди потрібно спалювати. І не забувати про те, що посадкові місця потрібно міняти.

Цибулева міль

цибулева міль

Цей шкідник — метелик невеликих розмірів до 8 мм у довжину. Крила при розмаху досягають 14 мм. Передні — коричневі в білу смужку і цяточку, а задні — сірі з бахромою.

Ознаки цибулевої молі

У першому місяці літа у них відбувається перший виліт. У нижній поверхні листа, стрілах і шийці часнику відкладаються самкою яйця. Через тиждень вилуплюються гусениці, які гризуть листя. На листях з'являються прогрижені смужки, в підсумку рослина не може довгий час вирости, що загрожує втраті врожаю. Через півмісяця ці гусениці заляльковуються на бур'янах, грунті, голівках, а ще через декаду нове покоління таких метеликів готово.

Як боротися

Завжди після збирання врожаю всі залишки потрібно спалювати. Також проводити своєчасні підгодівлі і добрива часнику, для того щоб забезпечити сильне зростання. І не забувати про сівозміну.

Цибулеве точило

цибуляне точило

Невеликий метелик до 26 мм в розмаху крил. Має короткий хоботок, маленьку голову і ноги, але з товстим тілом. Передні крила — біло-жовті, з якимось сірим малюнком, а задні — сірі з бахромою. За раз відкладає до 100 яєць.

Ознаки цибулевого точила

Шкідником тут є гусінь, яка має жовту голову і червоне тіло, велика в розмірах до 24 мм. Вони з голівки часнику роблять труху, з'їдаючи її. Живуть як в грунті, так і з часником в сховищі. І тільки на наступний рік з них виходять метелики, які зможуть відкласти нові яйця.

Як боротися

На жаль, це дуже мало відомий шкідник і заходів боротьби ще не повністю розгадані. Тому єдина порада: спалювати післяжнивні залишки і ретельно відбирати матеріал для посадки.

Цибулева дзюрчалка

цибуляна дзюрчалка

Це зелено-бронзова муха, яка досягає в довжині близько 10 мм. Має потовщені задні стегна. Відкладає овальні білі яйця (0,8 мм) близько рослини, в шийці головки і під верхні лусочки часнику. Личинки — головний ворог врожаю, які через 10 днів впроваджуються в цибулини і їдять м'ясисті тканини.

Ознаки цибулевої дзюрчалки

На листі часнику з'являються довгі помітні смуги. Вони стають жовтими і поступово засихають. Якщо цибулині розкрити, то там можна побачити яйця. А через 2-3 тижні вони йдуть у землю і заляльковуються. В результаті чого в перших місяцях літа з'являється нове покоління мух.

Як боротися

Тут головне — це: культивація, сівозміна та підгодівля часнику. Відбирати для посіву тільки якісні зубчики і змінювати місце посадки, а також видаляти з поля вбиральні залишки.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Які є шкідники часнику, їх ознаки та способи боротьби з ними: Один коментар

  1. Андрій on коментує:

    Чудово, тепер знаю, чому на моїй ділянці погано росте часник. Виявляється, це шкідники таке утворюють! саме такий вигдяд має, як на картинці у статтті! Маю подумати, як тепер боротися з цим лихом. Дякую за поради!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *