Садівник-городник > Овочі > Як виростити редис весною та осінню або на підвіконні

Як виростити редис весною та осінню або на підвіконні

Вирощування редису осінню

Поговоримо сьогодні, як виростити редис на своїй ділянці найрізноманітнішими способами.

Редиска одна з найперших і ранніх з'являється на нашому столі навесні, але все-одно іноді хочеться природу поквапити і ще раніше спробувати перші соковиті корінці.


Для цього можна:

  • посадити редис на підвіконні,
  • виростити в теплиці,
  • посіяти на теплу грядку під укриття, ледь зійде сніг,
  • продовжити посів на звичайній грядці в кілька термінів,
  • і знову ближче до осені, в серпні, зайняти грядки редискою.

Таким чином, весь сезон можна ласувати ніжною редискою, роблячи перерву на середину літа, коли і так повно буде, а восени знову додати редиску на стіл. Поговоримо докладніше про

Вирощування редису справа відповідальна

Як виростити редис весною

Редис - рослина короткого дня. Йому не потрібен довгий сонячний день і велика досвєтка, при вирощуванні в домашніх умовах. Рослина це дуже холодостійка і від спеки починає цвісти. Так що редис можна вдало вирощувати вдома, якщо у вас не дуже жарко, і в ранніх теплицях. Тим більше, що урожай він віддає швидко і звільнить місце для основної культури.

Вирощування редису на підвіконні

Як виростити редис на підвіконні

Для домашньої редиски потрібні ємності глибше, щоб корінцям було де «розвернутися». Ну, хоча б 15 см заввишки. Наповнюємо їх грунтом, залишаючи 3 см до краю. Трохи прим'яти його, полити і розкласти по одній насінині рядами, відступаючи близько 6 сантиметрів між ними. А близько насіння залиште по 3 см. Засипати зверху шаром землі 1 см.

Знову полити теплою водою і накрити плівкою. Насіння зійде через три дні, тоді переставляйте ємність на світле прохолодне підвіконня і нехай ростуть сходи.

Редис на підвіконні

Догляд полягає в регулярних поливах. Редис дуже любить воду! Необхідно стежити, щоб земля не пересихала в ємностях. Якщо в квартирі дуже сухе повітря, то потрібно обприскувати листочки водою. У березні, на день ​​«міні-город» можна виносити на засклений балкон. А як температура ночами буде плюсова, то можна залишити зовсім на балконі. Так як в квартирі редису спекотно.

Як виростити редис на підвіконні секрети

У редису їстівні і корисні не тільки «корінці», а й листя. І якщо влітку ми вже не звертаємо на них уваги, наситившись різної зеленню, то зимовий урожай на вікні можна повністю з'їсти в салаті - і «вершки», і «корінці». Зараз ці вітамінки дуже цінні.

Як виростити ранній редис під укриттям

Як виростити редис під укриттям

Любить редис сонячні і світлі місця, тоді коренеплоди вийдуть смачні і соковиті. У тіні виростає довге велике бадилля і погані корінці. Освітлення він любить сильне, але не довше 12-13 годин. Інакше рослина випускає квітконоси і корінь стає жорстким.

При тривалому дні в травні, червні, липні рослини потрібно затінювати чорним покривним матеріалом з восьмої вечора до восьмої години ранку.

Бажано для ранньої посадки готувати грядки з осені. Щоб навесні, як розтане сніг, вже можна було сіяти насіння. Землю розпушують з додаванням перегною і золи.

Свіжий гній під коренеплоди не вносять!

Якщо грядка не готова, то, як тільки погода дозволить зайти в город, швиденько готуємо землю. На початку-середині квітня на Україні вже можна починати посів.

Насіння розташовують рядами або стрічками. Відстань міжрядь 15 см., А між насіннями 5-7 см. Посів проводимо на глибину 1,5 см, глибше закопувати насіння не можна, втрачається до 50% врожаю.

Потім полити все теплою водою і поставити невеликі дуги. Накрити плівкою або покривним матеріалом. Після сходів закривати по погоді, якщо погода тепла, то можна зовсім відкрити грядку.

Вирощуємо редис у парнику

Для комфортного зростання від сходів до утворення коренеплодів редисці потрібна температура + 10 + 12◦С, а потім + 16-18◦С. Невеликі заморозки рослинам не страшні, сходи витримують до -4◦С, а дорослі рослини до -6◦С.

За народними прикметами: «Розквітнув бузок, зацвіла примула - можна сіяти редис».

Редис необхідно постійно поливати. Велика перерва в поливі і рослина може піти в стрілку. Щоб не рихлити постійно грунт, замульчируйте її сіном, травою.

З появою сходів стежте за появою хрестоцвітної блішки - це головні шкідники всіх хрестоцвітних рослин. Від їх нашестя можна запилювати сходи золою, тютюном, червоним перцем. Також блішки бояться поливу дощуванням. Можна просто не знімати покривний матеріал, поки сходи не зміцніють. Але краще за все не ризикувати та обробити сходи спеціальним засобом проти блішки.

Прибираємо редис у міру готовності, в кілька прийомів, як тільки коренеплоди доростуть до 2 см. Чекати величезних розмірів не слід, отримаєте перерослий, несмачний коренеплід.

Увага! Тривалі низькі температури (нижче + 9◦С) або постійні різкі коливання після сходів несприятливо позначаються на зростанні редису, він швидко зацвітає. Тому при посіві дивіться на температуру повітря і прогноз погоди!

Сорти редису

  • Альба - середній сорт (25- 35 днів). Плоди - білого кольору, діаметр 3,4 см, вагою до 50 гр., М'якоть біла. Сорт урожайний, стійкий до стрілкування.
  • Спека - популярний ранній сорт (від сходів до врожаю 20-30 днів). Плоди - темно-малинового кольору, до 5 см завдовжки, вага до 27 гр. Урожайний. Средньої стійкості до цвітушності.
  • Рубін - ранньостиглий сорт (29-31 день до збору врожаю). Плоди - червоно-малинові, довжиною до 4,2 см, вага до 28 гр. Урожайний, не надто стійкий до стрілкування.
  • Французький сніданок - ранній сорт (21-24 дня до першого врожаю). Плоди - подовжені, червоні з білим кінчиком, вагою до 20 гр., Соковиті. Стійкий до появи стрілок.
  • Червоний велетень - середній сорт (від сходів до врожаю 28-37 діб). Плоди великі, подовжені: до 13 см, вагою до 80 г. М'якоть біла, соковита. Добре зберігаються, підходить для осінньої посадки. Сорт добре переносить посуху і холод, стійкий до стрілкування, хвороб.

Вирощування редису осінню

Вирощування редису осінню

Зазвичай в найспекотніші літні місяці редис, що не сіють, так він швидко зацвітає. А ось з серпня можна знову посіяти редис на звільнені з під лука, часнику грядки. Восени його і дощі литимуть, і хрестоцвіті блішки вже не будуть докучати молодим сходам.

Добре для осінньої посадки підходить сорт Червоний велетень. Забирають весь урожай відразу, намагаючись зробити це до заморозків. Бадилля обрізають і зберігають у погребі, як інші коренеплоди. Можна пересипати піском для більшого збереження.

Тепер ви знаєте, як посадити редис на підвіконні і як отримати його ранній урожай в городі.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *