Садівник-городник > Овочі > Як виростити гарну моркву: всі стадії вирощування

Як виростити гарну моркву: всі стадії вирощування

Як виростити гарну моркву

Морква не є надто вибагливою культурою, але все одно потрібно дотримуватися елементарних правил її вирощування. Вона вважається посухостійкою культурою і переносить досить високі морози.

Якість і кількість отриманого врожаю, в першу чергу залежить від стану ґрунту. Як виростити хороший урожай моркви, дізнайтеся з цієї статті.


Зміст:

  • Підготовка грунту
  • Підготовка насіння до сівби
  • Особливості посіву моркви

Підготовка грунту

Моркву бажано садити на добре освітленому грунті. Якщо культурі не буде вистачати світла, то вона втрачає масу і цукристість. Грунт для посадки повинен бути легким і рівним. Також він повинен бути добре дренованим, супіщаним або легкосуглинним.

Підготовка насіння до сівби

Якщо суглинність буде щільною, то зрілі плоди вийдуть дрібними і в процесі зберігання, вони будуть швидко вражатися гниллю. Ні в якому разі не можна садити моркву на кислих грунтах. Найкраще вибирати нейтральну, або ж слабокислу середу. Грядку для посадки необхідно готувати ще восени, щоб вона добре усталилася.

Для додання їй рихлості в неї додають такі компоненти, як: деревна тирса, торф, пісок і перегній. Щоб провести вапнування, можна використовувати вапно, крейду, золу і доломіт. При вирощуванні моркви гній краще не застосовувати, інакше коренеплоди будуть погано зберігатися. Якщо грунт для посадки аж надто бідний, то перегній вноситься в пропорції - одне відро на один метр квадратний.

Щоб поліпшити структуру грунту, можна при облаштуванні орного шару застосовувати спеціальні рослини, які допомагають створювати хорошу структуру грунту (коріння сидератів). Ці корені висівають на підготовлену грядку ще восени, а навесні на це місце садиться морква. Добрими попередниками для моркви служить часник, капуста, цибуля, картопля.

Підготовка насіння до сівби

як виростити гарну моркву на городі

Схожість насіння моркви досить невисока (60-75%). Для підвищення відсотка врожайності, необхідно сіяти тільки свіже насіння. Перші сходи моркви можна спостерігати вже через 20 днів після посіву.

Тривалий час проростання насіння обумовлений наявністю в них ефірних масел, які уповільнюють процес проростання.
Швидке зростання насіння забезпечується завдяки змиванню цих масел. Тому, насіння повинні проходити попередню обробку. Існує кілька способів підготовки насіння.

Замочування. Насіння, що знаходяться в тканинному мішечку, потрібно помістити на двадцять чотири години у теплу воду. Вода повинна змінюватися після закінчення кожних чотирьох годин. Ще насіння моркви можна замочувати в розчині деревної золи. Після виймання насіння з розчину, його треба промити під проточною водою. Для отримання хорошого врожаю замочування можна поєднувати з закалюванням, яке полягає в дотриманні мішечків з насінням в холодильнику близько чотирьох днів.

Термічний вплив. Тканинні мішечки з насінням моркви слід опустити на двадцять хвилин в гарячу воду, температурою близько п'ятдесяти градусів.

Занурення насіння в грунт. Сухе насіння моркви необхідно помістити в тканинні мішечки і закопати в грунт на 10-11 днів. Глибина закопування повинна складати як мінімум один багнет лопати. Насіння, що пройшло таку обробку, сходить вже на п'ятий день після посадки.

Відео про те, як виростити хороший урожай моркви. Практичні рекомендації:

Барботування. Полягає в замочуванні насіння у воді, попередньо насиченій киснем. Ємність, в якій буде проводитися барботування, повинна бути зроблена з матеріалів, що окислюються. До неї підводиться шланг, через який буде надходити повітря. На кінці шланга повинен бути надітий фільтр, виконаний з наждачного круга. Над фільтром слід прикріпити спеціальну сітку для збору насіння.

У самій ємності повиннен знаходитися отвір для зливу води і інших розчинів. При барботуванні весь шар води повністю насичується повітрям. Для проведення підготовки насіння даним способом в домашніх умовах, можна використовувати звичайний компресор для домашнього акваріума. Пропорційне співвідношення води і насіння має становити 5: 1. Тривалість барботування залежить від сорту насіння.

Особливості посіву моркви

як виростити хороший урожай моркви

Найчастіше морква висівається на початку квітня. Але досвідчені городники рекомендують проводити поетапну висадку моркви, яка починається ще в березні місяці. Спочатку використовуються ранні сорти, які висіваються з настанням березня. Потім, в квітні садять середньострокові сорти, а вже в червні висівається морква, яка призначена для тривалого зимового зберігання.

Грядки для такої висадки повинні готуватися ще восени. Грядки з ранньої морквою потрібно вкрити з боків сухою травою або очеретом. Урожай можна отримати вже на початку літа. Грядки призначені для середньостроковій моркви, також потрібно готувати восени. Перш за все, їх слід удобрити аміачною селітрою в співвідношенні 60 г на один квадратний метр.

При посадці по довжині всієї грядки необхідно робити поздовжні борозни. Таким чином, біля коренеплодів зростаючих по краях, не буде обсипатися земля. До того ж, поздовжній спосіб посадки значно економить місце на садовій ділянці. Насіння садити потрібно густо, щоб збільшити відсоток схожості на одній грядці.

Глибина посіву насіння моркви не повинна перевищувати два сантиметри. Після посадки необхідно відразу ж проводити мульчування. При досягненні сходами висоти 1см, грядки з морквою слід прорідити. Далі за сходами проводять догляд, що полягає в поливі, проріджуванні, прополюванні та підгодівлі. При першому проріджуванні, приблизна відстань між сходами — один сантиметр.

Після проведення другого проріджування, відстань між коренеплодами має бути вже два-три сантиметри. Верхівки коренеплодів слід завжди присипати землею, інакше вони позеленіють від впливу сонця і води. Полив моркви бажано проводити за допомогою розпилювача або із застосуванням спеціальних насадок.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *