Садівник-городник > Овочі > Як виростити диню майже без поливу

Як виростити диню майже без поливу

як виростити диню

Ви не пробували виростити кавуни в полі, використовуючи пластини полікарбонату замість мульчі? Багатьом це вдалося! Якщо зробити те саме з динею — досвід виявиться ще більш вдалим!

Далеко від міста, у відкритому всім вітрам полі, без особливого догляду і поливу дозрівають дині, і з середини серпня по середину вересня можна їх їсти — такі солодкі, ароматні. Ось, помилуйтеся на останні дині, зібрані у вересні:


як виростити диню в полі

Але про всі секрети по порядку.

Вибір сорту

Вивчивши досвід любителів вирощувати дині на півночі і спираючись на свій досвід, рекомендую спробувати виростити такі сорти динь:

 • Алтайська
 • Джумбо
 • Колгоспниця
 • Золото скіфів F1
 • Герда F1
 • Капучіно
 • Ананас
 • Попелюшка F1.
 • Солодкий ананас F1
 • Джокер F1
 • Лада

Але пам'ятайте: іноді в пакетах зустрічається пересортиця. Тому краще висаджувати завжди суміш декількох сортів. Відбирайте найурожайніші і рано дозрівачі кущі, з них беріть самий великий плід і збирайте своє насіння. Воно в наступні роки дає великі врожаї.

яке насіння дині вибрати

Що диня любить?

Майже те саме, що огірок і кабачок:

 • Пухкий грунт з великою кількістю перепріла органіки.
  У полі вибирайте ділянку, де в попередній рік росла капуста, під яку ви не шкодували органіки. Навесні поверхнево рихліть грунт мотокультиватором і додатково висипте по парі відер перепрілого гною на місці майбутніх гнізд з агропанелямі.
 • Тепло і вологу, особливо для коріння.
  Тому в перший місяць після посадки диньки необхідно поливати, підгодовувати органічними добривами і вести боротьбу з бур'янами.
 • Сонце і багато свіжого повітря.
  Тому висаджуйте диню в центрі поля, подалі від дерев і високих рослин.

Чого диня не любить?

Але диня - НЕ огірок, це баштанна культура:

 • Диня не любить сирість і високу вологість повітря.
  Тому в теплиці і в парниках під плівкою вона часто уражається грибними хворобами і гнилями.
 • Диня не любить холодні перезволожені грунти.
  Найкраще поле — з супіщаним пухким грунтом. Перепрілий гній я кладіть тільки зверху, тисячі черв'ячків та інших грунтових інженерів рихлять і гріють землю під динями.
 • Дині не терплять затяжних похолодань з дощами.
  Але коли корінь в теплі під агропанелямі, коли дині з кінця травня ростуть без всякої плівки і пройшли загартування, такі похолодання вони переносять без проблем. Лише б не було заморозків — вони для динь згубні.
 • Дині не люблять надлишок азоту і додатковий полив в період наливу плодів
  Це віддаляє дозрівання на пару тижнів, що для короткого літа критично. Не застосовуйте стимулятори росту. Регулярне обприскування рослин аерованим компостним чаєм (АКЧ) замінює і епін, і циркон, і рибав.

Загальні правила і строки посадки

Насіння краще ніколи не замочувати. Краще додати на 0,5 л води 5% біогумусу або старого компосту (корисні аеробні організми), 0,5% солодкої патоки (меляси), розмістити в розчині підписане насіння в мішечках і добу пропускати повітря акваріумним компресором. Виходить обробка насіння і «варіння» АКЧ одночасно. Посадивши насіння, відразу поливайте цим АКЧ.

Дуже важливо самому провести калібрування насіння. Для себе відібрати тільки найбільші, відбракувати легковагі.

Головна відмінність коренів динь, як і всіх гарбузових, — те, що вони дають відразу масу ніжних довгих горизонтальних корінців, щоб освоювати верхній пухкий гумусний горизонт, тому розсаду можна викопувати, ламаючи корінці. Її треба вирощувати в плоских пластикових ємностях об'ємом 250-300 мілілітрів. Торф'яні горщики — найгірший варіант: ніжні коріння не пробивають спресовані стінки торфу. Закінчується волога в торфі — і через пару днів розсада гине, якщо не поливати 2 рази на день.

Субстрат для динь повинен бути на 100% стерильний. Всі гарбузові бояться кореневих гнилей. Візьміть імпортний торф або кокосове волокно і додайте вермикуліт для пухкості. Дуже добре додати глину у вигляді цеоліту (з котячого туалету). Ніякого біогумусу не треба, на три тижні зростання в ньому немає сенсу. Досить поливати раз на тиждень АКЧ і підгодовувати огірковим кристалином в концентрації не вище 0,1%. Головне — забезпечити рихлість і вологоємність субстрату.

розсада дині

Перші 2-3 тижні розсада динь знаходиться в теплиці з полікарбонату; останній тиждень перед посадкою — і вдень, і вночі на вулиці (аби температура не падала нижче +5 градусів).

Висаджуйте з 2 по 10 червня, ризик заморозків в цей період малоймовірний.

Як формувати рослину

Дуже важливо своєчасно прищипувати пагони і видаляти зайві зав'язі. Якщо кавуни формують в 3 батоги, то у динь, як і у огірків, залишайте один сильний батіг, а всі бічні пагони прищипуйте після появи на них першої квітки з плодиком, що зав'язався. На кущі залишайте від трьох до п'яти плодів.

Що таке агропанелі, і як їх використовувати?

На огірках і кабачках багато хто пробував чорну плівку і товстий поліетилен як мульчу. Грунт швидко прогрівається, і розсаду можна висаджувати на 1-2 тижні раніше. Але доводиться накривати всю грядку — це трудомістко, незручно для поливу, восени багато проблем з утилізацією плівки.

Для динь теж потрібна більш висока температура в грунті, особливо в травні-червні. В поле гряди робити незручно. Тому можна взяти шматки старого полікарбонату, який відслужив свою роль на теплиці, розрізати його на панелі розміром 1х0,5 м, проробивши 2 отвори (5х5 см) і покласти ці листи на грунт.

як вирощувати диню під агропанелями

Траву в кінці травня можна скосити ножем мотокоси. Вирівняйте ділянку. Розкладайте панелі порівняно рідко (в 2 метрах одна від одної) квадратно-гніздовим способом. Місце, де поклали панелі, що не перекопувалось, замульчуйте перегноєм (по 2 відра під кожну панель) і прорихліть поверхнево плоскорізом.

Зробивши лунки ломиком на глибину 10 см, покладіть по чайній ложці комплексного добрива дженджик (локальна довгограюча підгодівля). Все це закрийте панелями з полікарбонату, в отвори висаджуйте розсаду, а краї панелей засипте ґрунтом і покладіть по периметру побільше старого гною — дині мульчу з гною переносять добре. На фото — ряд агропанелей з двома отворами:

диня висаджена під агропанелями

Догляд за посадками

У полі гарбузові майже ніхто не вирощує, тому специфічних шкідників ви вряд чи побачите, а значить, і хімічних обробок робити не доведеться. У теплиці докучає павутинний кліщ, на городах — попелиця.

Основна біда в полі з тваринами-шкідниками: кроти обов'язково кілька агропанелей піднімуть, викидаючи ґрунт горбком. Ворони і граки з сусідніх полів прилітають, побачивши гній зверху, - вони пориются, дістануть черв'яків і полетять.

Поливайте посадки зазвичай в перші тижні, потім під теплими агропанелямі дині дають стрижневі корені і шукають воду на глибині. У землі з органікою елементів живлення для динь більш ніж достатньо, тому мінеральних підгодівель можна не робити.

Варто спробувати такий незвичний спосіб вирощувати дині. Швидко пролетять два місяці, і ви будете дегустувати ось такі свої диньки зі справжнім динним ароматом:

соковита диня

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *