Садівник-городник > Овочі > Як надовго зберегти огірки свіжими та смачними

Як надовго зберегти огірки свіжими та смачними

зберігання огірків

Огірок — прекрасний гарнір і незамінний компонент в салатах, відмінна закуска і просто популярний овоч, вже давно перестав бути дивиною на наших столах навіть у зимову пору року. Купити свіжі огірочки сьогодні не проблема і в лютий мороз.


Правда, не в сезон ціна на них «кусається», та й смак, як стверджує більшість споживачів, у таких огірків далеко не той, що у огірочків зі своєї грядки. Напевно, саме тому ближче до кінця кожного дачного сезону ми задаємося питанням — як надовго зберегти огірки у свіжому вигляді? Яким чином можна максимально продовжити термін їх зберігання? Які сорти годяться для цього і на що звернути увагу, вибираючи плоди? Та, напевно, найголовніше питання — де зберігати огірки? Відповіді на ці, а також багато інших питань ви й знайдете в цій статті.

Огірок - прекрасний гарнір і незамінний компонент в салатах

Ще древні римляни казали: «Про смаки не сперечаються». Так і є: одні обожнюють зеленці з грядки, іншим більше до смаку тепличні огірочки, купити які можна в будь-який час року, треті взагалі не бачать між ними ніякої особливої ​​різниці. Саме тому сперечатися про смаки ми не будемо, переконувати когось — теж, а просто поговоримо про зберігання огірків.

Як довго можуть зберігатися свіжі огірки

Зберегти огірки свіжими 5-7 днів можна без особливих зусиль. Збільшити цей термін до 3 тижнів і довше, іноді навіть до весни, теж можна, якщо створити спеціальні умови для зберігання. Але давайте про все по порядку.

Нагадаємо про головні переваги огірка: крім прекрасних смакових якостей, він відрізняється високим вмістом магнію і калію; крім того, в плодах є вітаміни PP, В і C, а також каротин, макро- і мікроелементи. Правда, в огірках багато води (95-97%), тому їх складно зберегти свіжими надовго. Але якщо ви задалися такою метою — немає нічого неможливого.

Починати відбір огірків для тривалого зберігання необхідно ще на стадії їх збору або покупки. Адже несвіжі або перерослі плоди для зберігання просто не підходять.

Для тривалого зберігання огірки повинні бути:

огірки для тривалого зберігання

Свіжими:

 • збираючи огірочки на власній грядці, намагайтеся зробити так, щоб від часу збору до моменту закладання на зберігання пройшло якомога менше часу. Плоди, які полежать кілька днів при кімнатній температурі, для тривалого зберігання годитися вже не будуть;
 • купуючи огірки на базарі, звертайте увагу не тільки на окремі екземпляри, але і на всю партію. Так, якщо більшість плодів підв'ялі, брати такі зеленці не варто, довго вони не пролежать, навіть якщо вибрані вами екземпляри здаються свіжими.

Чистими і сухими:

 • огірки повинні бути сухими та чистими. Пам'ятайте про це, збираючи їх на грядці або купуючи на ринку;
 • мити зеленці перед закладанням на зберігання не можна, адже у плодів є свій захист від гниття.

Без пошкоджень:

 • уважно огляньте огірки: на їх шкірці не повинно бути ніяких пошкоджень, інакше плоди дуже швидко почнуть псуватися.

З щільною шкірочкою:

 • для тривалого зберігання більше підходять грунтові огірки з щільною шкіркою, а не тепличні;
 • добре зберігаються плоди спеціальних сортів: Харківський, Ніжинський та інших.

Відмінна лежкість плодів у огірків довгоплідних партенокарпічних сортів, таких як:

 • Садко
 • Неросімий 40
 • Ніжинський місцевий
 • Ніжинський 12
 • Конкурент
 • Кущовий
 • Парад

Які огірки не годяться для тривалого зберігання:

Переспілі і пожовклі огірки втрачають всі корисні властивості і для прийому в їжу вже не годяться

 • погано зберігаються водянисті плоди з тонкою шкіркою;
 • перерослі огірки. Переспілі і пожовклі огірки втрачають всі корисні властивості і для прийому в їжу вже не годяться;
 • не вдасться довго зберегти і тепличні сорти огірків швидкого дозрівання. Зберігати такі зеленці можна хіба що 3-4 дні. Винятком є ​​лише ті тепличні огірки, які упаковані в пакети з вуглекислим газом. Для зберігання їх необхідно помістити в холодильник, на полицю для овочів.

Як зберігати огірки в холодильнику

Огірки без проблем збережуться в холодильнику приблизно 3 дні

У відділенні для овочів:

Огірки без проблем збережуться в холодильнику (в лотку для зберігання овочів) приблизно 3 дні, причому підготовляти їх для такого короткочасного зберігання не потрібно.

У целофані:

Огірки укладають у поліетиленовий пакет і зверху, там, де огірки відкриті, покривають їх вологою марлею. Упаковані таким чином плоди можуть зберегтися свіжими близько 10 днів.

У папері:
Обернувши кожен огірочок паперовим рушником (серветкою) і уклавши їх в целофановий пакет, можна зберегти зеленці свіжими на строк до 2 тижнів.

У воді:
Зберегти огірки свіжими до 3-4 тижнів можна у воді. Для цього в миску (або лоток) необхідно налити холодної джерельної води і опустити в неї плоди хвостиками вниз. При цьому огірки повинні знаходитися у воді не повністю, а лише на 1-2 см. Зберігати огірочки у воді необхідно також в овочевому відділенні холодильника. Секрет методу полягає в наступному: у міру того, як плоди будуть втрачати вологу, вони зможуть компенсувати її втрату, вбираючи воду. Для зберігання цим способом краще взяти огірки з щільною, темно-зеленою, слабо горбкуватою шкіркою. А щоб максимально продовжити термін збереження огірків у воді, її необхідно міняти не рідше, ніж раз на добу.

У яєчному білку:
Свіжі огірки необхідно акуратно, не пошкодивши шкірку, вимити, висушити і обмазати яєчним білком. На шкірці огірків утворюється прозора плівка, яка буде перешкоджати випаровуванню вологи. Зберігають огірки в білкової плівці в холодильнику, на полиці для овочів.

Важливо. При знижених температурах (нижче 0 ° С) огірки починають швидко розм'якшуватися і на них з'являється слиз. Тому, відправляючи огірочки на зберігання в холодильник, стежте за тим, щоб вони не опинилися біля морозильної камери.

Як зберігати огірки в приміщенні

У кімнатних умовах можна без проблем зберегти огірки свіжими 2-3 дні

У коробці або ящику:
У кімнатних умовах можна без проблем зберегти огірки свіжими 2-3 дні. Для цього їх просто акуратно укладають у картонну коробку, пластиковий лоток, дерев'яний ящик або паперовий пакет. Температура в приміщенні повинна бути в межах + 10-15°С, з відносною вологістю повітря близько 90-95%. У темному приміщенні з температурою близько + 6-8 ° С огірки, упаковані в картонну коробку, здатні зберегти свіжість до 10 днів.

У вологій тканині:
Загорніть огірки у вологу тканину і зберігайте в холодному приміщенні (з температурою близько + 6-7 ° С), в міру необхідності зволожуючи тканину. Так можна зберегти свіжість плодів близько тижня.

Важливо. Незалежно від того, як і де ви зберігаєте огірки, періодично, приблизно раз на 3 дні, їх необхідно оглядати, видаляючи пошкоджені і плоди, що втратили свіжість .

Як не можна зберігати огірки

Будь-які стиглі плоди що виділяють етилен зберігати разом з огірками не можна

Упакованими в целофан без доступу повітря:
Огірки, щільно загорнуті в целофановий пакет або плівку, навіть у холодильнику пролежать близько 2-3 днів. Зберегти їх таким чином довше, на жаль, не вдасться. Справа в тому, що без доступу повітря огірки швидко «задихнуться» і почнуть гнити.

Разом зі стиглими плодами:
Будь-які стиглі плоди, що виділяють етилен — будь то фрукти (яблука та інші) або овочі (томати та інші), зберігати разом з огірками можна. Під впливом етилену біохімічні процеси в огірках прискорюються і вони починають швидко жовтіти, а значить стають не придатними до вживання в їжу.

Нетрадиційні способи зберігання огірків

зберегти огірки свіжими на тривалий термін

Існує ще безліч нетрадиційних способів, які дають можливість зберегти огірки свіжими на тривалий термін. Правда, на який саме період часу — точних даних немає. Однак, якщо є можливість і бажання, то чому б не спробувати скористатися одним з них? Не дарма ж деякими з цих методів з успіхом користувалися ще наші бабусі та прабабусі, яким вдавалося без холодильника надовго зберігати свіжими багато швидкопсувних продуктів.

У водоймі:
Якщо неподалік від вас є ставок, річка або будь-яка інша природна водойма, яка не замерзає взимку, зберегти огірки можна в ній. Для цього зеленці складають у мілкоячеїсту авоську, зроблену з синтетичного матеріалу, підвішують знизу вантаж, опускають її у водойму і гарненько закріплюють.

У піску:
У глиняний посуд шар за шаром складіть огірки, пересипаючи зеленці добре промитим і заздалегідь висушеним піском. Щільно закрийте кришкою і приберіть на зберігання в прохолодне приміщення — льох або підвал. Якщо є можливість, то закопайте ємність в погребі в землю. За твердженням авторів методу, прикопані огірки зберігаються на ще більш тривалий термін.

У колодязі:
У чисте сухе відро укладіть огірки, накрийте їх зверху простою тканиною і опустіть відро в колодязь таким чином, щоб його дно злегка торкалося води.

У капусті:
Мабуть, одним з найбільш оригінальних способів є зберігання в капусті. Для цього огірки садять між рядами капусти пізніх сортів. Як тільки з'являється зав'язь, маленькі огірочки разом з батогом, на якій вони ростуть, акуратно укладають між листами капусти, якомога ближче до качанів. Так вони і будуть рости разом з капустою, тільки вже всередині качана. На зберігання капустяні головки опускають у льох або підвал. Кажуть, огірки в капусті можуть зберегтися до самої весни. А ви не пробували зберігати огірки в капусті?

З оцтом:
На дно чистого сухого емальованого посуду наливають буквально 3 мм шар оцту. Потім всередину посуду встановлюють підставку з дірочками таким чином, щоб на неї можна було покласти огірки і вони не торкалися оцту. Плоди укладають на підставку в декілька шарів, щільно закривають ємність і ставлять у прохолодне приміщення. Таким способом можна зберегти свіжість огіркових плодів до 1 місяця.

Розкажіть, а ви пробували зберігати свіжі огірки тривалий період часу? Як саме ви це робили і чи не розчарував вас результат?

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Як надовго зберегти огірки свіжими та смачними: 2 коментарі

 1. Вероніка on коментує:

  Огірки зберігаємо близько двох тижнів у холодильнику, загорнувши їх в папер та поклавши в пакетик. Звичайно, вони повинні бути без пошкоджень.

 2. Сколько удивительных способов хранения огурцов! Даже не подозревала о некоторых из них! Большое спасибо!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *