Садівник-городник > Овочі > Вирощування цукрової кукурудзи: правила та рекомендації

Вирощування цукрової кукурудзи: правила та рекомендації

цукрова кукурудза

Надзвичайно смачна і неповторно ніжна цукрова кукурудза сьогодні є частим гостем на столах багатьох сімей. Крім свого унікального смаку, качани кукурудзи дуже корисні для людини, оскільки містять в собі мало не третину необхідних для організму людини елементів.


До того ж, цукрову кукурудзу можна вирощувати і на своїй ділянці, зовсім не обов'язково купувати консервовані або заморожені зерна в супермаркетах. Кукурудза при вирощуванні не надто вибаглива і навіть зможе мирно виростати на одній грядці з кучерявою стручковою квасолею. Ще часто її висаджують по периметру грядки, головне — підібрати максимально сонячне місце, адже без достатньої кількості сонячного світла кукурудза не зможе сформувати качани.

Готуємо грунт для посадки цукрової кукурудзи

посадка цукрової кукурудзи

Кукурудза дуже любить родючий грунт, рівень кислотності якого не нижче п'яти. Цій рослині просто необхідно багато вологи, щоб стебла і качани мали достатньо сил для формування та швидкого зростання, тому досвідчені агрономи радять ще з осені добре зорати площі, на яких буде вирощуватися кукурудза. Так за всю зиму і весну грунт зможе накопичити в собі достатньо велику кількість вологи, якої повинно вистачити для безперебійного та стрімкого росту рослини.

Якісна весняна обробка землі культиватором і внесення мінеральних добрив разом з перегноєм — це обов'язкові завдання для тих, хто бажає виростити родючу і дуже соковиту кукурудзу.
Щоб сходи з'явилися максимально швидко з грунту, використовують ось такий прийом: за 5 днів до посадки зерна прогрівають на сонці і після промивають під проточною водою. Результат подібних нескладних маніпуляцій вас дуже здивує. Не можна виростити хорошу кукурудзу з поганих зерен. Так що посадковий матеріал вибирайте дуже ретельно.

Найбільш сприятлива пора для посіву — середина травня. Саме в цю пору грунт вже має середньоденну температуру +10 градусів Цельсія і заморозки не загрожують. Висаджують зерна на глибину близько 5 см, відстань між рядами — 30-60 см. залежно від сорту. Вже пророслі стебла після можна буде трохи прорідити, щоб зайва густота не заважала нормальному росту і дозріванню.

Догляд за цукровою кукурудзою

вирощування цукрової кукурудзи

Щойно з'являться очікувані сходи:

 • Потрібно регулярно розпушувати грунт між ними і повністю ліквідувати будь-які бур'яни, які можуть заважати розвитку кукурудзи.
 • Найкраще розпушувати землю відразу після дощу, так для рослини в грунті буде зберігатися максимальна кількість такої необхідної вологи.
 • Всходи, які вже мають по п'ять листочків, будуть дуже вдячні за підживлення калійної сіллю, суперфосфатом, аміачною селітрою. Найкраще такі добрива вносити у вигляді правильно дозованих розчинів.
 • Подальше підживлення потрібне буде у період цвітіння та формування качанів.

Щоб зрозуміти, якого саме добрива кукурудзі не вистачає, досить уважно стежити за станом листків:

 • Якщо є нестача азоту — можна спостерігати пожовкле та посохле листя.
 • Якщо ж не вистачає фосфату — листя матимуть ознаки почервоніння.
 • Якщо у кукурудзи калієве голодування — вона призупинить своє зростання, а на краях листів можна буде побачити як би опіки. Зерно в качанах буде нерівномірне, а велике з дрібним упереміш.

Кукурудзу не вважають вибагливою рослиною. Хоча поливати її слід регулярно, особливо в період формування качанів і в період їх молочної стиглості, то вона вам віддячить дуже смачними і соковитими зернами на качанах, які так любить кожен з нас.

У сильні посухи без достатньої кількості вологи кукурудза не зможе сформувати соковиті качани, вона навіть не зможе продовжити свій нормальний ріст. Так що приділяйте їй особливу увагу в посушливу пору.

Але і надлишок води негативно впливає: грунт просто не зможе нормально пропускати повітря до коріння рослини. А значить і нормального росту, хороших плодів не варто очікувати. Тому, якщо нас спіткав дощовий сезон, потрібно регулярно розпушувати грунт.

Збирання врожаю кукурудзи

коли збирати цукрову кукурудзу

 • Найбільш смачне зерно кукурудзи — у фазі молочної стиглості. Саме в цей період потрібно збирати дозрілі качани і відварювати зерна, маринувати або консервувати.
 • Щоб точно знати, що кукурудзу можна вже збирати, потрібно відрахувати 20-25 днів від закінчення періоду цвітіння рослини. Саме в цей період зерна будуть найбільш соковитими.

Ще ознаками готовності кукурудзи до збирання врожаю є:

 • верхні листки качана починають своє всихання по краях, з шириною підсохлих обгорток близько 1 мм
 • верхні обгортки туго обтягують качан і вже не такі вологі, як більш глибокі їх шари
 • маточкові нитки на верху качана набувають бурого відтінку, але ще не зсихаються
 • ряди зерна на качані повинні лежати щільно один до одного
 • сонячно жовте забарвлення повинне бути на всіх зернах качана, навіть з самого верху
 • верхівки зерен круглі, пружні, без ознак зморшкуватості
 • при несильному натисканні на зерно оболонка лопається, добре проглядається зародок і виступає молочно-цукрова рідина

Найчастіше кукурудзу починають збирати на початку серпня, але бувають досить теплі і пригожі роки, коли вона стає цілком дозрілою і в кінці липня. Хочете, щоб зібрані качани були максимально соковитими і цукристими — просто збирайте їх рано вранці, саме в цей період вони найбільш придатні для вживання. Під сонячними променями зерна швидко втрачають рівень цукристості, але поновлюють його в нічний час.

Так як качани формуються і дозрівають в кілька етапів, збирати кукурудзу можна буде до декількох тижнів поспіль, просто кожен раз зриваючи стиглі качани і не чіпаючи молоді, які ще формуються. Але зірвані качани потрібно негайно відварювати або консервувати зерна, оскільки всього за добу більше половини цукру зірвана кукурудза втрачає.

цукрова кукурудза технологія вирощування

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Вирощування цукрової кукурудзи: правила та рекомендації: 2 коментарі

 1. Обожнюю кукурудзу, особливо цукрову. Цього року багато посадила, чекаю на добрий врожай

 2. Досвід з вирощування будь-якої с/г культури приходить лише з власної практики вирощування!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *