Садівник-городник > Овочі > Вирощування багатоярусної цибулі або рогатої від А до Я

Вирощування багатоярусної цибулі або рогатої від А до Я

Рогата цибуля фото

Практично у кожного працьовитого городника є хоча б одна грядка з цибулею. Різноманітність цієї культури настільки велика, що зібрати повну колекцію цього овоча можна тільки на дуже великій ділянці.

Але кілька видів і сортів може дозволити собі кожен. До цього числа агрономи радять включити цибулю багатоярусну.


Ця культура заслуговує на увагу і повагу за рахунок високої продуктивності, відмінного смаку і нескладного агротехнічного догляду. Поговоримо про вирощування багатоярусної цибулі на ділянці.

У багатоярусної цибулі є ще пара назв, які зустрічаються в побуті і в літературі. Іноді її називають цибулею канадською або рогатою. Своє видову назву культура отримала завдяки незвичайному багатоярусному розташуванню стрілок.

Біологічна характеристика цибулі рогатої або багатоярусної

Вирощування багатоярусної цибулі

Цибулю багатоярусну можна вирощувати як багаторічну рослину, залишаючи цибулини в грунті і лише зрізуючи при необхідності надземну частину. Можливо і однорічне культивування. В цьому випадку цибуля викопується і використовується разом з цибулиною, а потім підсаджується нова партія. Листя рогатого лука характеризуються активним ростом і при зрізанні відбувається швидке відновлення фітомаси.

Листя канадського лука схожі на звичайні ріпчасті цибулі - такі ж дудчасті, мають темно-зелений колір. Саме вони використовуються в їжу. Біохімічний склад пір'я цього лука значно багатший, ніж у ріпчастого.

Добре сформовані цибулини практично не зберігаються і використовувати їх можна лише для розмноження. На численних стрілках утворюються відносно великі бульбочки. Їх загальна врожайність може досягати до 1 кг з 1 кв. метра.

Вирощування цибулі багатоярусної

Вирощування багатоярусної цибулі або рогатої

Для грядки бажано вибрати відкрите, добре освітлене місце. Важливим моментом є видалення з ділянки всіх бур'янів, особливо кореневищних. Грядку шириною 70-100 см роблять піднятою над основним рівнем землі на 20-25 см.

  • Висаджують цибулю як восени, так і навесні.
  • Схема посадки становить 30 см між рядками і 10-15 см між окремими екземплярами в рядах.
  • Цибулинки заглиблюють в грунт на 3-4 см. Дотримуючись такого способу посадки, для заповнення кожного квадратного м знадобиться близько 70 г. діток.
  • Як тільки перо досягне висоти 20 см, посадки проріджують, залишаючи лише половину цибулин.
  • Між дорослими рослинами відстань має дорівнювати приблизно 20 см.

Під час підготовки грунту в нього вносять компост (або перегній) в кількості 6-8 кг/кв.м, калійні добрива - 20-30 г/кв.м, суперфосфат - 30-40 г/кв.м. Багатоярусна цибуля любить переважно грунти з нейтральними або лужними значеннями рН, тому при необхідності в грунт додатково вносять вапняні добрива.

Як вирощувати рогату цибулю

Щоб отримати гідний урожай повітряних цибулин, необхідно підтримувати численні стрілки в вертикальному положенні. Для цього їх підв'язують до кілочків або натягують мотузки між рядами.

  • Під час усього вегетаційного сезону грядку з цибулею регулярно поливають, звільняють від бур'янів і підгодовують.
  • Внесення добрив (по 10 г калійних і азотних) потрібно після кожного масштабного зрізання листя.
  • Крім того, рекомендується стежити за грунтом - він не повинен бути занадто щільним, тому його періодично слід розпушувати.

Цибуля багатоярусна - морозостійка культура і додаткового укриття перед зимою йому не потрібно. Виняток можуть становити лише цибулини, посаджені у вересні - безпосередньо перед першою зимою. Ще незміцнілі екземпляри можуть не витримати дуже люті морози.

З інфекційних хвороб і шкідників найбільшу небезпеку становить борошниста роса, цибульний скритнохобітник. Тому, проводячи вирощування багатоярусного лука на ділянці, захищати його посадки необхідно, застосовуючи відповідні заходи боротьби і профілактики.

Цибуля рогата фото

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *