Садівник-городник > Овочі > Сорти картоплі. Як вибрати кращий?

Сорти картоплі. Як вибрати кращий?

картопля кращі сорти

Як вибрати кращий сорт картоплі? На наш вибір сьогодні — сотні найрізноманітніших сортів. Але чи будуть воні доречні на нашій ділянці? Чи витримають температурні нагрузки, відсутність поливу у спекотну погоду, чи ростимуть на бідних грунтах?

Особливо важливо, щоб бульби встигли сформуватися та досягти оптимальних розмірів за той період часу, який ми маємо до настання перших морозів.


Віддавати перевагу слід, зрозуміло, посухостійким сортам, які не піддаються ураженню фітофторозом, фузаріозним в'яненням, різними гнилями та іншими небезпечними хворобами. Існують навіть такі, що не вражаються колорадськими жуками (але не всі зважуються їх використовувати через побоювання, що це генно модифікований продукт). Можливо, з'ясувати це непросте питання вам допоможе дуже корисне відео:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Сорти картоплі. Як вибрати кращий?: 2 коментарі

  1. Вероніка on коментує:

    Влад Кундас розповів про велику кількість різних сортів картоплі, і про особливості їх вирощування. Для мене майже всі названі сорти нові. Ми садимо все більше Іргу, Рокко, є звичайно, у нас і сорокаднєвка, але вона зовсім інша - з синюватим відтінком. Торік бачила сорт «Скарлет», проте мені вона, не дуже сподобалася, а от «Невська» -відмінна картопля - і варити, і смажити, і запікати. Цього року майже весь город засадила картоплею, так як у минулому році, майже всі помідори пропали. Бульби картоплі нічим не обробляю, так саджу.

  2. Марія on коментує:

    На мою думку не настільки важливий сам сорт, як його придатність для вирощування в конкретному городі. Адже клімат, грунти, кількість сонячних днів у різних регіонах різні. Навіть у сусідніх городах все різне, десь є невеликі зниження, десь осінні заморозки будуть найбільш ранніми гостями, та й навесні на цих ділянках будуть плями загиблої зелені картоплі. Десь грунт багатий і поживний, а десь його бідного тільки перетворюють на борошно за допомогою культиваторів. Десь грунт здатний зберігати вологу, а десь вода йде в пісок або видувається суховіями. Тому не варто чекати від рекламованих сортів великої врожайності. Треба шукати свій сорт, купувати трохи насіннєвої картоплі різних сортів, придатних для своєї зони і пробувати. Хто шукає, той завжди знайде свій урожайний сорт, який ще й зберігатися буде добре до нового врожаю.
    У мене є сорт картоплі Уральський ранній. Такий вже він гарний, що всі, хто його спробували, відмовляються від інших, своїх коханих, і починають вирощувати цей. Навіть від Адретти відмовляються. Але сорт в мене росте вже багато років, я шукаю йому заміну. Вже випробувані на моїй ділянці Удача, Нікулінського, Микита, Югра, Бриз, Скарб, Жуковський, Каратоп, Дніпрянка, Імпала, а також картопля, якою ділилися зі мною сусіди. Але поки краще мого старого сорту нічого не знайшлося.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *