Садівник-городник > Овочі > Рожеві томати: популярні сорти для теплиць і відкритого грунту

Рожеві томати: популярні сорти для теплиць і відкритого грунту

Особливості вирощування рожевих помідор

Рожеві помідори - це найпоширеніший вид у городників серед безлічі інших сортів. Це пояснюється їх чудовим смаком, вмістом багатьох вітамінів, липину і цукру. Рожеві сорти помідорів можна вирощувати як в теплиці, так і на відкритому грунті.


зміст:

 • Сорти рожевих томатів: найпопулярніші
 • Сорти для відкритого грунту і теплиці
 • Особливості вирощування рожевих помідор

Сорти рожевих томатів: найпопулярніші

Сорти рожевих помідорів

Ранні сорти дозрівають протягом 90-100 днів. Найбільш поширеними є:

 • Арктика. Дуже ранній сорт томатів. У висоту близько 40 см. Листя дрібне, світло-зеленого кольору. Невеликі плоди округлої форми. При дозріванні стають рожевими. Цей сорт невибагливий в догляді і відрізняється сверхстигістю.
 • Рожевий мед. У довжину рослина близько 80 см. Великоплідні томати, вага досягає 600 м Рослина досить стійка до різних хвороб.
 • Світанок Роуз. Сорт високорослий. Томати великі мають округлу форму і невеликі ребра, злегка плоскі, вагою близько 400-600 г.
 • Цунамі. Відноситься до середньоранніх сортів. Кущі рослини детермінантні. Плід м'ясистий, малинового кольору вагою близько 200 г.
 • Рання любов. Висота детермінантного куща становить близько 70 см. Томати округлі, злегка приплюснуті масою близько 300-400 г.

Поширеними середніми сортами є:

 • Гігант Новікова. Сорт відносять до індетермінантні типу. Томати за формою плоскі і округлі, м'якоть соковита і ніжна. Маса плода становить 400-700 гр.
 • Балеринка. Даний сорт відрізняється середньої стиглістю і відноситься до індетермінантного виду. З одної кисті збирають 6-8 плодів. Томати грушоподібні, гладкі. Вага плоду невелика і становить всього 40-50 гр.
 • Рожевий фламінго. Гібрид. Відноситься до середньоранніх сортів. Томати довгасті масою 100-200 г, за формою нагадують сливу.

До пізніх сортів рожевих помідор відносять:

 • Цукровий бізон. Сорт індетермінантного типу. Рослина висока, в довжину може становити 1,8 метра. Томати мають оригінальну серцеподібну форму. Маса цукрового бізона становить 200-300 г.
 • Де Барао рожевий. Даний сорт є середньорослим і відноситься до індетермінантні типу. Плід має овальну гладку форму. Вага плоду невелика, становить всього 50-70 гр. Вирощувати рекомендується в теплиці.
 • Абаканский рожевий. Високоврожайна детермінантна рослина. Томати виростають плоскокулясті і слаборебристі. Вага томата 400-500 г.

Сорти для відкритого грунту і теплиці

Рожеві томати кращі сорти

Перш ніж вирощувати помідори, слід визначитися з місцем для висаджування. Залежно від місця вирощування слід вибирати сорт томатів.

Батяня. Універсальний сорт, який потрібно підв'язувати до опори. Рослина ранньостигла індетермінантного типу. Плоди соковиті, за зовнішнім виглядом нагадують серце. Вага одного томату становить 150-200 г.

Новачок рожевий. Середньостиглий сорт, який краще використовувати для відкритого грунту. Плоди подовженої форми. На одній кисті зав'язується 5-6 томатів. Маса його не перевищує 110 г.

Рожева стелла. Рослина відноситься до детермінантного типу. Стиглі томати циліндричної форми, малинові. Маса томата 100-120 г. Вирощують на відкритій площі.

Петруша городник. Відрізняється середньою стиглістю і призначений для висаджування на відкритому грунті.

Відео про вирощування рожевих томатів:

Відноситься до детермінантного типу. Томати циліндричні з загостреним кінцем малинового кольору. Один плід не перевищує 180 м

Демидов. Середньої стиглості сорт. Сорт прямостоячий, низькорослий. Стиглий плід среднеребрістий, яскраво-рожевий і має округлу форму. Вага плоду досягає 120 гр. Коротко про головне: врожайність, гарний зовнішній вигляд і смак. Навіть при можливому коливанні температури плоди добре зав'язуються.

Рожеві щічки. Сорт детермінантний і універсальний, їх можна вирощувати як у відкритому, так і закритому грунті. З одної кисті можна зібрати до 6 плодів. Томати подовжені овальної форми. Вага томата становить від 200 до 300 г. Можна використовувати для консервування.

Рожеве серце. Відносять до індетермінантного типу. У висоту може досягати до 2 метрів. Стиглі плоди серцеподібні, середньої щільності. Маса одного томату може становити до 300-400 г. Використовують для вирощування в теплицях. Цей сорт краще вживати в свіжому вигляді. Багато хто використовує для приготування соку.

Андромеда рожева. Ранньостиглий детермінантний гібрид. Томати плоскої і округлої форми, щільні, злегка ребристі. Вага томата становить 60-90 м Основними перевагами цього плоду є: стійкість до різних захворювань, жаростійкість.

Особливості вирощування рожевих помідор

Сорти рожевих помідор

Більшість рожевих помідор відрізняються від червоних високим вмістом корисних речовин. Тому вони вимагають рясного поливу і підгодівлі. Грунт при вирощуванні таких помідор повинен бути добре і рівномірно зволожений. Після посухи, щоб уникнути зайвої вогкості, не рекомендується рясно поливати рослину. Це може привести до розтріскування плодів, в результаті чого вони втратять товарний зовнішній вигляд.

При вирощуванні слід рівномірно зволожувати грунт, так як при нестачі вологи вони уражаються гниллю. Рожеві помідори частіше інших сортів схильні до такого захворювання, як фітофтороз. Щоб запобігти його появі, необхідно перед висадкою оздоровити грунт.

Щоб пилок і зав'язь добре сформувалися, слід під час цвітіння злегка обприскувати рослину водою. У цей період бажано внести підгодівлю для томатів. Використовують в основному комплексне добриво.
Плоди повинні отримувати достатню кількість сонячного світла. Добриво слід вносити на ранньому етапі розвитку плодів. Потім потрібно зробити перерву до утворення зав'язі. Високорослі рослини слід підв'язувати до опори. На квадратний метр потрібно висаджувати по 2-3 рослини. Не слід забувати про пасинкування, розпушуванні і підгодівлі томатів.

Слід пам'ятати, що успіх вирощування помідорів залежить не тільки від сорту, але і від умов, а також від ступеня догляду. Певний сорт може показати себе по-різному. При правильному вирощуванні рожеві томати порадують великою кількістю врожаю.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *