Садівник-городник > Овочі > При якій температурі слід зберігати картоплю?

При якій температурі слід зберігати картоплю?

зберігання картоплі

Картопля є одним з головних овочів, який застосовують для приготування різноманітних страв. У кожної господині є багато рецептів, де використовується цей інгредієнт.

У складі цих ласощів є вітаміни і корисні речовини. Щоб можна було


насолоджуватися ці овочем довгий час, йому необхідно надати необхідні умови для зберігання. При якій температурі зберігати картоплю? Якими повинні бути умови?

Зміст:

 • Що потрібно знати перед тим, як закладати картоплю на зберігання?
 • Як підготувати льох?
 • Підготовка картоплі
 • Як зберігати картоплю на балконі?

Що потрібно знати перед тим, як закладати картоплю на зберігання?

як зберігати картоплю правильно

Картопля не є продуктом, який швидко псується. Але якщо не дотримуватися певних норм, тоді це призведе до раннього псування. Одне з основних правил відноситься до місця зберігання. У приміщенні, де зберігається картопля, має бути прохолодно і темно. Сонячні промені погано позначаються на бульбах.

Від них вони набувають зеленуватого відтінку і виділяють отруйну речовину. Для зберігання картоплі ідеально підійде температура в діапазоні від 2 до 3 градусів тепла. Тільки так овоч буде довго лежати, не втрачаючи свій корисний склад і властивості. У приміщенні повинно бути досить волого - 87-91%.

Як підготувати льох?

при якій температурі зберігають картоплю

Найчастіше картоплю залишають на зберігання в погребі. Але це далеко не найпростіший метод, так як в цьому овочі міститься багато крохмалю і води. Через такий склад ускладнюється завдання. Досвідчені городники дають такі рекомендації:

 • Варто подбати, щоб льох не переохолоджувався і не перегрівався. Про це потрібно подумати ще до того, як буде збиратися урожай. Якщо приміщення для зберігання споруджено окремо від будинку, тоді перегрів йому не страшний. Але ось від морозів варто його захистити.
 • Досвідчені городники радять побудувати над льохом погребницю. Це така споруда, яка створює захист від навколишнього середовища.
 • Для утеплення люка використовується пінопласт або інший матеріал для теплоізоляції. Якщо льох досить глибокий, тоді рекомендується спорудити ще один люк недалеко від першого. Між ними створиться подушка з повітря, яка буде служити захистом від холоду.
 • Для утеплення перекриття використовується також пінопласт.
 • Щоб створити додаткове тепло, льох доповнюють декількома лампами, які розміщують в різних кутах. Господарі зможуть самостійно включати їх, якщо побачили зниження температури. Завданням таких ламп є обігрів, тому їх зафарбовують чорним лаком.

Якщо місцезнаходження льоху під будинком, тоді головною проблемою стає надмірне тепло. В такому випадку господарям варто спорудити спліт-систему. Але це дороге задоволення. Тому рекомендується схилитися менш витратним варіантом - це компресор, який забирається від старого холодильника. На урожай сприятливо впливає гарна система вентиляції. Вона запобігає ранньому проростанню картоплі.

Відео про те, як зберігати картоплю:

Для захисту від надмірної вологи роблять гідроізоляційну обробку. Також рекомендується поставити в кутах тару, яка заповнена вапном. Перед тим, як залишити урожай в погребі, варто провітрити приміщення, прибратися в ньому, обробити стіни, прибрати гниль і шкідливих комах. Щоб продезінфікувати льох, застосовують вапняну побілку.

Підготовка картоплі

як зберігати картоплю взимку

Готувати картоплю до зберігання необхідно починати з того моменту, коли був зібраний урожай. Збір врожаю повинен проходити своєчасно, коренеплоди не повинні довго лежати в грунті. Якщо перетримати картоплю в землі, тоді вона насититься вологою, що буде прискорювати її псування надалі.

Після того, як був зібраний урожай, необхідно підготувати овочі до зберігання. Для цього варто дотримуватися такої послідовності:

 • Коренеплоди очищаються від грунту. Це робити необхідно обережно руками. Не варто мити картоплю.
 • Сушка. Бульби, які були викопані, варто розкласти в приміщенні або під навісом, щоб вони просохли. Але необхідно стежити, щоб на урожай не потрапляли сонячні промені.
 • Сортування. Всі коренеплоди необхідно перебрати: окремо покласти велику і дрібну картоплю. Також варто відкласти урожай, який пошкодили шкідники. Якщо господарі не купують насіннєвий матеріал, тоді необхідно відокремити потрібну кількість картоплі для подальшої посадки.
  Збір. Розсортоване картопля переміщують в мішки.

Як зберігати картоплю на балконі?

при якій температурі слід зберігати картоплю

Але не у всіх людей є льохи, щоб зберігати картоплю. Що робити в такій ситуації? Для цієї мети підійде балкон або лоджія. Їх розміри грають важливу роль, так як на невеликій території можна зберегти багато картоплі. Для зберігання врожаю ідеально підійдуть ящики. Вони повинні бути з натуральних матеріалів.

Такі ящики можна сконструювати самостійно з дощок, фанери. Всі стіни повинні бути подвійними, а простір між спорудою забивається пінопластом або тирсою. У такій спосіб буде утримуватися тепло.
Якщо на балконі занадто холодно, тоді варто поставити біля ящиків пару ламп. Картоплю закривають чорною тканиною, щоб вона не придбала зелений відтінок від світла. В спеціалізованих магазинах на сьогоднішній день продаються ящики, які ідеально підійдуть для зберігання картоплі.

У них вже вмонтований терморегулятор. Такі ємності захистять урожай від сильних морозів. Отже, картоплю вирощують багато господарів. Але щоб можна було ласувати цим овочем всю зиму, варто знати, як правильно його зберігати.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *