Садівник-городник > Овочі > Посадка коренеплодів і зелені ранньою весною

Посадка коренеплодів і зелені ранньою весною

посадка зелені та корнеплодів весною

Після сходу снігу, коли земля просочена цілющими талими водами, а на пагорбах вже починає підсихати на весняному сонечку, в городника починається спекотна пора.

Гряде час, коли повинна проводитися посадка коренеплодів і листової зелені - перших вітамінних добавок, вирощених власноруч.


Редис

Культуру садять в найбільш ранні терміни. В даний час, мабуть, це найпоширеніший вітамінний овоч, вирощений на власній присадибній ділянці без використання пестицидів. Скоростиглість редису вражає - всього за місяць він проходить шлях від маленького насіння до повноцінного соковитого коренеплоду.

Під редис відводять структуровані пухкі грунти, заправлені органічними добривами (садовий зрілий компост, гній, перегній, торф, рослинний попіл), що вносяться під осіннє перекопування. Тверда, необроблена, глиниста земля для вирощування культури непридатна.

Для посіву бажано проводити калібрування насіння, відбираючи серед них найкрупніші екземпляри. Процедуру зручніше проводити, помістивши їх у воду. Для прискорення визрівання посадковий матеріал краще проростити, витримавши між двома шарами вологої ганчірочки протягом 1-2 діб. Розкладають насіння в пролиті прохолодною водою борозенки, закладаючи на глибину близько 2,5-3 см.

як посіяти корнеплоди та зелень

Морква

Посів моркви можна проводити вже в квітні. Варто тільки пам'ятати, що морквяне насіння багате ефірними маслами і тому повільно набухає. Для прискорення сходів посадковий матеріал першим ділом сортують у воді, відбираючи найбільш великі екземпляри, а потім на 32-48 годин поміщають у вологе середовище, розташовуючи їх між двома мокрими ганчірочками з натуральних матеріалів (ситець, льон, бязь).

Після насінню дають просушитися на повітрі, а перед сівбою змішують з річковим дрібно або середньозернистим піском з розрахунку 1: 5. Така нехитра процедура дозволяє отримувати рівномірні посадки культури. Сіють моркву в борозенки, закладаючи на глибину близько півтора сантиметрів.

Петрушка

Кучерява красуня любить пухкий, заправлений органікою з осені грунт. Саме в такій землі посадка коренеплодів петрушки забезпечить максимальний об'єм надземної частини, та й коренеплід, висаджений в родючий грунт, росте швидше.

Грядку під петрушку потрібно якісно прорихлити на глибину 30 см. Насіння культури дрібні, тугорослі, тому для появи ранніх сходів їх бажано проростити, помістивши на кілька діб між шарами мокрої марлі. Слід постійно контролювати рівень вологості середовища, підливаючи по мірі випаровування рідину, щоб не допускати пересихання. Глибина посадки близько півтора сантиметрів.

Селера

Як і під петрушку, під селеру потрібне ретельне розпушування грунту на грядці на глибину у штик лопати. Враховуючи, що сходи селери з'являються вельми неквапливо, розводять її найчастіше рассадочним способом. Потрібно пам'ятати, що вирощена при кімнатній температурі розсада селери потребує заходів по загартовуванню для звикання до нестабільної весні й вільного повітря.

Посадковий матеріал культури перед посівом на добу замочують у розчині борної кислоти (0,2 гр білих кристалів на 1 л фільтрованої води). Потім кислу рідину зливають, а насіння покривають вологою марлею, попередньо складеною в три - чотири шари, і залишають до моменту прокльовування. За даний період їх слід три-чотири рази перемішати і зволожити свіжою порцією води. Насіння селери на розсаду закладають неглибоко в грунт (на глибину 3-5 мм).

Буряк

За відгуками досвідчених городників, посіяний в ранні терміни буряк дає більш багатий і ранній урожай. Насіння культури з'єднані між собою в маленькі нероздільні клубочки по 3-5 штук, тому й сходів в одному місці з'являється відразу декілька. Проріджуючи посадки, залишають найсильніший паросток.

Насіння буряка поміщають на 24 години в чисту воду кімнатної температури, яку раз на 6:00 потрібно міняти. Після підсушування насіння готові, щоб лягти в землю і почати вегетативний період культури.

Сіють буряки на сонячній частині городу, бо в притінку вирощені коренеплоди виходять слабоокрашенними, а рівень цукру і біологічно активних компонентів в них значно нижче.

Легкої вам праці при посадці коренеплодів і рясних врожаїв у новому сезоні!

Посадка корнеплодів та зелені весною

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *