Садівник-городник > Овочі > Посадка картоплі під солому

Посадка картоплі під солому

Посадка картоплі під солому

Сьогодні поговоримо про «новий» способі посадки картоплі під солому, який був відомий нашим предкам давно.

Тут головна ідея в тому, щоб якомога менше попрацювати фізично і отримати хороший врожай. У якомусь віці вже не під силу важка фізична праця, а комусь просто ліньки.


Цей спосіб можна віднести в розділ «Город для ледачих» - правда, у мене немає ще такого.

Як посадити картоплю під солому

  • Щоб посадка картоплі під солому вдалася, краще ділянку приготувати з осені, засіявши сидератами, а навесні пройти граблями або плоскорізом, щоб порихлити і закрити паростки в землю.
  • Підготовлені бульби розкладають прямо по землі рядами. Відстань між рядами близько 70 см., між бульбами 40-50см. - Адже нам не потрібно її підгортати. Потім закриваємо зверху наші ряди шаром соломи близько 20 см.
  • Під такою ковдрою нічні заморозки не страшні, створюється волога атмосфера, що картопля любить. А в сильну спеку земля не перегрівається, що теж подобається нашому герою.

1. Посадка по цілині

Посадка картоплі під солому на цілині
Землю можна перекопати перед «посадкою», а можна розкласти бульби прямо по цілині. Краще в цьому випадку з осені землю закрити картоном, зверху трохи землі насипати, якщо погода суха - полити. Тоді бур'яни почнуть пріти під укриттям і на наступний рік стануть добривом для картоплі. Навесні після розкладки бульб і укриття сіном або соломою, картон розійдеться і картопляні корінці спокійно доберуться до землі. Обов'язково прибирайте скотч з коробок.

Коли зелені паростки проростуть через укриття, потрібно додати ще 20 см. соломи, знову вкрити їх з головою. Так і останні травневі холоди їх не чіпатимуть. Солома за літо дуже осяде, і шар 40 - 50 см. до осені стане 20 см. швидше за все.

2. Догляд або відпочинок

посадка картоплі під солому
Таку картоплю не потрібно підгортати, не потрібно поливати, полоти теж. Через такий шар мульчі траві складно прорости. Хоча багаторічники, типу пирію можуть. Тому їх краще заздалегідь видаляти, якщо всю ділянку копати не будете. Солома буде розкладатися і стане удобрювати землю, так що і добрив якихось додаткових не знадобиться.

Солому можна замінити або використовувати разом з сіном, додавати свіжу траву влітку, якщо шар соломи тонкий. Ми ж не хочемо нашу картоплю озеленити.

3. Шкідники

Якщо ви боїтеся, що під соломою будуть ховатися слимаки від спеки, то щоб вони не псували урожай, землю близько картоплі посипте дрібно розкришеною шкаралупою. Вона для слимаків все одно, що скло бите. У огіркову грядку теж завжди насипаю. А колорадського жука буде менше, йому важко буде з під соломи пробиратися. Якщо земля у вас заражена дротяником, почитайте як від нього позбавитися.

Восени просто розгрібаємо солому і збираємо з землі чисті бульби. Солому можна використовувати на наступний рік.

Для отримання хороших урожаїв потрібно оновлювати насіння картоплі кожні п'ять років.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *