Садівник-городник > Овочі > Популярні партенокарпічні гібриди огірків

Популярні партенокарпічні гібриди огірків

партенокарпічні огірки гібриди

Огірок — овочева рослина, популярна у городників практично всього світу. Це пов'язано з його смаковими якостями, можливістю вживати у свіжому і консервованому вигляді, невибагливістю і простотою у вирощуванні.


Обробляти огірки людина почала ще за чотири тисячоліття до нашої ери. У світі налічується величезна кількість сортів і гібридів цього овоча. Для отримання гарантованого раннього врожаю варто розглянути партенокарпічні сорти огірків.

Ботанічний опис огірка, партенокарпія

Огірки відносяться до однорічних трав'янистих рослин з роду Огірок, сімейства Гарбузові. Стебло у більшості огірків стелеться, забезпечене вусиками, якими рослина чіпляється за вертикальні опори і росте вгору. Огіркові батоги в довжину можуть перевищувати один метр. У багатьох сортів стебла мають опушення дрібними шипами.

партенокарпічні гібриди огірків популярні

Листова пластина з добре вираженим поділом на п'ять лопатей. Квітка жовта, воронкоподібна.
Генетично огірок має багато схожості з гарбузом і динею, плід його називається тиквіна. За гастрономічними та смаковими характеристиками огірок відносять до овочів.

Традиційно, до збору врожаю огірків приступають, коли їм ще дуже далеко до біологічної зрілості. Визріти дають тільки тим огіркам, з яких потрібно отримати насіннєвий матеріал для посадки в наступному сезоні або для селекційної роботи. Плоди, як правило, подовжені, зеленого, біло-зеленого кольору різного відтінку. При дозріванні набувають жовто-коричневого забарвлення.

В даний час виростити урожай огірків можна в будь-який час року, так як теплиці різних конструкцій доступні більшості городників.

Якщо в першій половині століття, при вирощуванні огірків у закритому грунті, городникам доводилося піклуватися про те, що б в теплицях стояли вулики з комахами-запилювачами, то до кінця 20 століття селекціонерами було використано властивість огірків зав'язувати плоди на жіночих квітах без запилення.

У ботаніці ця властивість отримала назву партенокарпії. Перші тепличні партенокарпічні гібриди були великоплідні, довжиною по пів метра, вони насилу завоювали любов споживача, хоча мали хороший смак і запах, і не мали сильно вираженего насіння у дозрілих плодах.

З часом з'явилися огірки-партенокарпік зі звичайним видом плодів. Ці сорти зручно використовувати як для закритого ґрунту, так і для отримання раннього врожаю огірочків у відкритому грунті. Адже не рідко доводиться закривати посадки огірків від негоди плівкою, що припиняє доступ запилювачів.

Слід відрізняти партенокарпічні огірки від самозапильних. Перші дають зав'язь на жіночих квітках без запилення або самозапилення, а у других в одній квітці є і тичинки і маточки, і огірки дають зав'язь в результаті запилення, що відбувається всередині однієї квітки.

Кращі партенокарпічні сорти огірків для звичайних садово-городніх ділянок

партенокарпічні гібриди огірків

Варто відзначити, що навіть у партенокарпічних сортів і гібридів властивість зав'язувати плоди виражена по-різному. У одних до 90% жіночих квітів дають зав'язь без запилення, а в інших — 50% жіночих квітів залишаються безплідними. З метою підвищення врожайності, вигідніше віддавати перевагу огіркам з сильно вираженими партенокарпічними властивостями.

Заслуговують уваги такі досить нові сорти, як Задавака F1 і Забіяка F1. Ці огірочки відрізняються витривалістю і пристосовані рости в тіні, при несприятливих погодних умовах і при низькому температурному режимі. Задавака дає урожай на 45 день після появи сходів, а Забіяка — на 40 — 42 день. Великим плюсом цих огірків є повна відсутність гіркоти. Плоди хрусткі, довжиною в 8 — 9 см.

Відносяться до сортів універсального призначення, придатні для будь-якого виду переробки та консервації, для вживання в свіжому вигляді:

  • Партенокапіческій огірок Ємеля F1 — один з найбільш стійких до огіркових хвороб сорт. Плоди подовжені, розміром до 15 см, рівно зеленого забарвлення. Ємеля — один з найбільш врожайних представників огірків-партенокарпік. Урожай можна збирати на 41 — 42 день.
  • Білий ангел F1 — цікавий огірок, із середнім терміном дозрівання, придатні в їжу огірки можна збирати на 55 день після сходів. Якщо планується більш рання посадка, то краще вирощувати під плівковим укриттям, при пізній посадці відмінно росте у відкритому грунті. Коли плоди тільки зав'язуються і ростуть, то вони мають біле забарвлення, зміна кольору на світло-салатний — це сигнал до збору огірків. Йде на засолювання, але більш придатний для вживання свіжим.
  • Конні F1, дає корнішони до 6 см, без гіркоти, ранній
  • Міранда F1, холодостійкий, з сильним огірковим ароматом
  • Смарагдовий потік F1, урожайний, з огірками до 50 см

Вирощувати партенокарпічні гібриди огірків можна як через розсаду, так і посівом в грунт. Багато з них потребують спеціального формування куща, при якому основний пагон не прищипують, нижні пагони видаляються, а верхні бокові по мірі зростання — прищипують.

При рясному цвітінні ряд жіночих квіток краще видалити, це підвищує якість і кількість огірків. Високорослі огірки потребують вертикальних опор, ними можуть бути як спеціальні шпалери, так і рослі прямі рослини, такі як кукурудза або соняшник.

Щоб отримати гарантований врожай, необхідно висаджувати не один, а три-чотири сорти партенокарпічних огірків.

Відео-опис огірка сорту Маша:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *