Садівник-городник > Овочі > Помідори рожевий гігант: салатний сорт

Помідори рожевий гігант: салатний сорт

помідори рожевий гігант

Який дачник не мріє про те, щоб виростити томати всім сусідам на заздрість. Але який же сорт вибрати, щоб він дав насправді багатий урожай?

Дачники, які мають багаторічний стаж вирощування овочів, знають про всі особливості виростання великих томатів.


Рожевий гігант — найпопулярніший салатний сорт

Великою популярністю серед дачників користуються помідори рожевий гігант. Чому ж вони отримали таку назву? Справа тут не тільки в розмірах плода. Кущі цього сорту томатів досягають дуже великих розмірів. Навіть в тепличних умовах вони можуть вирости до 1,5 метрів. А якщо вони ростуть у відкритому грунті, то висота кущів може досягати 1,2 метри. Кущ сильно галузиться. Кисть буває простою і складною.

Зазвичай плоди важать 200-300 грам, але при особливо сприятливих умовах ці помідори можуть досягати ваги в 2 кг, ось що дійсно вражає. Але на кущі їх небагато: можна побачити 2-4 помідора, зрідка — 5. Зазвичай один кущ дає 2,5-3 кілограми плодів. Якщо рослині забезпечити хороший догляд, то один кущ цілком може дати 10-20 кілограм плодів.

Помідори мають плоско форму і рожево-малиновий колір. На смак такі томати солодкуваті, дуже м'ясисті і цукристі, містять мало рідини. Їх смакові якості високо цінуються як аматорами, так і фахівцями.

томати рожевий гігант

Такі помідори дуже довго зберігаються і легко транспортуються.

Помідори рожевий гігант дають дуже великі плоди. Для консервації даний сорт не підійде. До того ж помідор не влізе в банку. А ось для салату кращого сорту не відшукати: одного томату цілком вистачить для того, щоб приготувати салат на всю сім'ю. У кисті можуть бути помідори різного розміру. Тому кожен член родини може зірвати як великий, так і плід поменше. Та й встигають вони досить рано: рожевий гігант відноситься до середньоранніх сортів.

До речі, з рожевого гіганту виходить дуже смачний томатний сік. Якщо господині не до вподоби рожевий колір томату, можна додати трохи червоних плодів іншого сорту. На столі такий сік буде просто незамінний, а користь, вміст антиоксидантів, вітамінів, мікроелементів відомі усім.

Посів насіння

Рожевий гігант не вимагає великої уваги і турботи в порівнянні з дрібноплідними сортами. Для того щоб отримати багатий врожай, потрібно заздалегідь подбати про вирощування якісної розсади.

розсада рожевий гігант

Значне утруднення викликає збір насіння для посіву через те, що в плодах міститься дуже мало насіння.

Насіння помідор рекомендується обробити:

  • знезаразити за допомогою розчину перманганату калію;
  • просочити розчином стимулятора росту;
  • прогартувати в холодильнику 2-3 дні.

Потім насіння слід замочити і почекати 3-5 днів, щоб воно наклюнулося. Проросле насіння висаджують в горщики і поміщають в добре освітлене місце.

Насіння рожевого гіганта висівають на початку березня, при кімнатній температурі сходи з'являються вже на п'ятий день. Після того як сходи зійшли, температура повинна бути не вище 16 градусів, щоб вони не витягнулися. Також для запобігання витягування, розсаду обробляють «Атлетом». Через тиждень температуру можна підвищити до 22 градусів.

Догляд за рослиною

Сорт підходить як для тепличного вирощування, так і для вирощування у відкритому грунті. Для помідор вибирають сонячне місце, в якому рослини будуть захищені від холодних вітрів. Висаджують розсаду рожевих гігантів не так густо, як звичайні сорти: на одному квадратному метрі розміщують від 1 до 3 кущів. Часто використовують схему 70Х70см.

догляд за томатом рожевий гігант

Якщо, незважаючи на всі старання, не вдалося уникнути переростання розсади, то слід посадити її на максимальну глибину, уклавши частину стебла в лунку.

Рожевим гігантам необхідна надійна опора: високі стовпчики або шпалера. Зазвичай на рослині залишають 1 стебло, іноді 2-3. Пасинки слід регулярно видаляти.
Щоб отримати плоди-супергіганти, потрібно регулювати кількість кистей на рослині та кількість плодів в кисті. На суцвіттях, які можуть мати до 8 квіток, залишають не більше 4. Якщо цього не робити, то плоди будуть мати середні розміри.

З часу сходів до появи перших плодів проходить зазвичай 115-120 днів.

Грунт навколо кущів розпушують. Щоб рослини давали додаткові корені, їх підгортають. Полив рідкий, але рясний. Буде чудово, якщо посадки замульчувати сіном або соломою.

як садити рожевий гігант

Рожевий гігант здатний до необмеженого росту. Тому при досягненні певного зростання верхівку рослини прищипують.
Старе листя, яке починає жовтіти, видаляють. В результаті видалення листя рослини отримують більше сонячного світла, менше піддаються хворобам і краще плодоносять.

Сорт рожевий гігант середньостійкий до хвороб.

Особливу увагу приділяємо підгодівлі

підгодівля рожевого гіганту

Органічні і мінеральні добрива вносять під великоплідні сорти в дозах, які в 1,5-2 рази перевищують норми внесення для решти сортів. При посадці в кожну ямку кладуть перегній (0,5 відра), суперфосфат (150-200 грам), калійні добрива (100 грам), азотні добрива (100 грам) і деревну золу (300-500 грам). Можна скористатися комплексними добривами.

Обов'язково потрібно своєчасно підживлювати рослини під час цвітіння і зав'язування плодів.
Якщо ви хочете отримати хороший урожай, то варто вибирати сорт рожевий гігант.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Помідори рожевий гігант: салатний сорт: 3 коментарі

  1. Ирина on коментує:

    Це мій найулюбленіший сорт! Ми його вирощуємо вже багато років і він ні разу не підводив. Вирощуємо через розсаду, формуємо в одне стебло. Всі пасинки обриваємо. Після того, як утворюється перша кисть, обриваємо під нею все листя. Прищипуємо десь на початку серпня. І обов'язково оприскуємо від фітофтори кожні 2 тижні. А коли сформуються всі кисті - обриваємо майже все листя (залишаються тільки зверху). Я особисто не ганяюся за великими плодами, хай краще будуть менші розмірами, але побільше кількістю!

  2. віктор on коментує:

    Доброго дня,Чи можна у вас купити сорт помідор гігант?

  3. Доброго дня, Вікторе! На жаль, я не можу вислати Вам насіння тому, що знахожуся в Луганській області. Якби працювала пошта, просто подарувала б його Вам.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *