Садівник-городник > Овочі > Помідори Волове (биче) серце: посів, вирощування, догляд

Помідори Волове (биче) серце: посів, вирощування, догляд

помідори бичаче серце

«Волове серце» являє собою неперевершений томат, який смакує солодким ніжним смаком, м'якоть дуже м'ясиста, майже без насіння, тому що насіннєві перегородки невеликі, и їх всього три. Форма незвичного помідорчику нагадує велике серце: на вершині ширша, до низу стає тоненькою загостреною.


Характеристика томатів волове серце

Ці томати є детермінантними, розлогими, сильнорослими висотою близька 150-170 см. З куща знімають у середньому 3,5-5 кг, якщо посадки у відкритому грунті. У теплицях ще більше: 8-12 кг з кожного. Вирощують на територіїї усієї України перевадно у відкритому грунті.

характеристика сорту томатів бичаче серце
Сорт є середньостиглим томатом, тобто дозрівання плодів настає на 124-132 день після проростання сходів. До особливостей сорту можна віднести наявність на одному кущі помідорів різної маси і форми: на нижніх суцвіттях утворюються до 3-х найбільших плодів і більш плоскої форми, а на наступних суцвіттях більш дрібні плоди вагою до 100 г. овальної форми. Сорт відноситься до м'ясистих з темно-малиновим забарвленням.

На сьогодні селекціонерами виведено велику кількість підвидів Волового серця, крім червоного забарвлення зустрічаються сорти з:

  • чорними - Brad's Black Heart;
  • рожевими - Абаканский рожевий, King London;
  • жовтими - Brown's Yellow Giant;
  • білими плодами - White Oxheart.

Особливості сорту помідорів "Волове серце"

Цей сорт обожнюють багато любителів томатів. Він має, напевно, найбільші плоди і неймовірно смачні порівняно з іншими. Іноді «биче серце» дає плоди близько півкілограму, але для цього необхідно докласти серйозних сусиль, додержуватись високої агротехніки. Такі помідори солять тільки найостанніші, коли вже вони мільчають, бо в банку цей скарб не влізе, на початку плодоносіння. А томатний сік з них просто неперевершений: густий, солодкий, смакота!

особливості сорту биче серце

З "Волового серця" господині готують чудові салати, запікають с сиром та майонезом, додають до других страв, у рагу, борщ, ікру. На родинному столі це бажаний продукт.

Вирощувати помідори у себе на ділянці — справа дуже відповідальна. Їм потрібна дбайлива рука господаря. Дуже важливо підібрати хорошу розсаду, бо іноді гарні зелені паростки з ринку дають досить убогий урожай. Це може статися, якщо той, хто вирощував їх, переборщив з добривами. А взагалі підгодівля помідорам потрібна. Але в міру і вчасно. Якщо перебрали з фосфором і калієм, підсипте золи для помірного азотного фону.

Завдяки наявності досить високих стебел, бичаче серце потрібно підв'язувати для стійкості. Цей середньостиглий сорт досить стійкий до хвороб і шкідників, але іноді і його долають вороги. Головний з них — фітофтора, яка з'являється в результаті застою прохолодної вологи. Щоб уникнути цього, потрібно провітрювати теплиці.

У відкритому грунті також є небезпека, тому полив краще робити по землі, уникаючи потрапляння вологи на листя. Профілактикою є обробка оприскуванням водним розчином зібраного молока кожні 10 днів у співвідношенні 1:10.

Взагалі, поливайте посадки в основному в сонячні дні після обіду, утримуючи вологу в ґрунті (наприклад, за допомогою мульчі), уникаючи бризг на зав'язі плодів.

Агротехніка вирощування томата "Волове серце"

бичаче серце сорт

Для цих помідорів необхідні неважкі, високородючі грунти.
Сіють насіння на у кінці лютого — на початку березня, якщо планнують висадку в захищений грунт. Якщо висаджувати у відкритий грунт, посіви роблять наприкінці березня. Глибина занурення насіння у землю не більше 3 см.

Перед посівом краще обробити насіння рожевим розчином калія перманганату, або знезаражувальними препаратами, такими як фітобактерін. Для зміцнення кореневої системи краще робити не пікіровку, а підсипати землю до рівня перших листочків, коли ніжка рослини буде заввишки близько 5 см.

Розсаду переважно висаджують у теплиці з опаленням на початку квітня, без опалення — починаючи з травня, найкраще по досягненні 60-днівного віку. Схема висадки стандартна 40 × 50 см, це виходить 4 кущики на метр квадратний. У відкритий грунт — у другій половині травня, після того, як зникне загроза нічних заморозків.

Волове серце — високорослий томат, при формуванні якого можна залишити всього 2 стебла: основний і другий, який формується з першого пасинка.
Решту пасинків і нижнє листя необхідно видаляти, так як сповільниться розвиток рослини, а плоди почнуть дозрівати набагато пізніше і будуть менше заявлених характеристик. Для отримання ідеальних плодів необхідно обмежити ріст рослини - залишити на кущі не більше 8 кистей з плодами.

агротехніка вирощування томату бичаче серце

Подальший догляд за томатами полягає в регулярному поливі з використанням теплої води і проведенням 2-3 підгодівель рослин протягом зростання та всієї вегетації. Бажано для підгодівлі вживати спеціальні комплексні мінеральні добрива, які б містили повний комплекс NPK, мікроелементів, необхідних для живлення овочевих культур.

Помідори Волове серце — це надійний, випробуваний часом високоврожайний сорт, який гарантує отримання високоякісного врожаю при посадці на території всієї України.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Помідори Волове (биче) серце: посів, вирощування, догляд: Один коментар

  1. Родіон on коментує:

    Помідори Волове серце дуже смачні: солодкі, м'ясисті, ароматні. До столу в салаті або у баночку як томат, дружина завжди їх садить.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *