Садівник-городник > Овочі > Кращі сорти самозапильних огірків для відкритого грунту

Кращі сорти самозапильних огірків для відкритого грунту

Самозапильні огірки

Любителі городньої справи знають, що на сьогоднішній день виділяють два види огірків — самозапильні і бджолозапильні.

Перші найчастіше садять в закритих ділянках, оскільки для процесу запилення їм не буде потрібно наявності комах. Найголовнішою перевагою самозапильних огірків виступає ранній і досить вагомий урожай.


Особливості самозапильних огірків

Вибір самозапильних огірків сьогодні не те що великий, а величезний. Вибираючи сорт огірків для посадки на відкритому грунті потрібно враховувати багато різних факторів, серед яких:

  • клімат
  • температурні умови
  • особливості типу ґрунту

Що ж відрізняє самозапильні сорти огірків від бджолозапильних? По-перше, для процесу запилення, першим, не потрібно наявність запилюючих комах. По-друге, на самозапильних сортах огірків міститься маточка і тичинки, досить кілька крапель води (роси) і самозапилення станеться. І нарешті, по-третє, подібні сорти рослин ідеально підходять як для посадки у відкритий грунт, так і для висаджування в теплицю. Самозапильні сорти огірків — це надбання селекції. Фахівці зробили все для того, щоб максимально підвищити врожайність даного типу огірків. Адже дійсно, з одного квадратного метра деколи вдається зібрати понад 20 кілограм врожаю. Але це при правильному догляді і обробці грунту.

При виборі сорту огірків городникові необхідно визначиться: для яких цілей овоч буде використовуватися. Для консервування краще звернути увагу на «мініатюрні» сорти огірків типу «Ніжний», в той час як для салатів підійдуть «овочеві гіганти», наприклад, «Стелла» або «Корольок». Отже, самозапильні огірочки — це справжня знахідка для городника.

Сьогодні даний вид огірків вирощують не тільки в закритому, а й на відкритому грунті. Головним достоїнством подібних рослин виступає процес самостійного запилення, але це ніяким чином не позначиться на тому чудовому смаку, який ви отримаєте.

Найпопулярніші сорти самозапильних огірків

Але чим же обґрунтовується підвищена затребуваність самозапильних огірків? У першу чергу, подібні рослини прекрасно переносять несприятливі погодні умови. Вони відрізняються підвищеною стійкістю до різких перепадів температур. До того ж, вони мають стійкий «імунітет», тому їм не страшні поширені рослинні хвороби.

Топ-5 найбільш затребуваних самозапильних огірків

Патті. Це новинка на ринку насіння. Урожай завжди виходить дуже щедрим та багатим, а все завдяки наявності жіночого типу цвітіння. Плоди — маленькі, покриті пухирцями. Це прекрасний варіант для консервації та соління. Патті стійкий до «стресів» і несприятливих умов.

Корольок. Це ранній сорт огірка, вельми приємний на смак. При правильному догляді городник збере до 20 кілограмів врожаю. Плоди — довгі, великі. Ідеальний сорт салатного огірка. Смак — свіжий, без гірчинки. Корольок не схильний до різних захворювань.

Відео про вирощування самозапильних огірків:

Квітневий. Салатний сорт огірків. Перший урожай можна зібрати вже на початку червня. Показує хорошу стійкість до різких перепадів температур. «Не боїться» засухи і відмінно протистоїть рослинним захворюванням.

Стелла. Гібрид з жіночим типом цвітіння. Відрізняється підвищеною врожайністю. Плоди — відмінний варіант для соління та консервування. Зовнішній вигляд огірка нагадує сорт «Ніжний», але головною його відмінністю виступають дрібні пухирці, які забезпечують додатковий хруст.

Престиж. Справжній «король» огірків. З одного квадратного метра можна зібрати до 20 кілограм врожаю. Плоди приємні на смак, вони не гірчать і довго зберігають витончений вид. Відрізняється можливістю тривалого плодоношення. При правильному догляді городник зможе збирати урожай до початку осені.

Порада від фахівців: уважно вивчіть тип грунту та кліматичні умови. Самозапильні огірки звичайно мають стійкий «імунітет», але при ігноруванні догляду про гарну врожайність можна геть забути.

Особливості догляду за огірками

Самозапильні огірки

Як і будь-який інший вид городньої рослини, огірки вимагають своєрідного догляду. Найголовніше не забувати про своєчасні поливі, прополювання та збирання врожаю. Відомо, що плоди огірків на 99% складаються з води. Це означає, що  рослина потребуює своєчасного поливу. Пам'ятайте, що займатися «банними процедурами» необхідно після заходу сонця. Так ви подбаєте про те, щоб листя не жовтіло, а огірок не містив характерну гірчинку.

Прополка забезпечить нормальний розвиток кореневої системи рослини. Після того, як рослина почала показуватися з-під ґрунту, землю потрібно обробляти від всіляких бур'янів. Це справжній головний біль, у перші місяці «життя» огірків, оскільки бур'янів може виявитися дійсно багато.

Після того, як відбудеться плетіння - мороки убуде, городникові потрібно буде тільки виривати високі бур'яни, а це не так вже й складно.
Не варто ігнорувати і своєчасну збірку врожаю. Чим раніше ви приступите до збирання виспівшіх плодів, тим краще. Справа в тому, що стиглі огірки будуть заважати дозрівати молодим. Це загрожує в рази зменшити кількість вашого врожаю. Збираючи огірки намагайтеся не пошкоджувати корінь рослини, не сильно піднімайте листя, так як це загрожує загибелі молодняку. Як бачите догляду за самозапилюватися огірками не так вже й складний, зате скільки радості ви отримаєте від зібраних кілограмів. Перед покупкою насіння уважно вивчіть особливості сорту, і тоді ви напевно отримаєте дійсно багатий урожай! Вдалих експериментів.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *