Садівник-городник > Овочі > Картопля Розара: опис сорту і поради по догляду

Картопля Розара: опис сорту і поради по догляду

Картопля Розара смакові якості

Практично будь-які кліматичні умови підходять для вирощування картоплі Розара. Цей сорт відомий вже протягом багатьох років. Він славиться тим, що не має особливих забаганок щодо догляду, тому багато городників висаджують саме цю культуру.


Коли людина вирішує посадити картоплю Розара, опис сорту при цьому також слід враховувати, він отримує хороший урожай, який рано дозріє.

Опис сорту

Картопля Розара набрала популярності завдяки своєму приємному смаку. Отриманий урожай універсальний, тому його можна застосовувати для різних цілей. Плоди цього сорту дуже корисні, насичені поживними речовинами, яких потребує організм людини. При цьому цю картоплю дозволяється вживати і для дієтичного харчування. Отриманий урожай можна використовувати для приготування різноманітних страв. Також його застосовують для годівлі тварин, які тримають багато дачників. Картопля придасться не тільки городникам, а й людям, які тримають ферми. Вирощуючи таку культуру, людина отримує хороший урожай. Це також вважається великою перевагою картоплі Розара.

Картопля Розара опис сорту

Даний сорт відрізняється раннім дозріванням. Його вивели досвідчені селекціонери, які займалися його отриманням у Німеччині. На сьогоднішній день картопля Розара стала досить популярною, особливо для столового призначення. Через деякий час після посадки з'являються кущі. Вони не виростають високими, не розкидаються на велику територію. Коли рослина зацвітає, на ній з'являються суцвіття, які фарбуються у фіолетово-рожевий відтінок.Одін кущ здатний утворити близько 15-20 бульб. Цікаво те, що всі вони мають однакові розміри.

Хоча багато господарів збирали навіть більший урожай. На городі можуть виростати кущі, які краще плодоносять. У одній рослині може утворитися близько 25 бульб.
Плоди такого сорту виростають у формі овалу, вони гладкі, мають маленькі оченята. Одна картоплина може важити близько 150 грам. Але це також залежить від догляду за культурою. М'якоть цього сорту має жовтий відтінок. Можна перерахувати ряд переваг, які має картопля Розара.

До них відносять:

  • Швидке дозрівання. Після того як картопля посаджена, пройде близько 70-75 днів, і плоди остаточно дозріють. Після такого короткого терміну можна починати збирати врожай.
  • Транспортабельність. Плоди виростають досить великого розміру. Але, незважаючи на це, їх легко можна перевозити в інше місце. Навіть після тривалого транспортування картопля буде мати гарний товарний вигляд. З цієї причини сорт Розара часто вирощують, щоб у майбутньому використовувати його для продажу.
  • Гарна витривалість. Картопля добре і довго зберігається.

Нерідко люди, перед тим як вибрати плоди для посадки, дізнаються опис сорту. Дійсно, це важливий критерій вибору. Для цього слід враховувати такі фактори:

  • Стійкість сорту до шкідників, захворювань
  • Врожайність
  • Смакові особливості

Картопля Розара смакові якості

Якщо порівнювати картоплю Розара з іншими сортами, то можна відзначити, що вона має один з кращих смаків. Тому багато городників схиляються до посадки саме такого виду. Вміст крохмалю в бульбах мінімальний. В одному плоді міститься його близько 12-15%. Це призводить до того, що картопля практично не розварюється. Коли її варять, вона не розпадається, тримає форму. Після приготування бульб залишається природний їх вигляд. Картопля Розара підійде для того, щоб готувати і перші, і другі страви. Також її можна додавати в салати. Єдине, для чого не зовсім підійде цей сорт, це для смаження. Але у всіх інших випадках цю картоплю можна використовувати.

Вирощування і догляд

Щоб отримати хороший врожай, слід правильно доглядати за культурою. Спочатку слід підготувати грунт, вибрати відповідне місце. Картоплю Розара рекомендується висаджувати в тих місцях, де немає багато тіні. Ідеально підійде легкий суглинний грунт. Не варто висаджувати картоплю щороку на одному і тому ж місці, через 2-3 роки потрібно його змінювати.

Але не після всіх овочів можна вирощувати картоплю. Коли підбирається нове місце для посадки, потрібно звернути увагу на те, що росло до цього на цій території.

Картопля Розара вирощування та догляд-min

 

Картопля Розара буде добре розвиватися після таких рослин:

  • Бобових
  • Огірків
  • Капусти
  • Різноманітних коренеплодів

Але там, де вирощували пасльонові культури, не варто садити картоплю. В іншому випадку можна не сподіватися на хороше зростання. Досвідчені городники радять ще восени приготуватися до посадки. Для цього слід удобрити грунт. Надалі це може поліпшити врожайність. Для цього достатньо внести в землю компост, калійні і фосфорні добрива. Якщо удобрювати грунт, тоді можна зібрати ще більше врожаю. З однієї сотки збирають до 500 кілограмів картоплі ті господарі, які не забувають робити таку процедуру.

Крім цього, можна очистити грунт від грибкових інфекцій. Для цього ще з осені на те місце, де планується вирощування картоплі, слід посадити овес. Він є відмінним очищаючим засобом. Господарям потрібно добре впорядкувати насіннєвий матеріал. Рекомендується здійснити загартовування, пророщування. Тільки після цього городники радять займатися посадкою. Це також поліпшить майбутню врожайність.

Даний сорт практично не залежить від погодних умов. Для нього підійдуть і низькі, і високі показники температури. Головне пам'ятати про зміну місця вирощування культури. Тільки в такому випадку картопля залишиться такою ж за смаком. Щоб отримати хороший врожай, потрібно своєчасно доглядати за культурою. Для цього потрібно ліквідувати бур'яни, здійснювати полив. На картоплю можуть нападати різноманітні шкідники, з'являтися хвороби. Але сорт Розара стійкий до них. Він не так сильно, як інші види картоплі, піддається розвитку фітофторозу. А це дуже небезпечне захворювання, від якого страждають інші види культури.

Але все ж, на картоплю Розара може нападати інший ворог. Його називають колорадським жуком. Він може негативно вплинути на розвиток культури, знизити її урожай. Якщо не вживати ніяких заходів, можна зовсім не зібрати плодів. Тому при появі жука слід використовувати спеціальні засоби, призначені для боротьби з цим шкідником. Отже, картопля Розара має масу переваг. З цієї причини її часто вирощують не тільки городники, а і фермери. Адже цей сорт виділяється великою плодоносністю, за ним просто доглядати.

Відео про те, як правильно вирощувати насіннєву картоплю:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *