Садівник-городник > Овочі > Картопля під соломою — ледаче землеробство

Картопля під соломою — ледаче землеробство

Картопля під соломою фото

Другий хліб - картопля, як будь-який інший овоч, вимагає уваги і турботи. Землю потрібно скопати, борозни нарізати, лунки викопати, в кожну внести добриво, розкласти посадковий матеріал по лунках, засипати землею і спи, відпочивай.

Зійшли паростки підгорнути, прополоти, обробити від шкідників і спи, відпочивай. У посуху картоплю полити, восени бульби викопати, від бруду очистити, просушити, на зберігання прибрати і спи, відпочивай. Тільки й роби, що спи, відпочивай! Та ось тільки сил і часу між відпочинком йде дуже, і дуже багато.


Зараз починають згадувати способи вирощування картоплі, якими користувалися до початку 20 століття і врожаї збирали чималі, при цьому полоти і підгортати посадки не було необхідності.

Одним з таких варіантів є метод вирощування картоплі під соломою. Таким способом вирощували картоплю в 19 столітті, а до теперішнього часу благополучно забули. Зараз до вирощування картоплі під соломою повертаються багато овочівники. Крім того, після таких посадок, родючість грунту солома відновлює майже повністю.

Як садити картоплю під соломою

Посадка картоплі під солому

Для підготовки землі до посадки картоплі досить розпушити грядку плоскорізом. Таким чином, ми знищимо сходи бур'янів і збагатимо грунт повітрям. Бульби для посадки попередньо обробляємо від хвороб і пророщуємо. Підготовлені картоплини розподіляють по підготовленій гряді. В цей же час посадковий матеріал добре б присипати сумішшю землі, добрив і золи.

Зверху посадки вкривають соломою, шаром не менше 10 см. Товщий 15 см пласт соломи настилати немає необхідності. В цьому випадку, навіть при рідкісних поливах під укриттям буде волого і прохолодно у жару. А ось занадто товстий шар сповільнить зростання ростків або навіть унеможливить їх проростання.

Перегниваючи, солома буде виділяти вуглекислий газ, дуже корисний для росту бульб, волога і перегниваюча солома - живильне середовище для розмноження земляних черв'яків і корисних мікроорганізмів. А щоб накриття не розкидало вітром, його можна присипати невеликим шаром грунту.

Як садити картоплю під соломою

Після цвітіння, коли бадилля починає відмирати, солому розгрібають і збирають урожай бульб. Таку картоплю не потрібно буде відокремлювати від грунту, вона виростає смачна і здорова. У такому врожаї вміст азоту завжди буде в межах норми, а значить, і висока ймовірність довгого і успішного зберігання.

До переваг такого методу посадки можна віднести економію сил і часу, зекономлених на догляді за посадками - їх не треба буде прополювати і підгортати. Повністю захистити посадки від шкідників не вийде, існує можливість того, що вони приповзуть з інших ділянок, але хижі комахи, що живуть в товщі соломи, не дадуть їм сильно розплодитись.

До недоліків цього методу можна віднести той факт, що для нього необхідно мати багато соломи. Її потрібно розподілити по ділянці, де буде рости картопля. Цей недолік компенсується тим, що солома є хорошим компонентом, який поліпшує грунт, а значить, врожаї будуть збільшуватися рік від року.

Чи страшні приморозки для картоплі під соломою?

Картопля під соломою

Якщо картопля не встигла прорости, нічого страшного. Але якщо зелені паростки вже на поверхні, буде необхідно злегка притрусити їх ще одним шаром соломи, щоб очікувані приморозки не уразили тендітні сходи. При настанні стійкої плюсової температури зайвий шар соломи краще зняти або роздвинути, щоб висвободити бадилля для подальшого зростання.

Вирощування картоплі під соломою відео

Пропонуємо подивитися цікаві відео про те, як експерементатори успішно освоїли методику вирощування картопельки під соломою та сіном.

Виростимо солому на своїй ділянці самі

Якщо солому дістати важко, а спробувати виростити картоплю у себе на ділянці в сухих стеблах злаків хочеться, підкажу вихід. Все дуже просто - потрібно виростити солому самим! Для цього ділянку, відведену під посадку картоплі, ділять на дві частини: на одну в перший рік посадки садять картоплю традиційним способом. Іншу частину засівають сумішшю віки, вівса і гороху. Все літо трави потрібно тільки поливати. До осені на цій частині виростуть густі зарості з бобових і злаків. За зиму ці зарості поляжуть на землю, утворюючи достатній для посадки картоплі шар соломи. У нього і садимо картоплю, з додаванням добрив і присипкою землею. Половину ділянки засіваємо віко - вівсяною сумішшю. Виходитиме, що попередником картоплі будуть сидерати, що відмінно позначається на врожаї.

Обов'язково спробуйте застосувати на своїй ділянці метод вирощування картоплі під соломою. Хороший і здоровий врожай не змусить себе чекати.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *