Садівник-городник > Овочі > Капуста пак-чой: особливості вирощування, корисні властивості

Капуста пак-чой: особливості вирощування, корисні властивості

капуста пак-чой

У світі є безліч рослин з унікальними характеристиками. До таких можна віднести ранню капусту пак-чой. Ця рослина має відмінні поживні характеристики. Вирощувати пак-чой нескладно, урожай можна отримувати стабільний, великий при незначних вкладеннях сил і коштів.


Корисні властивості капусти пак-чой

На сьогодні капуста пак-чой поширена в Китаї та Японії. Вона цінується за низькокалорійність, насиченість мікроелементами, клітковиною. Цей продукт ідеальний для бажаючих скинути вагу. Її вживання сприяє очищенню організму від зашлакованості і продуктів розпаду, виключає розвиток запорів, зменшує кількість шкідливого холестерину.

Особливу цінність мають листя, які містять аскорбінову кислоту у величезній кількості. Якщо пак-чой використовувати в їжу систематично, судини придбають еластичність, стануть міцними. Вітамін С організм використовує в синтезі колагену, достатня кількість якого є неодмінною умовою пружності шкіри, її молодості.

Витамін К, який також є у складі капусти, відіграє незамінну роль в згортанні крові. У цій рослині достатня кількість вітаміну А, необхідного для відновлення клітин шкіри. Також він задіяний у формуванні ферменту, який відповідає за заломлення світла в органі зору.

Незамінною рослиною робить капусту пак-чой амінокислота лізин, який є в її складі. Вітаміни РР, а також вітаміни групи В присутні в ній у високій концентрації. Серед інших важливих речовин наступні:

  • залізо
  • магній
  • калій
  • фосфор
  • лимонна кислота

Пак-чой має два різновиди:

  • рослина, що має цілком ясно-зелений колір
  • рослина з білими черешками і темно-зеленим листям

Особливості вирощування пак-чой

Пак-чой — родич білокачанної капусти, яка давно посіла чільне місце в рослинництві України та Європи. Але пак-чой з вирощування має кілька принципово відмінних властивостей.

собливості вирощування капусти пак-чой

Виростити її можна розсадним методом. Розсада формується приблизно 3-4 тижні. Оскільки капуста дуже скоростигла, в Азії її вирощують кілька разів протягом сезону. В Україні її можна посіяти в кінці червня — на початку липня. Це набагато краще, ніж ранньою весною. Висівати треба в борозенки, глибина - 3-4 см.

До грунту пак-чой не вимоглива. Грунт може бути і не удобреним або удобреним незначно. Після того, як капуста буде висаджена, урожай можна зняти вже через місяць. Пак-чой багато хто плутає з особливим видом зелені. Адже вона не дає традиційних качанів. Але це все-таки капуста, хоч більше на зовнішній вигляд і нагадує салат.

Збір урожаю

Урожай зібрати можна дуже швидко. Вже через 25 - 30 днів капуста готова. Щоб прискорити проростання насіння, землю в розсадних скриньках готують дуже м'якою, пухкою. Якщо клімат теплий, то починати висівати рослину можна з кінця березня. Робити це краще в кілька етапів, щоб постійно мати свіжий урожай. Інтервал між посівом можна робити 10 днів.

Коли з'являється 4 - 5 лист, розсаду переносять на гряду. Це зазвичай буває через 20 - 25 днів після посіву.
Іноді капуста пак-чой не приживається після пересадки. Тому краще висівати її в грунт. Відстань між посіяним насінням має бути 30 см. Ряди треба робити рівними, акуратними. Щоб поверхня не пересохла і не пропало насіння, грунт накривають плівкою. Максимум 10 днів — і можна побачити сходи капусти!

Хрестоцвіті блішки обожнюють ласувати ніжними росточками, тому відразу після посіву грядку посипають золою. Вона відлякає ворога. Можна заздалегідь у рядки посипати спеціальні засоби для боротьби з блішкою, але будьте уважні та запитайте який термін очікування того засобу, він має бути не більше трьох тижнів.

Підготовка грунту для капусти пак-чой

Вирішили вирощувати капусту пак-чой? Доведеться заздалегідь, ще з осені, подумати про якість ґрунту. Її потрібно не лише перекапать, але при цьому внести добрива. Найкраще підійде органіка. Треба 1 відро, щоб удобрити 1 кв.м. Ідеально підійде для цього суперфосфат (столова ложка). Якщо земля кисла, можна внести вапно. Коли настане весна, грунт розпушують.

Перед самою посадкою землю перекопують. При перекопуванні пласти перевертати не слід, на 1 кв. м краще внести сечовину - достатньо однієї чайної ложки. Якщо добриво органікою не було проведено з осені, то навесні можна виправити ситуацію - за допомогою звичайного перегною.

Урожайність капусти пак-чой

Капуста стійка до умов вирощування, хвороб. Вона дає хороший обсяг врожаю, який містить велику кількість вітамінів.

догляд за пак-чой

Щоб отримати добрий урожай, треба знати деякі особливості рослини. По-перше, якщо день додається, капуста може піти в стрілку. Тому висаджена в травні капуста росте дуже швидко, потім дає стебло і починає цвісти. А якщо висадити її в липні, то урожай буде максимальним. Якщо погода тепла, то можна її висаджувати і в серпні, і у вересні. Можна потроху підсаджувати все нові і нові рядки протягом усього сезону.

Цікаве відео про азіатську капусту:

Головне — треба постаратися вибрати місце для пак-чой. Важлива умова: в попередньому році на цій ділянці не вирощувалися інші сорти капусти. Це просто пояснити: шкідники у них спільні. Під час періоду вегетації обробляти її не рекомендують. В цілому, рослина невибаглива, витримує прохолодний клімат.
Боротьба зі шкідниками на капусті пак-чой схожа з усуненням шкідників на будь-якому іншому вигляді капусти. Найпоширеніші — капустяні блішки. Вони обліплюють капустяні листочки молодої рослини і наносять їй непоправну шкоду. Якщо не вжити заходів, рослина повністю загине.

Якщо цих шкідників на ділянці багато, то вони з'їдять рослину ще до її появи із землі. Адже зимують блішки у верхніх шарах грунту. Для профілактики поразок від блішок можна використовувати поливи і розпушування грунту. Але це не завжди дає результат. Тому після поливу на змочені листя слід наносити золу, яку блішки сильно не люблять. Також слід розпорошити золу на грунт відразу після посіву.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Капуста пак-чой: особливості вирощування, корисні властивості: Один коментар

  1. Тамара on коментує:

    Капусту пак-чой вирощуємо вже третій рік, дуже задоволені. Полюбляє вся сім'я цю зелену красуню.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *