Садівник-городник > Овочі > Чому жовтіє розсада помідорів

Чому жовтіє розсада помідорів

жовтіє листя розсади помідор

Чому жовтіє розсада помідорів? Ця проблема іноді виникає як у початківців городників, так і у досвідчених. Через те, що жовтіє розсада помідорів, майбутній урожай може мати зниження якості і кількості.

Але скориставшись наведенеми у статті порадами, ви легко впораєтесь з цією проблемою. Пильність та уважність — запорука успішного вирощування томатів у відкритому та закритому грунті.


Чому жовтіє розсада помідорів: причини, способи відновлення здорового стану рослин

жовтіє розсада помідор

Причини пожовтіння листя — різні:

  • Іноді нижнє листя жовтіє і опадає, а наступні листя виростають без будь-яких змін.
  • Листя можуть жовтіти внаслідок впливу низьких температур при заморозках.
  • Причиною пожовтіння перерослої, але якісної розсади, може бути нестача землі.
  • Також можливе пожовтіння, якщо при пересадці утворилася щільна грудка коренів, що призвело до нестачі харчування, хвороб і відмирання коренів. Така розсада завжди дуже довго приживається.
  • Пожовтіння розсади помідор спостерігається і при недоліку харчування. Частіше не вистачає азоту та інших мікроелементів. Проблема вирішується підживленням комплексними добривами.причини пожовтіння листя
  • Розсада може жовтіти відразу після пересадки її в грунт. Це стається через незначні ушкодження під час самої пересадки, а також через вплив більш низьких температур, взаємодію з розчиненими в грунті мінеральними речовинами.
  • Захворювання фітофторозом: надзвичайно згубне для розсади. Краще таку розсаду видалити з ділянки. Щоб уникнути таких неприємностей, слід проводити профілактичні заходи: своєчасно провітрювати приміщення або теплицю, парник, уникати підвищенної воложності, низьких температур (нижче 18 градусів), обробляти розсаду розчином фітоспорину.

Якак б не була причина жовтого листя, його слід негайно видалити, щоб уникнути захворюваності окремої рослини та всієї посадки вцілому.

Для профілактики пожовтіння необхідно робити рослинам підгодівлю. Максимальна концентрація повинна становити не більше 1 відсотка. При більшій концентрації можуть утворитися точкові опіки. Для цієї мети зручно використовувати рідкі добрива. Вони вважаються більш безпечними. Для кожного куща необхідно забезпечити достатній обсяг землі, на один кущ має припадати близько трьох літрів землі. Підживлювати рослини можне не раніше, ніж через 10 днів після пересадки.

чому жовтіє росзада помідор

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *